Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зимна стръв за лисици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зимна стръв за лисици

    Това, го знам от един стар ловец(вечни му ловни полета), който имаше награда за отсреляни лисици, 274 за един сезон. Тази стръв, той я използваше през зимата, когато не се намира естествена мърша, а и да се намира, не се вмирисва. По неговите думи, мирише на километри и събира лисиците от околноста. Той имаше случай при който за една нощ, бе убил 7 лисици на едно чакало, при пълнолуние, на сняг. Рецептата е следната:
    На есен се събират охлюви и се пълни един буркан от 3, или 5 литра до горе. Сипва се 1л. домашен, винен оцет или два литра кисело вино, и се долива с вода. Слага се на топло място да ферментира, а като спре ферментацията се затваря много, много добре. Не правете това в апартамент, а на другия край на двора си. Мирише ужасно на мърша и адски силно. Аз си згубих обонянието за една седмица, когато навремето си наврях носа в буркана.
    Когато има сняг се заравя вътре, до гърловината, а когато няма, наоколо се трупат клони, за да се предпази буркана от счупване при изстрел. След като го отпушите, бягайте бъро до пусията, или си носете противогаз !!!

  • #2
    ГАД, това е "поразяващата воня" - велика примамка, става и с кайма, яйца и рибешка карантия /за съжаление е отвратително, но за хищниците е торта/..
    Най-гот е да се закопае вертикално циментова тръба, поне 50 см. да се сипва вътре, за да не я изближат..
    Другото е да се разтвори със свинска мас за да се маже, ама искам да видя героя, дето ще вари този "освежител"!
    Аз лично съм си направил "полигон", заграден с мрежа и торби с пясък, направил съм тесен вход /за да влиза само лисица, а не песа на съседа/ и скара от арматурно желязо, под което слагам мършата, защото лисицата умира да я дръпне и да изчезне в храсталака...

    Другото е удобна маса на терасата, мезе и дълги, приятни лунни нощи..

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
      ГАД, това е "поразяващата воня" - велика примамка, става и с кайма, яйца и рибешка карантия /за съжаление е отвратително, но за хищниците е торта/..
      Най-гот е да се закопае вертикално циментова тръба, поне 50 см. да се сипва вътре, за да не я изближат..
      Другото е да се разтвори със свинска мас за да се маже, ама искам да видя героя, дето ще вари този "освежител"!
      Аз лично съм си направил "полигон", заграден с мрежа и торби с пясък, направил съм тесен вход /за да влиза само лисица, а не песа на съседа/ и скара от арматурно желязо, под което слагам мършата, защото лисицата умира да я дръпне и да изчезне в храсталака...

      Другото е удобна маса на терасата, мезе и дълги, приятни лунни нощи..
      Ех, романтика!!!! И една воня се носи от двора....!!!!

      Коментар


      • #4
        Затова си трябва поне 100 метра дистанция и карабина...
        Иначе си пред развод!

        И ветропоказател, за да избереш правилното място на стървилището!

        Коментар


        • #5
          Да добавя....
          Не трепете лисици след февруари, безсмислено е, козината им е рехава, няма кой да лови мишоците и т.н...
          Виж от ноември нататък, всеки лисугер е добре дошъл на гости!

          Коментар


          • #6
            Ние у наше село,не си правим стръв от лятото,по комшите все някоя кокошка е умряла и са я намерили след два дена вмирисана :-) иначе пак я ядът гяволите,ако е още топла. Връзваме я с едно въженце и за две три цигари време я поразхождаме като детско камионче на 200-500 метра из деренцата около чакалото. Е немога да се похваля с много лисици, но сме убивали по 2 лисици и два чакала за една вечер,край кюмбето.Обикновенно по двама,единия докато дреме другия гледа,че пущините са бързи,за секунди я грабват и фююю....
            TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
            Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
            Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
            Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

            Коментар


            • #7
              Системата работи,не е най-законна, знаеш забранено е да се ползва жива примамка...
              Като поразгледаш по-внимателно забраните, откриваш че са правени с цел поне малко да изравнят силите, примерно нощновиждащите прибори...
              Става си живо трепане, от теб не се изискват никакви качества, а това според мен не е лов...
              Примерно забраната да се използват каквито и да е изкуствени източници на светлина...
              Значи забравяш фенерчето и се пробваш, кой ще види по.добре в тъмното, ти или лисицата /отговора е един и категоричен/..

