Обява

Свий
Няма добавени обяви.

как да спра кучето да излиза от двора, без да го връзвам

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • как да спра кучето да излиза от двора, без да го връзвам

    Здравейте колеги,

    Имам западно-сибирска лайка, която скоро ще навърши 3 месеца.
    Мисля скоро да я оставя на двора, но ме е страх, че портите, които се отварят автоматично за колите по няколко пъти на ден, ще бъдат възможност за малкия да изчезва из квартала.

    Чувал съм за някакъв нашийник, който пуска слаб ток при наближаване на границата на дворното място, но никъде не съм виждал да се продава такава система.
    Може би имате и други идеи?
    Зима иде

  • #2
    До: как да спра кучето да излиза от двора, без да го връзвам

    Ето от тук можеш да си го купиш- http://www.cabelas.com/cabelas/en/te...ntId=cat603205
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

    Коментар


    • #3
      До: как да спра кучето да излиза от двора, без да го връзвам

      имай предвид и че породистите кучета ги крадат !
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        До: как да спра кучето да излиза от двора, без да го връзвам

        Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
        Ето от тук можеш да си го купиш- http://www.cabelas.com/cabelas/en/te...ntId=cat603205
        Благодаря много

        имай предвид и че породистите кучета ги крадат !
        Знам, но ще се надявам да го опазя. По- голям проблем е, ако се загуби по време на лов, но разчитам на факта, че лайката държи животното, а не ходи по следата до забрава.


        Ще пусна снимки в закачената тема скоро
        Зима иде

        Коментар


        • #5
          До: как да спра кучето да излиза от двора, без да го връзвам

          Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение




          Знам, но ще се надявам да го опазя. По- голям проблем е, ако се загуби по време на лов, но разчитам на факта, че лайката държи животното, а не ходи по следата до забрава.
          Зависи от животното,нерезчетата трудно да ги задържи .Тези френските по телевизията ги задържат но с много кучета.а тез нашите и до сръбско ходят.Сега сериозно,поне първата година взимаи кучето с теб само като си гонач,само с теб и след като е усвоило командата ТУК,или сигнал с свирка.Докато е младо триабва да го пречупиш да не гони на далече.Успех!
          "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
          Кольо.

          Коментар


          • #6
            До: как да спра кучето да излиза от двора, без да го връзвам

            днес купих две системи
            едната за ограничаване на периметъра в двора с електрошоков нашийник
            другата със същия нашийник, но с дистанционно с обхват 500 метра

            като натрупам впечатления от ефективността ще пиша тук
            Зима иде

            Коментар


            • #7
              До: как да спра кучето да излиза от двора, без да го връзвам

              Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
              днес купих две системи
              едната за ограничаване на периметъра в двора с електрошоков нашийник
              другата със същия нашийник, но с дистанционно с обхват 500 метра

              като натрупам впечатления от ефективността ще пиша тук
              Използвай системите разумно. Ако прекалиш, кучето не разбира за какво става въпрос и отказва да се подчинява. Бъди сигурен че преди всяка употреба, кучето трябва да е наясно за какво точно става въпрос.

              Коментар


              • #8
                До: как да спра кучето да излиза от двора, без да го връзвам

                Ами ще се постарая
                засега мисля да опитам с класическите начини и, ако не става - чак тогава с електрошоковите.
                Зима иде

                Коментар


                • #9
                  До: как да спра кучето да излиза от двора, без да го връзвам

                  Здрасти и т мен виждам че темата е старичка, но се надявам някой да ми отговори на запитването къде мога да намера такъв нашийник ; каква е цената му (приблизително) ; какви са впечатленията ви от тези нашийници и евентуално някой който има такъв нашийника да го дава поднаем или да го продава ... ?
                  Благодаря предварително!!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: как да спра кучето да излиза от двора, без да го връзвам

                    Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                    Ето от тук можеш да си го купиш- http://www.cabelas.com/cabelas/en/te...ntId=cat603205
                    Хубав магазин.
                    LZ1AIV

                    Коментар


                    • #11
                      До: как да спра кучето да излиза от двора, без да го връзвам

                      Кучето приема двора (ако е ограден, разбира се) като своя лична територия. Ако не му липсва нещо, което да търси при комшиите, то не я напуска и я защитава.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • #12
                        До: как да спра кучето да излиза от двора, без да го връзвам

                        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                        Кучето приема двора (ако е ограден, разбира се) като своя лична територия. Ако не му липсва нещо, което да търси при комшиите, то не я напуска и я защитава.
                        Моята кучка, каракачанка, приемаше половин Априлци за своя лична территория..... Имаше си и ограден двор, ама оградите ги смяташе за някакви супер тъпи и досадни условности. Масивни порти ги отваряше и затваряше без проблеми. Иначе наистина - защитаваше най-вече двора.

                        ПС. Нищо ни е липсваше, освен, може би, компанията.....
                        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X