Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сол във храната.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сол във храната.

    Здравейте искам да попитам полезно ли е да се слага тогварска сол във храната на кучетата.Примерно когато се варят кости,кожи и други меса.Пречи ли да се сложи малко сол или е задължително.
    Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
    На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
    Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

  • #2
    До: Сол във храната.

    И на кучетата, и на птиците, които съм гледал, слагах сол в храната. Стар ветеринар ми каза, че солта участвала в изграждането на костната система. Слагах една лъжица на едно тенеке от сирене.
    Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
    -----------------------------------------------
    Питието определя съзнанието....
    -----------------------------------------------
    0887770735

    Коментар


    • #3
      До: Сол във храната.

      Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
      И на кучетата, и на птиците, които съм гледал, слагах сол в храната. Стар ветеринар ми каза, че солта участвала в изграждането на костната система. Слагах една лъжица на едно тенеке от сирене.
      Благодаря за бързият отговор спорим тук с един приятел и тои твърди,че ягтериера ми ослепя от солта което му слагах във храната.Аз на една тенджера килограм пилешки истории слагам по една супена лъжица сол.Споря с него щото ягтериера ослепя и почина на 12 години и според мен това е от старост а не от солта.Сега гледам Българско овчарско куче и е на една годинка ама стана огромна гадинка.Та спора е сега дали и на него да слагам сол в храната.
      Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
      На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
      Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

      Коментар


      • #4
        До: Сол във храната.

        Първоначално публикуван от scorpion1972 Преглед на мнение
        Благодаря за бързият отговор спорим тук с един приятел и тои твърди,че ягтериера ми ослепя от солта което му слагах във храната.Аз на една тенджера килограм пилешки истории слагам по една супена лъжица сол.Споря с него щото ягтериера ослепя и почина на 12 години и според мен това е от старост а не от солта.Сега гледам Българско овчарско куче и е на една годинка ама стана огромна гадинка.Та спора е сега дали и на него да слагам сол в храната.
        Не не и не никаква солАз съм бил на границата и знам за кво сгтавах мисъл
        К мирной жизни не пригоден.
        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

        Коментар


        • #5
          До: Сол във храната.

          Това което ти е казал стария ветеринар са пълни глупости, солтта не участва в изграждането на костите!
          Солтта е вредна, е прекомерната сол, но в храната ни(особенно в месото) има достатъчно натрии и хлор, няма нужда от добавяне допълнително.
          Солтта натоварва бъбреците, оттам сърцето, особенно при възрастно животно, където така или иначе тези органи са си обременени, очите също се засягат, но по-скоро не може да се стигне до ослепяване само от прекомерно добавяне на сол.
          Кокалите не са храна! забравете използването на костите като заместител на храна, костите са изградени от два компонента-органична(при младите животни преобладава) и неорганична-минералив различно съотношение(при израстнал организъм те преобладават). Минералите НЯМАТ хранителна стойност, никаква! Дали ще давате кости или мазилка, размесена с малко кайма, на животното му е все едно, и двете ще бъдат изхвърлени на еднакви купчинки!
          Ако костите имаха някаква хранителна стойност сега нямаше да намерим и един фосил от динозавър, или каквото и да е животно или човек, щяха да бъдат изядени. Хранителното В костите е костният мозък, но пък и той е в такива количества, че доста кости трябва да се изядат за да бъде достатъчно.
          Много разпространена заблуда, е че с костите се втвърдяват изпражненията и се спомага изтискването на аналната жлеза, няма такова нещо!
          Надявам се това което написах да ви накара да се замислите, да потърсите малко материали по въпроса и да започнете да се грижите за кучетата си по-добре.
          С уважение доктор Светозар Гичев.

          Коментар


          • #6
            До: Сол във храната.

            Значи на каквито и да е животни от стария ми дядо знам , че сол се слага единствено в период на размножаване тъй като по някакъв начин подтиква животните към разгонване . И то НЕ ГОТВАРСКА, а каменна - има няква разлика м-ду двете. Иначе солта е ВРЕДНА за всички животни вкл и човека нищо че го ползваме всеки ден .
            Колегата по горе е прав, че в месото има всичко което му е нужно на едно куче и е силно непрепоръчително да му слагаш сол в храната. Освен ако не искаш да разгониш - слушал съм че дойства и при кучетата .
            gsm - 0899388807

            Коментар


            • #7
              До: Сол във храната.

              scorpion1972
              Животните и хората имат различни вкусове.
              Животните които се хранят с растения имат нужда от малко допълнителна сол. За това им се дава буца каменна сол да си ближат когато имат нужда. Хората сме произлезнали от маймини които са се хранили предимно с плодове и са имали нужда от допълнителна сол. За това на нас ни е вкусна.
              Месоядните животни - като кучета и котки, които се хранят с месо нямат нужда от допълнитено сол, независимо че за теб ти се струва, че е така им е по-вкусно, това не е така.
              Оделно съсществува и проблем с това, че в всички стоки по магазините като хляб или кремвирши производителите слагат повече от колкото е полезно сол просто защото е много евтина.
              Даже някой производители на храни за животни добавят сол за да си намалят разходите. Но така тази храна става опасна за животните.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X