Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с опашката !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с опашката !!!

    Здравейте колеги, наскоро взехме една база под наем и по-наследство ни оставиха куче пазач, което за съжаление има проблем с опашката.Породата е между немска овчарка и ... нещо друго, и много си го харесвам.В началото не ми направи впечатление, но в последствие ми се стори странно да си гони и хапе опашката.Направих няколко снимки да видите как изглежда, и ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да сподели как да го реша.Благодаря предварително







    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
    Skype: pach_bs

  • #2
    До: Проблем с опашката !!!

    Е как така шси ръба опашката бе
    Сигурно му влиза в храната....
    http://vbox7.com/play:08122148

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с опашката !!!

      Здрасти,започни с цедене на анални жлези и широкоспектърен антибиотик.До 4-5 дена ако няма ефект-шпрей от хуманитарна аптека-Bivacin или Оксикорт-опашката превързана с бинт да не се хапе и инфектира допълнително..Може и да ги ползваш успоредно двете лечения.Екзема е,но дали е външна или вътрешна не мога по снимки и без изследвания да ти кажа и помогна.Антибиотика също от хуманна аптека-колко тежи животното незнам,моя е къде 50 кг. и при подобни проблеми/дългокосместа овчарка/ съм му давал "Цефалексин"-500 милиграма на 8 часа-между 5 и 7 дена спрямо това дали е спокоен или продължава след третия ден да се хапе нервно и наранява.
      Има и други диагнози с тия симптоми,но слабо вероятни.Ако имаш уточняващи въпроси-ЛС,може и в темата ти-някой колега да прочете като е зорлия и да помогне на животното си.Това принципно са пролетни и есенни заболявания при смяна на козината.След нелекуване след 2-3 сезона стават алергични и труднолечими.Много са упорити тия кожни заболявания-ако трябва натрий бинта в горната му част с лют червен пипер да не се хапе докато е само животното.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с опашката !!!

        Благодаря ти, ако намеря работеща аптека ще купя антибиотика утре и започвам с опитите за лечение, ако не помогне отивам на доктор.
        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
        Skype: pach_bs

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с опашката !!!

          Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
          Благодаря ти, ако намеря работеща аптека ще купя антибиотика утре и започвам с опитите за лечение, ако не помогне отивам на доктор.
          Виж,няма да е лесно-първо третирай раната,после орално антибиотика.
          Сетих се преди да го подкараш на антибиотик,намери във ветеринарна лечебница/основно лекуваща прасета/ едно зелено течно мазило "Грануфорин".Може и в хуманитарна аптека да го намериш-на растителна основа е и лекува възпалени венци и гърло.Силен антибактериант.Антибиотика паралелно,но ако трябва и принудително му давай някаква храна преди приема на капсулите/за предпочитане мазна,гранули и т.н./,защото ще му попилееш стомаха иначе.
          ...и не забравяй да направиш бинта на опашката "отвратителен"-5 мин.след като не те вижда животното ще го свлече със зъби."Грануфорина" горчи и ще го дистанцира за известен период,но убивайки бактериите дразни и Ако и да има анестезиологичен състав и действие трябва да има подсигуряване с превръзка.
          Каквото ти трябва като инфо питай,ако трябва в профила са ми телефоните.
          п.п.-не ходи на ветеринар,когото не познаваш по успешното му лечение на поне 5 разнородни болести.
          Личен опит и 2 погребани овчарки.Хабер нямат,ако не броим касови бележки.
          п.п.2-започни преди всичко с цедене на анални жлези-до толкова ветеринарите разбират,не е сложно-гледай как навирват опашката и после прихващат ануса надълбоко и изстискват жлезите,които са на около 5 сантиметра от края на дебелото черво.Животното когато яде мека храна тези жлези стават като апендикса при нас и са жива отрова с големи последствия в минус.После процедурата можеш сам да я правиш-през 3/100-на дена/ месеца максимум и 45 дена минимум,защото иначе разраняваш ректума.
          Последно редактирано от maxxx; 01-03-09, 01:20.

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с опашката !!!

            И внимавай да не бъдеш нахапан.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с опашката !!!

              Наред с правилните съвети на колегата - той е специалист - ето и малко домашен опит .
              Понеже на снимката кучето изглежда и малко слабо - обезпаразити го и против глисти.( и заради тях също може да си гонят опашките).
              Пишеш , че кучето ти е в наследство - съвета за изцеждане на жлезите е най- правилния , но това става и по естествен начин - дай му за храна кокали - ще се "позапече" и твърдите акита изцеждат аналната жлеза ( иначе - по-добре го заведи при колегата - ветеринар - поне първия път ).
              А дали е слабо кучето - задната холка и прешлените не трябва да изпъкват през кожата. Трябва да са загладени.
              Ако съм се объркал за слабото - извинявай , просто така ми се стори . Успех !

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с опашката !!!

