Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с хъски.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Проблем с хъски.

    Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
    По-добрия вариант е да и направиш някакво заграждение в което свободно да се движи.
    Да, правих му заграждение, но нищо не може да го задържи, копае отдолу и минава. Или пък ще скочи отгоре. За да е наистина затворено, трябва отдолу да лея бетон, оградата да е над 2 метра и да е супер здрава от дебела стомана. Но чак такива съоръжения не ми се правят. Също и за кокошките, те са си заградени с мрежа, но кучето лесно си намира начин да влезе вътре.

    Иначе за движение, гледаме да му осигуряваме, два пъти на ден тича на воля и се връща капнало от умора.

    Коментар


    • #77
      От: Проблем с хъски.

      Първоначално публикуван от pamir Преглед на мнение
      За да е наистина затворено, трябва отдолу да лея бетон, оградата да е над 2 метра и да е супер здрава от дебела стомана.
      Иначе за движение, гледаме да му осигуряваме, два пъти на ден тича на воля и се връща капнало от умора.
      Виж как си стигнал до верния извод, при мен е така. Заграждението и е бетонирано, но чак дебела стомана не е нужна. Оградна мрежа на 2м върши работа. Нашата понякога скача по високо от оградата, но само си тренира, не е опитвала да прескача самата ограда или да се катери. Успех и приятни емоции с хъскито, винаги очаквай изненади, в това им е чара.

      Коментар


      • #78
        От: Проблем с хъски.

        Дъщеря ми гледа такова ............в апартамент!И се справя!!!Странен ми е че кат тръгне да го извежда започва един вой до небесата!Ама и кат излезе на вън и продължава!От 1 час разходка,поне 30 минути е вой да го ева!
        Е тук го водИхме на село!

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0248_1.jpg
Прегледи:2
Размер:172.5 КБ
ID:5697396

        8 годишен МЪж!Креон.
        Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
        0888854582
        Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
        Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

        Коментар


        • #79
          От: Проблем с хъски.

          Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
          Успех и приятни емоции с хъскито, винаги очаквай изненади, в това им е чара.
          Наистина, като изключим проблема с кокошките, кучето е много добре от всякъде - игриво е, неагресивно към хора, не яде много, и дори вече се обучи да изпълнява команди, след около два месеца обучение. При команда "на ред" върви мирно и чинно до мен дори без повод.

          Коментар


          • #80
            От: Проблем с хъски.

            Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
            ... Успех и приятни емоции с хъскито, винаги очаквай изненади, в това им е чара.
            Да им имам чара! Един колега от форума до по-миналото лято беше на -800 лева от плащане на обезщетения за убити овце, та хъскито му се движеше с електрошоков нашийник ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #81
              От: Проблем с хъски.

              У нас вече само котките дават фира, хъсъкът одъртя, 14-годишен е и цяла овца ще му се види нанагорно

              Коментар


              • #82
                От: Проблем с хъски.

                Още една малка изненада - след като вече няма присъствие на кокошки, хъскито реши да разнообрази ежедневието си, като отвори горните капаци на два кошера. За щастие, нямаше поражения, тъй като под тях има покривна дъска, която пчелите залепват с клей към кошера, и нея не е успяло да отмести.

                Добре, че забелязах белята навреме. Сложих по два тежки камъка върху всеки кошер, та се надявам засега да не успее да ги бутне, освен ако някой ден бутне целия кошер. Ще видим.

                Коментар


                • #83
                  От: Проблем с хъски.

                  Ще ги бутне, стига да реши, вЕрвай ми, поне ако можеш сам да вдигнеш камъните. Единствения изход е да вдигнеш кошерите по-високо.

                  Моя хаймана ядеше пчели - омаломощваше ги, плюейки ги няколко пъти докато спрат да мърдат, и после с мляскане ги изяждаше. Осите само ги мореше, не ги ядеше.

                  ...а като му дадеш варено яйце преди да го изяде старателно го обелваше.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Проблем с хъски.

