Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви са тези прасета?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Какви са тези прасета?

    Първоначално публикуван от gotin Преглед на мнение
    Що се отнася до бронята, или както и казват някъде коритото, то си е наистина хрущялно образувание и съм много скептичен, като почнат да разказват как от повече от 30метра го е разнищил със съчмите. Прибави към тези 2-3 см. броня и сплъстената, примесена със засъхнала кал козина и ............. само почесване.
    При полово зрелите прасета се развива"калканът".Специфична един вид броня от хрущял,която покрива гръдната кухина от всички страни.Която пази вътрешните органи от удари на зурлата и глигите/а те са доста остри /на другите мъжкари при двубой за надмощие в брачния период.Наистина предпазва до някаде и от съчите на гладкоцевното ловно оръжие,но при близка дистанция и добро заставане спрямо ловеца може да има и радост за дружинката.Разположението и вътрешните органи са почти 1към1 както при човека.При две медицински лица в семейството при всяко касапене на домашното прасе все едно бяхме на лекций по съдебна медицина.
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 11-10-07, 09:59.
    Land Rover Discovery:
    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

    Коментар


    • #47
      До: Какви са тези прасета?

      Да ви кажа какво ми се случи на мен, при това с не диви прасета. В родното ми село ги отглеждаха масово(вече Брюксел не дава, защото не сме в община Смядово, но за мен е по-добре- съсипваха сума посеви, включително и мои). Та имах зеленчукова градина-30 дка, и естествено е да се полива. Едно стадо(по нашия край им викат сюрия), пуснато на паша в съседното стърнище се научи да идва да се въргаля в калта от поливната техника. Бяха около 30-40 прасета накуп и си викам "ще засиля москвича право през тях, колкото ударя-ударя. Само едно около 50кг остана затиснато под левия праг и квичи та... Излизам аз с ножа да го оползотворя, и като се нахвърли това стадо върху мен, не помня как съм влязъл обратно. Особено страшно беше грухтенето, което издаваха свинете, не точно грухтене, а нещо подобно на "къртене", при това от цялата "сюрия". Запалих "космича", минах два метра, и прасето ни лук яло.. тръгна по живо по здраво със стадото. А бяха все пак "питомни"-имат си стопанин и т.н. Ако бяха напълно диви...Малиии, сега нямаше да ви пиша.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #48
        До: Какви са тези прасета?

        Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
        Кажете разбирачите , кога напада дивото прасе и какво не трябва да правим(или да правим) като се срещнем ??
        Щото аз съм се засичал на няколко пъти в гората като съм бил с мотора и до сега се са бягали.Ама знам ли ??
        Аз съм ловец и знам ,че дивите прасета са най-опасни когато са ранени.По принцип съм чувал ,че ако има наклон трябва да се застане от горната страна на глигана или човека да се качи на някое дърво.А относно снимката според мен са си диви,но най-вероятно идват от резерват,иначе в никакав случай не биха стояли спокойно.
        Grand Vitara 2.0 16V (J20A)

        Коментар


        • #49
          До: Какви са тези прасета?

          Първоначално публикуван от Galin_85 Преглед на мнение
          Аз съм ловец и знам ,че дивите прасета са най-опасни когато са ранени.По принцип съм чувал ,че ако има наклон трябва да се застане от горната страна на глигана или човека да се качи на някое дърво.
          А ако няма наклон? А откъде знаеш откъде ще дойде глигана, та да застанеш отгоре? К`во значи отгоре?
          На толкова години станах, а още не съм видял катафалка с ремарке!

          Коментар


          • #50
            До: Какви са тези прасета?

            Първоначално публикуван от Galin_85 Преглед на мнение
            Аз съм ловец и знам ,че дивите прасета са най-опасни когато са ранени.По принцип съм чувал ,че ако има наклон трябва да се застане от горната страна на глигана или човека да се качи на някое дърво.
            +1
            Така съм чувал и аз, по принцип, за наклона на терена, особено!!!
            За дървото също, но като се качиш горе се връзваш с колана. И започваш да ги замеряш с екскременти, отгоре,
            щото пушката си я оставил долу, да не ти пречи на катеренето. Но трябва да си непременно ловец, за тая работа и да имаш "билет". А билета, трябва да го носиш в джоба на елека, не в панталоните. Щото иначе може да няма с какво да си обършеш "задбуквието", като си свалиш колана и ти паднат гащите, а и ръцете оцапани, от замерянето...!!!!

            Коментар


            • #51
              До: Какви са тези прасета?

              На толкова години станах, а още не съм видял катафалка с ремарке!

              Коментар


              • #52
                До: Какви са тези прасета?