                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                Наред с правилните съвети на колегата - той е специалист - ето и малко домашен опит .
                Понеже на снимката кучето изглежда и малко слабо - обезпаразити го и против глисти.( и заради тях също може да си гонят опашките).
                Пишеш , че кучето ти е в наследство - съвета за изцеждане на жлезите е най- правилния , но това става и по естествен начин - дай му за храна кокали - ще се "позапече" и твърдите акита изцеждат аналната жлеза ( иначе - по-добре го заведи при колегата - ветеринар - поне първия път ).
                А дали е слабо кучето - задната холка и прешлените не трябва да изпъкват през кожата. Трябва да са загладени.
                Ако съм се объркал за слабото - извинявай , просто така ми се стори . Успех !
                Какъв специалист бе,колега-в музикалното ни учеха да свирим,за ветеринарна медицина думичка не обелиха,м@мито им.
                Сега сериозно-при силно възпалени жлези водещи до степен на токсикация с изразени хапаници,обезкосмяване на задницата и т.н. кокалите не могат да помогнат.Виждал съм убит вълк със страшно възпалени жлези-беше зверски проскубан и му правиха нарочна дисекция.След цеденето вярно регулират процеса в по-голямата част.Профилактиката е препоръчителна да избегнеш пак кожни проблеми.Моя за една нощ докато спим се беше нахапал до кръв,освен варени кости и гранули друго не яде/всеки ден/.
                Всичко което знам е през перипетии с животните ми,щото набирах нееднократно на некадърни доФтори.Бяха ми изкарали предното животно епилептик-пенеше се и повръщаше всичката храна с гърчове.Обиколих де що има доктори-нищо,заминаваше си.Накрая един фелшер в краварник-по мое описание сложи диагноза.Кръгли глисти!През ден му бих антибиотик/забравих името/ излязоха купища като ориз и толкоз.Пръпна животното и си забрави "епилепсията".
                Затова съм скептичен към по голямата част специалисти.
                п.п.-обезпаразитяването е задължително,но животното за мен е в добра теглова кондиция.
                Последно редактирано от maxxx; 01-03-09, 12:13.

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с опашката !!!

                  Има пудри против бълхи и други подобни. При моята немска овчарка се оказа това.
                  LZ1AIV

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с опашката !!!

                    Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
                    Има пудри против бълхи и други подобни. При моята немска овчарка се оказа това.
                    Вярно,може и с Фронтлайн-пази и от кърлежи,че си е.....с тия гадини.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с опашката !!!

                      Фронтлайн задължително за външни паразити, много съм доволен. А едната ми котка почна да и пада козината на опашката, прилича на гъбична инфекция, която може и при куче да се види. Най-добре да се заведе на ветеринар животното...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с опашката !!!

                        Здравейте и аз да кажа какво може да е ,дано не съм права но ако е така значи имаш голям проблем,ние имахме една черна овчарка тя си гонеше и хапеше постоянно опашката ,неиният проблем беше на психическа основа ,докторите при който ходихме ни казаха да и купим оспокоителни,диезепам или лексотан.Това беше временна работа но помагаше ,сега кучето не е при нас и незнам какво се е случило с него дали се е оправило или не е .А пък ако е от аналните жлези трябва да видиш на края на гърба на кучето дали има подобно на пърхут все едно му се бели кожата и дали там също се хапе ,ако е така значи проблема е ясен.
                        http://lh6.ggpht.com/_nwJHDgN9VrQ/Si...128/suzuki.jpg

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с опашката !!!

                          Това е вид акар,във ветеринарната аптека ще ти кажат как и с какво да третираш,че сега нямам спомен.
                          ТЛК 80 4,2ТД-95г

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с опашката !!!

                            Първоначално публикуван от krasito Преглед на мнение
                            Здравейте и аз да кажа какво може да е ,дано не съм права но ако е така значи имаш голям проблем,ние имахме една черна овчарка тя си гонеше и хапеше постоянно опашката ,неиният проблем беше на психическа основа ,докторите при който ходихме ни казаха да и купим оспокоителни,диезепам или лексотан.Това беше временна работа но помагаше ,сега кучето не е при нас и незнам какво се е случило с него дали се е оправило или не е .А пък ако е от аналните жлези трябва да видиш на края на гърба на кучето дали има подобно на пърхут все едно му се бели кожата и дали там също се хапе ,ако е така значи проблема е ясен.
                            За мен не е на психическа основа,чисто кожен проблем е и дано съм прав...,успокоителните лекуват почти всичко в кратък времеви диапазон и са перфектната изтривалка за мърлячи ветеринари/и не само/.Нали ми прочете поста за "епилептичната" овчарка-до лидокаин го бяхме докарали.
                            При токсикация от възпалени жлези може да избие дерматит къде ли не,включително и в гениталиите,средата или края на опашката.
                            Вярно основно в горната част на таза,но абцеса търси да избие-където намери при конкретното животно,там.
                            Затова-широкоспектърен антибиотик,докато колегата и някой доФтор гадаят,да не стане късно за животното.Те и нас така ни лекуват...
                            А мнението на колегата Krasi Kros за акари силно се надявам да не е правилната диагноза.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с опашката !!!

                              Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                              За мен не е на психическа основа,чисто кожен проблем е и дано съм прав...,успокоителните лекуват почти всичко в кратък времеви диапазон и са перфектната изтривалка за мърлячи ветеринари/и не само/.Нали ми прочете поста за "епилептичната" овчарка-до лидокаин го бяхме докарали.
                              При токсикация от възпалени жлези може да избие дерматит къде ли не,включително и в гениталиите,средата или края на опашката.
                              Вярно основно в горната част на таза,но абцеса търси да избие-където намери при конкретното животно,там.
                              Затова-широкоспектърен антибиотик,докато колегата и някой доФтор гадаят,да не стане късно за животното.Те и нас така ни лекуват...
                              А мнението на колегата Krasi Kros за акари силно се надявам да не е правилната диагноза.
                              Да всичко прочетах до тук ,ти явно по си в час от колкото аз с болестите на кучето ,дано наистина несъм права че иначе лошо,то и ветеринарите са такива безхаберници че нямам думи.докато човек улучи някой дето разбира ,може и да стане късно.
                              http://lh6.ggpht.com/_nwJHDgN9VrQ/Si...128/suzuki.jpg

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X