Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за БОК

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроси за БОК

    От събота нашето семейство има нов член, Вълчан на почти 2 месеца.
    Гледал съм доста кучета но само в апартаменти. Вълчан ще живее в не голям двор в Бояна (доста усоен склон). Миналите две нощи спа на вън, но скимтя много и като отида да погледна, трепери, положението е нетърпимо
    Развъдника, беше кошара, вероятно по-топла и около него майка му и цялото котило, поставям го в доста по екстремно условия.
    Решил съм тази нощ да спи вътре и постепенно с затоплянето, порасването на кучето и свикването му с нас, да започне да живее на двора.
    Правилно ли расъждавам?
    Въпроса ми е, дали не е още малък за да е сам на студа и ако да, от каква възраст да го "изритам" навън?
    Благодаря!
    Прикачени файлове
    VARADERO SD2

  • #2
    До: Въпроси за БОК

    Честито! Жив и здрав да ви е, много да ви радва и да пази!
    Нашия го взехме преждевременно, на 40 дена беше. Повече от глезене, поживя вътре, но неговата истинска среда е навън. Тези невероятни кучета, нямат никакъв проблем със студ, не обичат много жегата.
    Дръж го малко вътре, ако искаш да го намачкате хубаво, и след месец, като почнат големите бели, ще го изкараш на двора бързо, бързо
    Виж на минус 20 градуса, как лежи.
    Поздрави!
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #3
      До: Въпроси за БОК

      Моите и двете никога не са били в къщи. Дори и в момента спят в снега.
      Вероятно малкия се е поразглезил и му се иска да е вътре. Макар, че моите посрещнаха зимата по на 4 месеца и бяха поотраснали.
      Любимата ми гледка е сутрин след сняг, когато не видя в кучкарника, а те се окаже, че спят под някоя пряспа в снега.
      Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
      NULLA TENACI INVIA EST VIA

      Коментар


      • #4
        До: Въпроси за БОК

        Oт една седмица го имам, на 4м е и първите 3 вечери спа на топло и започна да му капе козината, сега е навън и спи в снега, има къщичка но не иска в нея.

        Коментар


        • #5
          До: Въпроси за БОК

          Честито много добър избор на куче пазач в момента и аз отглеждам един такъв маник но вече е на три месеца и половина ,и не смея да го оставям на вън до като е малко. Още в момента го гледам вътре в едно складово помещение в къщата ми при тези кучета много бързо се хваща рахит на краката до като е малко, вземи мо давай калции на хапчета по едно на ден, витамини, извара, също и по едно сварено яйце е хубаво да изяжда на ден давай му го с черупките цяло.Като поотрасне тогава го пускай на двора.Имах и коляма каракачанка но се обеси за жалост, и се наложи да си взема пак че нещо не ми се остава без пазач в вкъщи.
          Търговията е проста работа ама не е за прости Люде.

          Коментар


          • #6
            До: Въпроси за БОК

            Моя звяр е на 4 месеца.....като стана на 2 го вързах до колибата в двора и на тея студове (почти -20 градуса беше тук) му нема нищо. Той си решава кога да си стои в колибата и кога навън. Обаче колко яде.......
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              До: Въпроси за БОК

              Благодаря за помоща!
              Няколко вечери ще го оставя да спи вътре, после в гаража и на 1-ви март вън!
              За скимтенето нищо неказвате, обикновенно кога спира, сега тряабва да ни е под леглото за да мълчи
              Поздрави!
              VARADERO SD2

              Коментар


              • #8
                До: Въпроси за БОК

                От 20 години имам расови бретон-шпаньоли. Раждат се в масивен, добре направен сух кучкарник без отопление, с голям двор с поточе, растат и живеят на открито и там умират. Чистени и ваксинирани са по правилата. Боледували екземпляри не съм имал. Винаги са жизнерадостни, гладни и готови за лов. За мене са сред най-добрите ловни кучета, които съм виждал.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #9
                  До: Въпроси за БОК

                  Първоначално публикуван от rosslan Преглед на мнение
                  Благодаря за помоща!
                  Няколко вечери ще го оставя да спи вътре, после в гаража и на 1-ви март вън!
                  За скимтенето нищо неказвате, обикновенно кога спира, сега тряабва да ни е под леглото за да мълчи
                  Поздрави!
                  Нормално е да скимти.Липсва му мама,а сега Вие сте му и майка и баща. Скимтят ,а после млъкват.Въпроса е да ти издържат нервите,а после ти стават мили като деца.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпроси за БОК

                    Първоначално публикуван от rosslan Преглед на мнение
                    Благодаря за помоща!
                    Няколко вечери ще го оставя да спи вътре, после в гаража и на 1-ви март вън!
                    За скимтенето нищо неказвате, обикновенно кога спира, сега тряабва да ни е под леглото за да мълчи
                    Поздрави!
                    Скимти, защото е малко и само. Бързо свиква с новия си дом и става самостоятелно, храни го достатърно с естествена мръвка (колко - има книги). Ако го свикнеш да спи под кревата, хаир с него няма да видиш. Научи го да не се плаши от изстрели - важно е, ако очакваш от кучето да ти служи.
                    Последно редактирано от trapper; 01-02-10, 20:24. Причина: допълнение
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпроси за БОК

                      И аз имам БОК на 3 години, но мн разглезен е моя !!!!Ако знае някой как да го отуча да го е страх от гърмежи или е късно вече!!!
                      Последно редактирано от ivan_pk; 01-02-10, 20:53.
                      Опел Корса В 1,4 82 коня
                      Пасат 1,9 ТДИ 90-ка
                      Ямаха ХТ 600Е
                      Симсон SR 49 1959 г. :D

                      0898234666:D

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпроси за БОК

                        Първоначално публикуван от ivan_pk Преглед на мнение
                        И аз имам БОК на 3 години, но мн разглезен е моя !!!!Ако знае някой как да го отуча да го е страх от гърмежи или е късно вече!!!
                        опитай с пиратки,эавърэано до теб,след всеки гръм го успокоявай,давай му кураж или ще свикне или......гората хваща,шегувам се,свиква,тарпение само.успех
                        това е моят джип,засега...:lol:

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпроси за БОК

                          Инстинктивно търси топлината на майка си и за това скимти. Съмнявам се, че е от студ, ако е на завет...Опитай преди лягане да му сложиш в къщичката две или три бутилки гореща вода увити в някакви парцали. Животинката инстинктивно се притиска към тях и така постепенно ще свикне. Успех и мятай по някоя снимка.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпроси за БОК

                            Първоначално публикуван от magician Преглед на мнение
                            Инстинктивно търси топлината на майка си и за това скимти. Съмнявам се, че е от студ, ако е на завет...Опитай преди лягане да му сложиш в къщичката две или три бутилки гореща вода увити в някакви парцали. Животинката инстинктивно се притиска към тях и така постепенно ще свикне. Успех и мятай по някоя снимка.
                            Абсолютно правилен съвет. То не скимти от студ, а плаче за мама. До няколко дни ще разбере кой е новата "мама" и всичко ще си дойде на място. Може да си е отвън, но да има къде да се крие от вятър и да на сухо. Като поотрасне само ще си знае какво да прави.
                            Тази земя, по която тъпча сега,
                            тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                            тази земя – не е моя земя,
                            тази земя, простете, е чужда.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпроси за БОК

                              Със скимтенето приключихме, реших до началото на Март да спи вътре, на не много топло и той се чувства добре.
                              Поздрави!
                              VARADERO SD2

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X