                    Имам 10 месечна кръстоска между ротвайлер и хъски. Надявах се да се получи повече ротвайлер, но само цвета е взела от майка си.
                    Обучението е строго, за кратко използвах електрошоков нашийник. Сега при повикване идва веднага, не излиза от двора, ако е затворена вратата(ако реши, намира откъде).
                    Когато не съм там, е на синджир, като отида, я пускам в двора.
                    Бяга след мотора и пред джипа. 20км за нищо ги няма, дори не ляга да почива след това - само вода и храна. Изключителен апетит - храня я с 1 кг храна на ден(кайма, хляб), може да изяде сигурно 10.
                    За разлика от всички други в темата, не напада други животни, играе си с всички, дори и злобни към нея. Но е много страхлива, като улична мастия. Надявам се, че това ще го израсте. Има проблем с хигиената - пикае и дриска навсякъде, дори и в колибката си.
                    Взех я с идеята да пази, но много рядко лае - само когато е вързана, аз съм до нея и идва външен човек. Ако е отвързана или ме няма, не се обажда. А и с този апетит лесно могат да я отровят.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Проблем с хъски.

                      Хъскито не е куче за синджир, според скромното ми мнение. И не е куче, което да оставиш някъде на синджир да пази, а теб да те няма с дни.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Проблем с хъски.

                        Хъскито и маламута стават САМО за теглене на шейни. И за абсолютно нищо друго! Тези кучета НЕ подлежат на възпитание и дресура. Тези породи са селекционирани в продължение на векове за да правят само едно единствено нещо - да теглят, да теглят и само да теглят.
                        Е, да се сравнява хъски с маламут само по себе си е глупаво, маламута има тотално превъзходство, ама т'ва е друга тема.
                        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                        Само DIESEL !!!

                        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Проблем с хъски.

                          Имаме хъски вече на 5 години, убива котки.... и щеше и един малък пинчер да убие. Като го водим покрай реката тича гони жаби скача и беснее. При децата седи и не мърда може да го тероризират колкото искат.На вън от двора не закача никого седи си и си обикаля.Вътре в двора не дава на други хора да влизат, ръжми ги страшно даже понякога лае.Хъскито е дворно куче което трябва да е пуснато и да си играят децата с него. Колко бели е направило нямат брой.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Проблем с хъски.

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Хъскито не е куче за синджир, според скромното ми мнение. И не е куче, което да оставиш някъде на синджир да пази, а теб да те няма с дни.
                            Аз май друго писах, вързана е само през нощта и единия ден от уикенда. Вторият бяга мин 20км. Пробвах да я оставям отвързана в двора, заграден е от всякъде. След час ми звъни комшията, че обикаля махалата. Като отида, лежи пред вратата на сервиза и ме чака. Като тръгна нанякъде, да кажем за части, задължително я връзвам, иначе тръгва след мен на разходка. Абе за пазач не става, но си се обичаме и забавляваме. С жена ми много се обичат двете к**ки И с малкия също. Но тях не ги слуша никак, а при мен изпълнява безприкословно.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Проблем с хъски.

                              Ванка,"филма" си заслужава заради емоциите които носят! В 70 пост споменах за нашета Сара,вече навърши 5 години и "улегна"-ТЯ е "кметицата" на кучетата в градчето.Живее си живота-вечер в сервиза ,а през деня обикаля където реши.Храна е на "корем" и "ясла" ,но си знае мярата и поддържа 30 кг.
                              Тези животни не търпят скуката. Не тябва да се изненадваш ,че оградата не е препятствие. Ако не може да Я прескочи (което е съмнително), ще намери място за подкопаване.
                              И не е вярно ,че не пазят-вечерно време знае че "обектът е само неин" и няма припарване-не обича да лае,но ръмженето е "смразяващо".

                              Коментар


                              • #90
                                От: Проблем с хъски.

                                Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                                Хъскито и маламута стават САМО за теглене на шейни.
                                Моето освен шейни тегли и пешеходци, когато сме на поход тегли чудесно нагоре. Освен това, е добър пазач, усеща и лае когато трябва.

                                Но стои единствено и само вързано, включително и на разходките (с много малки изключения). Иначе отпрашва на някъде и връщането му е изключително дълъг и притеснителен процес.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X