Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся помощ за гонче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся помощ за гонче

    Здравейте колеги кученцето ми е Делиорманско гонче и вчера докато го пуснах повиках му,а то беше отишло у съседите и бе зграбчило една кокошка.Не съм компетентен на тема кучета затова питам вас,а и не съм сигурен дали тук е мястото на темата ми,но ще може ли някой да ми каже как да го одуча от този порок да яде кокошките.И другия ми въпрос е следния давам му храна в изобилие,крие я и започва да лае и това го прави постоянно незнам от какво може да е. Моля ви помагайте !!!
    [SIGPIC][/SIGPIC]Марин Илчев

  • #2
    От: Търся помощ за гонче

    Можеш да го научиш да не ги яде(кокошки и други пернати),но надали ще оспееш да го научиш да не се интересува от тях!Това куче е ловно и всеки авджия можр да ти каже ,че е склонно да прави такива поразий като почва с пилета,кокошки ,зайци и колкото повече расте ,толкова по-големи са и белите!Ако не го ползваш за лов ще береш ядове!Там кучето оспява да задоволи свойте нужди от търсене и гонене на пернат и друг дивеч и проблемите са в пъти по-малко ,но природата им е такава и трудно се променя!
    Uaz 469 2.4 D MB
    KTM 600 ROTAX
    Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
    Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

    Коментар


    • #3
      От: Търся помощ за гонче

      Благодаря колега,а по втория ми въпрос ще можеш ли да отговориш.Защото се опасявам,че по време на лов (когато обядваме) ще разваля постояяно гонките с лая си.
      [SIGPIC][/SIGPIC]Марин Илчев

      Коментар


      • #4
        От: Търся помощ за гонче

        Аз лично гледам 5 кучета и се занимавам с такива от години!За толкова време съм научил едно: куче за да не създава проблеми при хранене (като при теб) се учи да изяжда всичко когато му се даде или иначе казано -когато му сложиш трябва да си изяжда всичко (трябва да се храни с някъкъв график -и не убилно а колкото трябва спрямо теглото).Сега като гледам твойто си го разглезил яко откъм хранене + ограничено движение = твойто куче (бели и челъми )!
        Жал ,нежал решението е такова - намаляш му храната значително(смятам ,че си прекалил с нея) и така докато не почне да я очаква и изяжда когато му я дадеш!
        След това почваш да нормализираш дажбата но не и да прекаляваш!
        Кучето ти е активно и му ври кръвчицата затова трябва да се разхожда доста ,затова не е много подходящо за отглеждане в апартамент!
        Ако успееш да докараш баланса между хранене и активност на кучето ще си решиш и проблема със неговата свръх активност и проблеми с храненето!
        Ако нещо неразбираш пиши ми на лично да ти дам скайпа ,че иначе има да пиша до утре
        Последно редактирано от Иво82; 12-02-12, 16:28. Причина: допълване
        Uaz 469 2.4 D MB
        KTM 600 ROTAX
        Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
        Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

        Коментар


        • #5
          От: Търся помощ за гонче

          Може да звучи жестоко, но една хубава пръчка ще оправи проблема с пилците, за храната ти казаха вече.
          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

          Коментар


          • #6
            От: Търся помощ за гонче

            Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
            Може да звучи жестоко, но една хубава пръчка ще оправи проблема с пилците, за храната ти казаха вече.
            Куче с пръчка не се бие!Резултатите водят до други проблеми!
            Пък за желаещи ето един дето обича пръчкиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0207.JPG
Прегледи:1
Размер:55.7 КБ
ID:5347140 ,не е гонче но резултата е еднакво нежелан и при двете породи !
            И после се чудете защо на комшийката бастуна се разглобил и кучето посегнало да я хапе
            Uaz 469 2.4 D MB
            KTM 600 ROTAX
            Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
            Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

            Коментар


            • #7
              От: Търся помощ за гонче

              Първоначално публикуван от Иво82 Преглед на мнение
              Аз лично гледам 5 кучета и се занимавам с такива от години!За толкова време съм научил едно: куче за да не създава проблеми при хранене (като при теб) се учи да изяжда всичко когато му се даде или иначе казано -когато му сложиш трябва да си изяжда всичко (трябва да се храни с някъкъв график -и не убилно а колкото трябва спрямо теглото).Сега като гледам твойто си го разглезил яко откъм хранене + ограничено движение = твойто куче (бели и челъми )!
              Жал ,нежал решението е такова - намаляш му храната значително(смятам ,че си прекалил с нея) и така докато не почне да я очаква и изяжда когато му я дадеш!
              След това почваш да нормализираш дажбата но не и да прекаляваш!
              Кучето ти е активно и му ври кръвчицата затова трябва да се разхожда доста ,затова не е много подходящо за отглеждане в апартамент!
              Ако успееш да докараш баланса между хранене и активност на кучето ще си решиш и проблема със неговата свръх активност и проблеми с храненето!
              Ако нещо неразбираш пиши ми на лично да ти дам скайпа ,че иначе има да пиша до утре
              Абсолютно правилно , само ще добавя , че когато му дадеш храната ако не изяде -му я прибираш след 5мин. . Така ще разбере , че като му се даде трябва да се изяде .
              ‎По 2 литра са само млякото и сока !
              WJ 4.7

              Коментар


              • #8
                От: Търся помощ за гонче

                Радвай се че е налетяло на една кокошка! Един колега си гледаше един такъв подарък, доиде време за лов и готово, пускаме звяра и купона започва, едно стадо овце /голям бой/ Краен резултат: цяла нощ събиране на стадото.
                Щом така е тръгнало няма да стане имане.
                ТЛК-120 Николай Колев
                0898521295

