Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се прави като се намери куче?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво се прави като се намери куче?

    Здравейте,
    От време на време срещам разни кучета, явно ловджийски, сами в гората.
    Как да позная дали е изгубено?
    Изобщо как се процедира в подобна ситуация?

    Ако темата е обсъждана, моля за извинение.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

  • #2
    До: Какво се прави като се намери куче?

    В една друга тема четох, че те сами се връщали до мястото където са били за последно със собственика си.
    Май е по-добре да го оставиш да се оправи само ...
    едит: ето я темата - 3 теми под твоята

    Коментар


    • #3
      До: Какво се прави като се намери куче?

      Ако е съгласно да му видиш нашийника без да те изяде, по него трябва да има сведения за собственика. За оригиналност може да са от вътрешната страна.

      Коментар


      • #4
        До: Какво се прави като се намери куче?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Ако е съгласно да му видиш нашийника без да те изяде, по него трябва да има сведения за собственика. За оригиналност може да са от вътрешната страна.
        ЗА това се сетих. Обаче как да съм сигурен че е загубено? Аз лесно ще го прибера за ден два ама все пак.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          До: Какво се прави като се намери куче?

          Дааа! На една от разходките, куче хареса Дявол Коледа. Движиха успоредно - около 10 км. Хвана ме жал. Ама как да го кача в този лъскав джип?
          Мисля, че кучето намери пътя до селото. Ние със сигурност го намерихме.
          После пихме с Дявол Коледа. И с Ицо пихме. И от радост и от мъка. Накрая Ицо пусна снимките /виж "Пловдив и приятели"/.
          Пък аз още мисля за кучето.
          Вчера някои пак пиха.
          Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

          Коментар


          • #6
            До: Какво се прави като се намери куче?

            По добре не го взимай да не те обвинът,че си го откраднал.До колкото знам точно на ловните породи държът много.
            sigpic

            Коментар


            • #7
              До: Какво се прави като се намери куче?

              Имаш едно, после още едно (нямам снимка) още едно (с щръкналите уши).....и още и 15 котки
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                До: Какво се прави като се намери куче?

                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                Имаш едно, после още едно (нямам снимка) още едно (със щръкналите уши).....и още и 15 котки
                Да, ама ми липсва къща с двор
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  До: Какво се прави като се намери куче?

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  ... Обаче как да съм сигурен че е загубено?

                  Не можеш да си сигурен. Много е възможно, ако го прибереш, в същност да му попречиш да се върне при стопанина си.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Какво се прави като се намери куче?

                    Първоначално публикуван от Евгени turboto Преглед на мнение
                    По добре не го взимай да не те обвинът,че си го откраднал.До колкото знам точно на ловните породи държът много.
                    Точно същия случай имах преди около две години - на вилата, покрай моето куче се завъртя някакво ловджийско и неще да си ходи колокото и да го гоних. Легна под ждипа и не мърда. Стана късно вече, а никой не го потърси. Знаех, че един приятел и дружинката му ходят в този район на лов и му звъннах. Оказа се, че кучето е на човек от дружинката. Дойдоха взеха го и всичко хубаво.
                    После обаче от трети лица разбирам какви ги е говорил собственика по мой адрес - че съм искал да го открадна, но ме е хванало страх и затова съм се обадил и тем подобни.
                    Е хората са казали - няма ненаказано добро - убедих се в това. Затова като видите такова куче, и да сте на 100000% сигурни че е загубено не го приютявайте, просто не знаете какви разправии ще ви донесе.
                    Don't hunt IF you can't kill
                    първо 0883 после 333 накрая 448

                    LZ1BGD

                    Коментар


                    • #11
                      До: Какво се прави като се намери куче?

                      Лошото е че някоий път ги пускат в гората нарочно за да се изгубят защото не били добре обучени и не им вършат работа,а кучетата са си хубави просто не стават за лов.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Какво се прави като се намери куче?

                        Един ден отива м работа на Х. Кабата да товаря трупи ,и някакви с АТВ ме питат дали съм виждал ,някакво куче . Горе-доло след час ,гледам ловджийско куче.Хващам го ,и гледам на каишката моб.номер.Звъннах на номера и хората се върнаха от с.Орехово за да си го преберат.
                        0887632135-Краси

                        Коментар


                        • #13
                          До: Какво се прави като се намери куче?

                          Първоначално публикуван от krasi0573 Преглед на мнение
                          Един ден отива м работа на Х. Кабата да товаря трупи ,и някакви с АТВ ме питат дали съм виждал ,някакво куче . Горе-доло след час ,гледам ловджийско куче.Хващам го ,и гледам на каишката моб.номер.Звъннах на номера и хората се върнаха от с.Орехово за да си го преберат.
                          Е обвинихали те че си искал да го откраднеш или ти благодариха

                          Коментар


                          • #14
                            До: Какво се прави като се намери куче?

                            Първоначално публикуван от kalasha Преглед на мнение
                            Е обвинихали те че си искал да го откраднеш или ти благодариха
                            Не са ме обвинявали в нищо ,просто обещаха да почерпятКоето според мен е благодарност.
                            0887632135-Краси

                            Коментар


                            • #15
                              До: Какво се прави като се намери куче?

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Здравейте,
                              От време на време срещам разни кучета, явно ловджийски, сами в гората.
                              Как да позная дали е изгубено?
                              Изобщо как се процедира в подобна ситуация?

                              Ако темата е обсъждана, моля за извинение.
                              Идеалният вариант е когато на кучока на каишката има телефон и разбира се той /кучока/ е достатъчно любезен да ти позволи да го прочетеш. Тогава звънкаш и по тона на отсрещния веднага разбираш дали да чакаш почерпка или бързо да бягаш.
                              Това за бягството е бъзик. Обикновено и кучока и стопанина му са благодарни. Важно е все пак да се съобразявате дали е ловен ден. Ако денят е такъв по-добре е да не барате кучето, то си знае какво да прави и къде да иде, но ако го намерите през седмицата почти е сигурно че куче и стопанин се търсят взаимно и тогава може да сте им много полезни.
                              Нямате си напредстава каква огромна радост и светлина има в очите на двамата намерилисе. В такъв случай ако собственика забрави да почерпи, то е от радост и вълнение. Простете му.
                              Тази земя, по която тъпча сега,
                              тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                              тази земя – не е моя земя,
                              тази земя, простете, е чужда.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X