              Това е проблема на съвременния лов, много хора си мислят, че всъщност лова е да утрепеш нещо мърдащо, различно от човек..
              А всъщност идеята /според мен/ е да вкусиш първичните инстинкти на надлъгването на живот и смърт...

              Иначе е най-лесно примерно да сгазиш с джипа лисицата и си жив ловец..

              Коментар


              • #8
                До: Зимна стръв за лисици

                а аз да ви кажа как ходя за чакали и лисици свалих си от нета звук на ранен заек записах го на касета и използвам стар касетофон от колата с тези малките сухо заредени акумулаторчета и пускам изчаквам 20 минути и идват гадините с един приятел на първото пускане дойдоха 4-5 чакала и една лисица малко е незаконно но това все пак са чакали та така

                Коментар


                • #9
                  До: Зимна стръв за лисици

                  Ами няма лошо.Аз лично ползвам одрана кожа от заек,забита през средата с метален кол в почвата.Имаме си тераса на село с навес отгоре и маса със столове с чудесен изглед и вечерно време под някоя лампа на уличното осветление забивам кола с примамката и не след дълго идват.Редуват се ту котки,ту кучета докато накрая недойде я лисица я чакал.Аз ги бия с 2/0 или 4/0,зависи какво имам .Но иначе се получава сполучлив край след известно чакане.
                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар


                  • #10
                    От: Зимна стръв за лисици

                    Все интересни писания, но от моя четвърт-вековен опит с лов на хищници това са приказки. Това може само да са примамки на вече утвърдени стървища. Ако не се осигури "папане", на тези примамки може да се спре само някое скитащо животно. А за направата на стървище се иска яка работа още през лятото. Става всякяквя мърша. Лисиците особено харесват одрани псета. През зимата се връзват глигански кожи и лисиците често идват да ги дъвчат. А колкото за писаното в постинг 1 за "274 лисици за 1 сезон" бих повярвал, ако "сезонът" е продължил поне 10 години. Но нищо чудно - чувал съм и по-големи резултати... Нали всички ловци са "джентълмени"...
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Зимна стръв за лисици

                      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                      Все интересни писания, но от моя четвърт-вековен опит с лов на хищници това са приказки. Това може само да са примамки на вече утвърдени стървища. Ако не се осигури "папане", на тези примамки може да се спре само някое скитащо животно. А за направата на стървище се иска яка работа още през лятото. Става всякяквя мърша. Лисиците особено харесват одрани псета. През зимата се връзват глигански кожи и лисиците често идват да ги дъвчат. А колкото за писаното в постинг 1 за "274 лисици за 1 сезон" бих повярвал, ако "сезонът" е продължил поне 10 години. Но нищо чудно - чувал съм и по-големи резултати... Нали всички ловци са "джентълмени"...
                      +1 trapper, и на мен ми е чудно това 274 лисугера ама може и да е вярно...колкото до стръвта аз редовно си захранвам две стървилища с умрели животни ,а стръвта не знам защо и казват зимна като и през лятото си вържи същата работа-една ПВЦ тръба 110мм затапена от единия край и вътре карантий от риба яйца и каквото се сетиш друго оставена в двора за около 2 седмици върши работа на стървилището,макар и да нямам такива постижения като в пост#1 съм острелвал по трийсетина чакала и десетина лисици на през сезона
                      VEREYA MOTORSPORT TEAM

                      Коментар


                      • #12
                        От: Зимна стръв за лисици

                        Един въпрос - хищния дивеч само за кеф ли го биете или ползвате кожите?
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Зимна стръв за лисици

                          Аз само за кеф. Не ми се дере тая смрад.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • #14
                            От: Зимна стръв за лисици

                            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                            Един въпрос - хищния дивеч само за кеф ли го биете или ползвате кожите?
                            И двете ,но най вече за това че унищожавайки хищниците давам шанс на повече полезен дивеч да оцелее.
                            VEREYA MOTORSPORT TEAM

                            Коментар


                            • #15
                              От: Зимна стръв за лисици

                              Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                              И двете ,но най вече за това че унищожавайки хищниците давам шанс на повече полезен дивеч да оцелее.
                              При нашите природни условия, това мнение е валидно само при регулиране числеността на вълците, но аз не познавам вече нито един жив ловец на вълци. В останалите случаи то е една твърде популярна грешка, тъй-като хищниците са санитари в природата и поддържат биологичното равновесие. В някои райони чакалите нанасят стопански недопустими щети, но и това е следствие на човешка грешка на недоучени "природозащитници".
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X