                Коментар


                • #9
                  От: Търся помощ за гонче

                  Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                  Може да звучи жестоко, но една хубава пръчка ще оправи проблема с пилците, за храната ти казаха вече.
                  Първоначално публикуван от Марин Илчев Преглед на мнение
                  Благодаря колега,а по втория ми въпрос ще можеш ли да отговориш.Защото се опасявам,че по време на лов (когато обядваме) ще разваля постояяно гонките с лая си.
                  За да го отучиш да дави пилци ще трябва много повече от пръчка. Т.е. пръчката не само, че няма да помогне, а ще доведе до още един проблем. Иска се сериозно занимание с кутрето и електрически нашийник с дистанционно. Тъгне ли да гони пиле му пускаш ток. За нула време ще престане, даже ще бяга от кокошките, но забравяш това куче да стане за лов. И наистина си го разглезил тоя пес. Явно е решил, че той е шефа в семейството и си прави каквото му е кеф. И за да не ти досажда, трябва винаго да се храниш преди него и колкото и да проси, НИКОГА не му давай от своята храна, както и не позволявай никой да му хвърла залъчета от трапезата. Ако нахалства го напляскай и продължи да се храниш без да му обръщаш внимание. Кучето трябва да се страхува малко от теб, за да те признае като водач. Но не значи, че трябва да го млатиш без причина или след като е направил беля. Не го ли хванеш на момента, после и да го пребиеш няма да разбере защо го правиш. Животните не разбират значението на думите и каквото и да му говориш му е все тая. Те разпознават промените в тембъра на гласа и така разбират дали им се караш или се радваш, както и помнят мелодията на думите в комбинация с определен тембър и така разбират командите.
                  Последно редактирано от kuzdov; 13-02-12, 22:09.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся помощ за гонче

                    Това вече е друго!Харесва ми идеята за размяна на опит и взаймопомощ относно четрикраките ни другари
                    Uaz 469 2.4 D MB
                    KTM 600 ROTAX
                    Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                    Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся помощ за гонче

                      Умни животинки са и подлежат на много сериозна дресировка, но искат много време и търпение, а и умения от страна на собственика. После, дето се вика ще те разбира от половин дума, само да се сработите. Имаше едни книжлета за дресура, може да потърсиш по книжарниците. Ще научиш много полезни неща, дори и да не използваш всичко. Аз в момента имам 5 месечен родезийски риджбек и още се боря да овладеем основните навици. Преди имах германец, но почина наскоро.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся помощ за гонче

                        И аз има гонче,но в никакъв случай не си помисляй да го налагаш с пръчката!!!
                        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся помощ за гонче

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          За да го отучиш да дави пилци ще трябва много повече от пръчка. Т.е. пръчката не само, че няма да помогне, а ще доведе до още един проблем. Иска се сериозно занимание с кутрето и електрически нашийник с дистанционно. Тъгне ли да гони пиле му пускаш ток. За нула време ще престане, даже ще бяга от кокошките, но забравяш това куче да стане за лов. И наистина си го разглезил тоя пес. Явно е решил, че той е шефа в семейството и си прави каквото му е кеф. И за да не ти досажда, трябва винаго да се храниш преди него и колкото и да проси, НИКОГА не му давай от своята храна, както и не позволявай никой да му хвърла залъчета от трапезата. Ако нахалства го напляскай и продължи да се храниш без да му обръщаш внимание. Кучето трябва да се страхува малко от теб, за да те признае като водач. Но не значи, че трябва да го млатиш без причина или след като е направил беля. Не го ли хванеш на момента, после и да го пребиеш няма да разбере защо го правиш. Животните не разбират значението на думите и каквото и да му говориш му е все тая. Те разпознават промените в тембъра на гласа и така разбират дали им се караш или се радваш, както и помнят мелодията на думите в комбинация с определен тембър и така разбират командите.
                          Чак пъкелектрически нашийник, вярно ще помогне но ми звучи пресилено.
                          Винаги съм имал куче, предното ми бе немска овчарка, удави няколко кокошки но пръчката оправи работата, пък не се отрази по друг начин на кучето.
                          Сега имам БОК, вече е на годинка и 3 месеца, много е внимателно и засега нямам проблеми с него и кокошките.
                          Имам и гонче на 7 месеца, има малък интерес към кокошките но засега само за игра, да се надявам, че няма да имам проблеми и с него.
                          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся помощ за гонче

                            От пръчката ефекта е само, че ще почне да гризе пилетата тайно и всеки път като види пръчка ще се държи агресивно. Нашийника наистина е много краен метод, но резултатите са трайни. А и от куче до куче има огромна разлика. И моя германец не си падаше по кокошки. Зависи и в каква среда е отгледано. Като са малки те играят с всичко, ама играта си им е кучешка и често завършва с летален изход за пилците .
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся помощ за гонче

                              Изпуснал си кучето,от малко започва да се учи на правилно хранене и да слуша твоите команди.Другото не маловажно нещо е породата, това куче има мн енергия и иска да преследва животни.Моя съвет е да не го биеш с пръчка това може да окаже лош ефект при лова,да стане плахо и тн.Когато обядвате по време на лов то вече ще е уморено и гладно и като му дадеш храна(без да прекаляваш) то ще изяде всичко и ще почива.Приготви се да плащаш животни на хората това е.Кучето няма вина!Желая ти мн слука с него!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X