Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за лов на хищници със звукова примамка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за лов на хищници със звукова примамка

    Магазините са пълни с многообразни устройства за примамване на дивеч, чрез записани предварително звуци било на ранен заяк, хранещи се свраки и т.н.
    Законен ли е този лов в България?
    Има ли колега, който го практикува и различен ли е от лова на стървище?
    Благодаря предварително на тези, които споделят опит.
    LZ1AIV

  • #2
    От: Питане за лов на хищници със звукова примамка

    За законност не знам,ама ще ти кажа хитър начин.Значи купуваш си от магазина една клетка .После спортуваш по двора и хващаш най страхливото коте и го инсталираш привечер на удобно място.Мяука по добре от всяка електроника.Катурваш лисана,прибираш си котето, и вкъщи му даваш двойна порция уискас ,за свършената работа.
    И да ,лова със живи примамки не е разрешен.
    А сега насериозно.Преди време при лов на патици претърпях успех със звук записан на телефона.Патиците кацаха във водата недалеч от мен и после идваха по вода.Въодушевен тогава си качих на телефона писък на заек,после го зададох като тон на звънене,и наврях телефона в храстите близо до една пътека.Да ама лисана явно затова е лисана, а не патка.Мерна се една, пошумоли малко в храстите, и се изнесе.
    Румен Николов

    0888 358 572

    Коментар


    • #3
      От: Питане за лов на хищници със звукова примамка

      Туй за котето е добро!
      Добре че нямаме тигри или лъвове, че веднага влизах в преговори с жената...
      Но майтапа настрана. От нета излиза, че ловуването със звукови примамки си е забранено в Бг и това важи дори за хищниците като чакал и лисица.
      LZ1AIV

      Коментар


      • #4
        От: Питане за лов на хищници със звукова примамка

        При лов на лисици „на мишкуване“, когато тя е далече от ловеца, е необходимо да бъде примамена за да се приближи. Това обикновено се прави със звуци, приличащи на цвърчене на мишка. Най-добре се имитира със уста. Устните се свиват като за свирене, но въздухът не издухва, а се вдишва.Е, не е много лесно, но след няколко години тренировки резултатите са добри
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #5
          От: Питане за лов на хищници със звукова примамка

          Лова със ползване на звукови примамки от ЕЛЕКТРОНЕН ТИП(т.нар. машинки) е абсолютно забранен и санкциите са сериозни независимо дали за хищник или пернат или за едър дивеч , но затова пък звуковото примамване със механични звукоппроизвеждащи уреди (устни ,ръчни или въздушни свирки) е позволен .

          Коментар


          • #6
            От: Питане за лов на хищници със звукова примамка

            Здравейте!
            Аз ловувам с звукова примамка(свирка) и съм доволен.Винаги на всяко излизане имам примамен хищник.
            Наслука!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X