Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рядка слука или му е време вече..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Рядка слука или му е време вече..

    Едно време преди около 5-6-7 години зарганата се хващаше на голяма плувка около 10-15 грама. Майката около 0.18 -0.20 макс.пръчката вече в зависимост от възможностите спининг или щека около 3.90 м.(по възможност карбонова)
    Най едрите екземпляри се хващаха по това време около есента на "стоянка" и се ползваше за бял ем-най вече филето на леко осолена хамсия.
    Повода е около 100-120 см. кука с по дълго рамо.
    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

    Коментар


    • #17
      От: Рядка слука или му е време вече..

      Много вятър тия дни, мислех си да орскоча до Шабла под фара на камъните там слуката ме е застигала многократно но уви кофти време хвана
      --------------------------------------------------
      [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

      Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
      [/FONT]

      Коментар


      • #18
        От: Рядка слука или му е време вече..

        Първоначално публикуван от stankovich Преглед на мнение
        ...няма нищо общо с големината на рибата...
        Акцията всички знаем какво е .....а за големината това си е върпос на мнение..Виждал съм как се троши качествен прът на много по малки риби поради лоша техника или глупост.
        Иначе имам познати и ползвам качествени такъми , но сигурен ли си от кога и как е съхранявано влакното ?
        Както и да е в спора се ражда истината и се радвам ,че има съмишленици
        "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
        "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

        Коментар


        • #19
          От: Рядка слука или му е време вече..

          Първоначално публикуван от stankovich Преглед на мнение
          ...на "стоянка"..
          Да за жалост така излизат най едрите риби , ама къде е нашето участие тогава , не е ли да въртиш , тръпката от удара в движение..

          И тук в Лозенец , много лошо време тия дни..
          "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
          "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

          Коментар


          • #20
            От: Рядка слука или му е време вече..

            В риболова и лова никога не може да се постигне единно мнение винаги ще има някой който да не е съгласен и да предлага нови начини (разумни и неразумни) техники и технологии при ловенето на риби, жаби, прасета и т.н.
            Поздрави
            Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
            Dacia Duster 4WD

            Коментар


            • #21
              От: Рядка слука или му е време вече..

              Първоначално публикуван от Jamo Преглед на мнение
              Я дайте подробности за самия риболов.От години ловя зарган , но пък винаги човек може да научи нещо ново
              Бомбарда , грамаж , тип , линия , монтаж , кука ?
              Ловя на мач 3,90 м, с полуплаваща прозрачна бомбарда, линията ми е 0.16, повода около 60 см (задължително флуор карбон) с 1 кукичка и на нея морски червей.
              Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
              Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

              Коментар


              • #22
                От: Рядка слука или му е време вече..

                Колеги прави сте за безопасността при риболова от буните, но точно на тази малката дълбочината до тетраподите не е повече от 2 метра, а и споменах че морето беше изключително спокойно и без вълни. Освен това имаше приятел с мен, който ми държеше въдицата докато хвана рибата с ръка. Относно повода 0.16 наистина не е чак толкова фин и може да се вдигне мъртва тежест около 1.5-2 кг, но това е 90% изпускане на едра риба. Друг важен фактор в такива случаи, е че след изваждането на 4-5 заргана повода точно над куката се претърква от зъбите на рибите и се къса и при най-малкото усилие, а по закона на Мърфи едрите риби удрят в най-неподходящият момент, точно преди да сменим повода. Аз използвам телемач 3.50м с акция 10-30 гр. Според вас синя или бяла кука е най-удачно да се използва при риболова на бомбарда с морски червей, а също и каква големина?

                Коментар


                • #23
                  От: Рядка слука или му е време вече..

                  Синя кука честно казано не съм се сетил да пробвам...ползвал съм червени тънкостенни , кафяви ( като тези кованите ) , но май най резултатни при мен се оказва тънката бяла кука с удължено стебло.Аз ловя с малка кука 12-14.Остра ли е с добра контра няма пропуск.
                  Пробвали ли сте с бял червей в началото на куката преди блатния червей ?
                  "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
                  "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Рядка слука или му е време вече..

                    Първоначално публикуван от stankovich Преглед на мнение
                    Акцията е за това каква е оптималната тежест на оловото,която може да изпозваш, няма нищо общо с големината на рибата.
                    ............................
                    Нищо лично и поздрави.
                    Така е, но акцията има доста общо с факта, че прът с по-голяма акция е много по-солиден и по-здрав от такъв с по-малка. Или иначе казано една UL-спинингарка с акция 3-8 g може само да мечтае да извади риба, която прът с акция 20-40 g например вади като стой та гледай.

                    Нищо лично и поздрави.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X