Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Масов отстрел - за 5 часа решаваме проблема... После на всеки домашен любимец, татуировка с номерче. Като го пуснеш на улицата, защото не искаш да го гледаш вече или пък не можеш - солена глоба. След като не искаш да го гледаш или не можеш - евтаназия срещу скромна сума. Ако го хванат и се окаже "избягало" или "изгубено", но не е подаден своевременен сигнал в съответна служба - глоба все едно умишлено си го изхвърлил. А природозащитниците и любителите на животни - да си приберат кучетата, които не искат да бъдат отстреляни, у дома и да ги регистрират, обезпаразитят и да се грижат за тях отговорно по гореописаните методи. Щото само да плащаме едни пари, а те да се множат... айде благодарим.

    Иначе много ме кефят табели: Забранено разхождането на домашни любимци! А общинските любимци си серат навсякъде!!!
    Последно редактирано от musovir; 06-07-11, 08:52.
    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

    Коментар


    • #32
      От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

      Израстнах с кучета покрай мене. Обичам животните...
      Щерката сега прохожда. Майка и я държи за ръка а аз вардя периметъра. И това в градинка в Младост 2 пълна с деца. Хуманно какво...? Да не дава Господ нещо да се случи на дребосъка, почвам отговорния хуманист. Я ми дайте име да съм подготвен... Може и на лични. Тая ваканция май ще я запомня.

      Прибираш го, държиш го в приют 3 дни /ако е загубено да има време да се потърси. После куршум и гориш. И за 2 седмици проблема е решен. Егати дилемата, децата или кучетата...? Хуманно... Кретения!
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #33
        От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
        Хуманно... Кретения!
        Както са писали по-горе колегите хуманно е за хуманоида дето вади пари от кучетата, за другите е кретения. Докато живееем в тарикатия ще е така. Улично куче ако ми ухапе детето, едно няма да остане в квартала. Па да видим дали някой ще има смелостта и наглостта да ме глоби.

        Пък имената са им лесни за намиране. Общините имат договори за обществени поръчки сключени със съответните фирми. Името обаче не е на човека с частанта фирма, а на общинаря даващ му от нашите пари.
        Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
        Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

        Коментар


        • #34
          От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

          Общинар... Мерси!
          Криао го разбират някои хора. В Калифорния ако сритам куче на улицата влизам в панделата. В сьщото време безстопанствено куче му дават само няколко дни в приюта-потьрсено, осиновено или грьмнато. От години се оглеждам да ме ухапе нещо бездомно- за норматив ще забогатея. Ама нещо не врьзва. Май беден и неухапан ще си ходя. Ама май така е по-добре от беден и нахапан.
          Давам 100 лева на човек който залови 20 помияра И ги пусне в коридора на общината. Ако има бесни, удвоявам цифрата.
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #35
            От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
            ...
            Давам 100 лева на човек който залови 20 помияра И ги пусне в коридора на общината. Ако има бесни, удвоявам цифрата.
            +1! За това не се бях сетил! Присъединявам се към инициативата и добавям към сумата...

            Коментар


            • #36
              От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

              Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
              +1! За това не се бях сетил! Присъединявам се към инициативата и добавям към сумата...
              На някой може да му се стори майтап ама аз не се базикам. Ако успее някой да ги вкара кални и бесни в коридора и има свидетели и снимки, веднага се издължавам. Даже и бира ще почерпя и ще се посмеем /от седмица съм на тия жълти кутии Ариана, много добра бира/. Не е задължително и да е в Младост. В коя да е софийска община става.
              Така де, "водим ги на организирано скопяване". Кмете, носи си скалпел и реванол утре /или там каквото е нужно.../
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #37
                От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

                За бясното-може да се уреди. Просто трябва да се ваксинира с една 10-кратна доза
                Иначе решението е ясно - един флоберов патрон е 20ст. Остава проблемът с екарисажа.
                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                Коментар


                • #38
                  От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

                  Да ви кажа как някой реши, временно този проблем в наща махала.Намирам се в Драгалевци, та излизам аз една сутрин и помярите ги няма,през ноща минал някой и ги нахранил добре със отрова.Тия дето не са вечеряли добре се пооправиха сед няколко дни.Преди седмица гледам и неялите ги няма,явно пак е хвърляно отрова,и такива като мойте комший дето си разхождат кучетата, като им отворят сутрин вратата(дистанционно) и те изгоряха.Някой, казваше, че от общината го правели нали идват избори все пак,стана ми гадно за животинките но пред избора дали улицата е на детето или на кучето,смятам е ясно какво мислят повечето от нас.Само да добавя,за защитниците на кучета, че и аз имам две, ама си ги гледам както трябва.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

                    Един беше хвърлил отрова в Южния парк. Разни субекти (не казвам хора) нададоха вой до небесата.
                    Абе не сме със света. Аз съм част от множеството, няма как да не призная.
                    Други множества (разбирай народи) го нямат този проблем. Дори не подозират, че може да го има.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

                      С отрова е кофти работа. В ловно поле веднага ги черпя с оловен бонбон, но за населено място нямам приемливо решение. Особено като има бдителни лелки, от тези дето хрантутят махленските помияри... големи ядове може да си докара човек. Най добре е общините да решат проблема, примерно с помоща на местните ловни дружинки - хем ефективно, хем ще е законно. Има си начин за улавяне ако местоположението не позволява да се извърши на място "операцията" Може да звучи крайно, но сериозните проблеми изискват адекватни решения. А това си е проблем който на никого не пожелавам да изпита върху себе си.

                      Коментар


                      • #41
                        От: До: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

                        Първоначално публикуван от ivan kerchev Преглед на мнение
                        Масовата кастрация е най-правилното и хуманно решение!
                        Имам малък сервиз, който се намира в пределите на бивша соц-фабрика. Като навсякъде и тук си имаме ''наши си'' помияри. Наскоро ''кастрирана и маркирана'' женска роди 7 кученца- как ли се получава?
                        На сърбела майката му е чесането.
                        Борислав Борисов Русе О885 О37815

                        Коментар


                        • #42
                          От: До: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

                          Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                          ........... Наскоро ''кастрирана и маркирана'' женска роди 7 кученца- как ли се получава?
                          Тая е била ссссинганка, бе бате!
                          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

                            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                            Давам 100 лева на човек който залови 20 помияра И ги пусне в коридора на общината. Ако има бесни, удвоявам цифрата.
                            +1
                            За коридорите на парламента- 200
                            На сърбела майката му е чесането.
                            Борислав Борисов Русе О885 О37815

                            Коментар


                            • #44
                              От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

                              Понеже града ни е като едно село и почти всички се познаваме, та мой добър познат работи за тия българонемски фондации, дето уж кастрират и т.н.
                              Та понеже парите им идват от разни там фондове и колкото повече кучета има- толкова повече пари.
                              и какво всъщност правят- хваща се кучето и вместо да се кастрира се порязва на мястото- да има рана, ако случайно някой вземе да проверява, маркира се и шут навън.
                              На сърбела майката му е чесането.
                              Борислав Борисов Русе О885 О37815

                              Коментар


                              • #45
                                От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

                                Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                                ........
                                и какво всъщност правят- хваща се кучето и вместо да се кастрира се порязва на мястото- да има рана, ако случайно някой вземе да проверява, маркира се и шут навън.
                                Твоят познат ако е склонен да свидетелства, много ще се размирише работата.
                                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X