Обява

Свий
Няма добавени обяви.

кучето се стресна от пушката,как да го оправя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: кучето се стресна от пушката,как да го оправя

    Първоначално публикуван от Макавеев Преглед на мнение
    ............Коли. Вече не може да ходи , но горкото пак го е страх , като се гърми.
    Това е овчарско куче. Пък аз незнам за овце с пушки и каски. Както е писал Влад, говорим за ловни породи.
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

    Коментар


    • #17
      До: кучето се стресна от пушката,как да го оправя

      Имам кучета от как се помня . До сега само един "т.п"( няма друга дума за подобен съвет ) човек съм виждал да застреля кучето си.
      След 2 години посегна със същата ловна пушка на собствения си живот ( успешно ) и децата му са сираци ..... жалко е ...
      Затова - собственото куче е част от теб !
      На колкото и месеца да е - не заслужава да го убиете . Убивате частица от самия себе си ! НЕ ГО ПРАВЕТЕ !
      По добре , ако сте стигнали до задънена улица - подарете кучето на свой приятел - ще направите добро - на себе си , на кучето и на свой приятел ! И винаги ще се радвате да видите старото си куче - живо и весело !
      Ако се опасявате , че някой друг ще се справи с проблема и ще има хубаво куче - прави сте . Винаги проблема може да се оправи .
      Ето как : ( само ако имате желание за това )
      Всяка команда на господаря ще бъде изпълнена - ако е заучена като игра ( кучето умира да угоди на стопанина си ). Затова - играите си с кучето и в процеса на игра - някъде отстрани да се стреля .
      В началото кучето ще се стряска , но ако вие не обръщате внимание на изстрелите и продължите играта - кучето се отпуска и този шум ( стребата ) вече ще го приема за естествен . Само остава да приближавате стрелбата играейки си с кучето . Нищо сложно за един добър стопанин- забавна игра с много шум . Това е !
      Най - лесно става на излет с дружинката - но вие не стреляйте - а само присъствайте с кучето .
      Виждайки забавата на другите кучета и с вашата подкрепа проблема ще е решен за 2-3 излета . Това е . Не е трудно !
      Наградата винаги трябва да е първо вашата похвала и чак после някакво лакомство ( различно от ежедневната храна и по-вкусно ).
      Не само ще спасите кучето - а и собственото достоинство и самочуствие !
      Така още повече ще заобичате приятеля си , а и то ще ви се отблагодари с много , много бъдещи трофеи !
      Няма по красив поглед от този - на гордото куче , което е изпълнило каприза на своя стопанин !
      Колегите сигурно ще се съгласят ! ( е , не всички - както видях )

      Коментар


      • #18
        До: кучето се стресна от пушката,как да го оправя

        Убивате частица от самия себе си ! НЕ ГО ПРАВЕТЕ !
        По добре , ако сте стигнали до задънена улица - подарете кучето на свой приятел - ще направите добро - на себе си , на кучето и на свой приятел ! И винаги ще се радвате да видите старото си куче - живо и весело !
        Вярно е . Не вдигайте оръжие срещу най-добрия ви приятел ! Дори на шега не го правете !
        Тази земя, по която тъпча сега,
        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
        тази земя – не е моя земя,
        тази земя, простете, е чужда.

        Коментар


        • #19
          До: кучето се стресна от пушката,как да го оправя

          Да не го правете!

          Но не го и пускайте в разплод! Защото след Вашата дилема (13/00 или не) ще има сума хора със същата дилема!
          MMC Pajero, 2.5, 4D56

          Коментар


          • #20
            До: кучето се стресна от пушката,как да го оправя

            Аз имам куче Барак от пиратка нещо се стряска много, чудисе на каде да хване, като чуе пушка да грамне умира от кеф
            [SIZE=5][FONT=Comic Sans MS] UAZ 469 for off-road[/FONT][/SIZE]

            Коментар


            • #21
              До: кучето се стресна от пушката,как да го оправя

              Колега, ако си много привързан към кучето, що не пробваш лов с лък И с горските ще имаш по-малко проблеми
              Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
              0894328706

              Коментар


              • #22
                До: кучето се стресна от пушката,как да го оправя

                Вие побаркахте човека вече от всякаде
                [SIZE=5][FONT=Comic Sans MS] UAZ 469 for off-road[/FONT][/SIZE]

                Коментар


                • #23
                  До: кучето се стресна от пушката,как да го оправя

                  Първоначално публикуван от grahovski666 Преглед на мнение
                  Вие побаркахте човека вече от всякаде
                  Споко - тя темата е минала .
                  Или кучето е в добри ръце - или вече не е сред живите .
                  Щом колегата не пише вече .......жалко !

                  Коментар


                  • #24
                    До: кучето се стресна от пушката,как да го оправя

                    Вероятно е подложено на терапия(шокова) -вързано на въже до пушката. А спусъците на пушката с корда-до собственика, който дреме в съседните храсти и ха-се сети-дръпне кордата. После отива до кучето, проверява дали сърцето му е в гащите, погалва го приятелски и слага нови патрони...

                    Коментар


                    • #25
                      До: кучето се стресна от пушката,как да го оправя

                      Няма лоши ловни кучета, има лоши и неуки стопани. Слагам и себе си в тази група с първото ми лично куче. Бях разглезен от дядовите кучета, които можеха да броят до 3 (скритите пъдпъдъци, напр.), а при изтърван дивеч псуваха пишман-стрелеца в лицето.
                      За да обича гърма и да се радва на вдигната пушка, ловното куче трябва да е от сой и да се поведе от 6-месечно, най-добре с майката. Иначе го търси (с 2/0) под колата или чак в селото.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • #26
                        До: кучето се стресна от пушката,как да го оправя

                        Колега, не си отписвай кучето.Това ,че се страхува от изстрели се лекува с постоянство ,инат и любов,изпитал съм го. Не знам дали 2-3 излета ще са достатъчни .Моята курцхаарка се страхуваше, но за месец постоянство и ...сега в пушката ще влезе ако може.Само не работи с пиратки!!! Звукът е друг и още я обърква.С пушката и с ласки и добра дума ще стане.По време на хранене също е успешно,ако има къде да го храниш и стреляш .Пробвай и ще видиш ,че лакомията надделява над страха.Успех!

                        Коментар


                        • #27
                          От: До: кучето се стресна от пушката,как да го оправя

                          Аз имам доста опит с кучетата и ви казвам, най важното е йерархията. Кучето ти ще те слуша винаги ако чувства, че ти си лидера на глутницата или си на по-високо йерархично стъпала спрямо него. Дори да набиеш кучето, то няма да го запомни и след време да се обърне срещу теб за да ти го върне.
                          Ще започна нова тема за обучението на кучето и изобщо всичко свързано с него.
                          А за гърменето, за да свикне кучето предложението на bgbul е доста добро и мисля че ще се получи. Само да добавя една поправка, за да стане по-леко приспособлението към силнея шум, по-добре започнете с пистолет с капси и постепенно засилвайте шума.
                          Пиятно обучение ви желая.
                          ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X