                Да ви кажа: ДИВИ БЯХА!!!

                Тия прасета вече са във фризера,а вие още ги мислите?!
                На слука!
                А по въпроса за осирането,сигурно всички сме го правили.
                Прасе отгоре ,от долу няма значение, важното е да дойде.
                Густо майна , пътят свърши !!!

                Коментар


                • #53
                  До: Какви са тези прасета?

                  Първоначално публикуван от e100 Преглед на мнение
                  Да ви кажа: ДИВИ БЯХА!!!

                  Тия прасета вече са във фризера,а вие още ги мислите?!
                  На слука!
                  А по въпроса за осирането,сигурно всички сме го правили.
                  Прасе отгоре ,от долу няма значение, важното е да дойде.
                  Мръвкар!!!
                  Ти гледай да си му отгоре, на прасето
                  особено, ако е мъжко, щото в фризера ще бъде не то, а .....!!!

                  Коментар


                  • #54
                    До: Какви са тези прасета?

                    Ми казвайте ги тия работи бе.
                    Значи като идва ,първо гледам дали не ми минава голям мъжкар от горе.И ако е така, прибягвам пред него набързо та да съм му от горната страна, и тогава стрелям!
                    Два варианта за пусии:
                    1.Групов лов ,пусии само по билото,и ще се гони от дерето към върха ,за да няма опасност прасе да ти мине от горна страна.
                    2.Индивидуално -също на билото,или покатерен на дърво задължително!

                    ХА,ХА,ХА
                    Густо майна , пътят свърши !!!

                    Коментар


                    • #55
                      До: Какви са тези прасета?

                      Първоначално публикуван от e100 Преглед на мнение
                      Ми казвайте ги тия работи бе.
                      Значи като идва ,първо гледам дали не ми минава голям мъжкар от горе.И ако е така, прибягвам пред него набързо та да съм му от горната страна, и тогава стрелям!
                      Два варианта за пусии:
                      1.Групов лов ,пусии само по билото,и ще се гони от дерето към върха ,за да няма опасност прасе да ти мине от горна страна.
                      2.Индивидуално -също на билото,или покатерен на дърво задължително!

                      ХА,ХА,ХА
                      Добре, че видях това ХаХа, иначе за малко се бех фанАл.
                      Галине, ако това 85 е набора ти, много, ама МНОГО внимавай, като ходиш на лов. Слушай по-старите ловджии, но не такива глупости - зАстани му от горе. Има правила, има теория, има опит. Има инстинкт за самосъхранение ако искаш. Застани му на пътеката, па дали ще е отгоре или отдолу, все тая. По тоя повод, преди три години при нас едно момче, точно тоя набор, за малко да даде фира. И той беше нарушил няколко правила, дойде ДЗВЕРО, нашия му пусна бързо двете цеви и ела да видиш. Глигана го СГАЗИ буквално, мина през него, счупи му пушката на две, разпра му ръката, за ребрата не знам, и само късмета го спаси, че глиго не се спря да го гнЯви. Е, страха му беше доста, но 3-4 шева го оправиха. Все пак глигана после падна, а глигите му ги подарихме за спомен.
                      На толкова години станах, а още не съм видял катафалка с ремарке!

                      Коментар


                      • #56
                        До: Какви са тези прасета?

                        Ок. Приемам съвета.Аз не претендирам че знам какво трябва да се прави,просто казах какво сам чувал.
                        Grand Vitara 2.0 16V (J20A)

                        Коментар


                        • #57
                          До: Какви са тези прасета?

                          Живял съм десетина години в в Странджа.Многократно съм срещал полудиви прасета отглеждани свободно.Много трудно е някой екземпляри да се отличат от дивата свиня.При тях преобладават светли и тъмни петна по тялото в различни комбинации.Снимковия материал не е достатъчен за да се направи раграничение.От личния опит който имам повече приличат на диви.Ушите ме насочват към този извод.Полудивите породи отглеждани в Източна България имат уши сходни на домашната свиня-по масивни и увиснали.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Какви са тези прасета?

                            Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                            От тези прасета навремето се правеше смядовската луканка...
                            ...ъъъ...а може ли и рецептата?
                            Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                            Коментар


                            • #59
                              До: Какви са тези прасета?

                              ТАКИВА!!!!!!!!!! http://www.snimka.bg/album.php?album...oto_id=8682706

                              Коментар


                              • #60
                                До: Какви са тези прасета?

                                http://media.snimka.bg/1214/008682706.jpg
                                http://media.snimka.bg/1214/008683402-thumb.jpg
                                http://media.snimka.bg/1214/008683652-thumb.jpg

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X