Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

    Първоначално публикуван от OSLAR (ЦВЕТАН ПЕТРОВ) Преглед на мнение
    Закона казва, че нямаш право да пренасяш оръжие след употреба на алкохол
    Ами ние това и правиме като приключиме всеки си оставя колата и оръжието в къщи и се събираме в механата .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #32
      От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

      Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
      А аз си мислех, че гладки куршуми нЕкакви препоръчваш??? И се изненандАх



      е/
      Някой нямат карабини ...

      Коментар


      • #33
        От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

        И аз съм за забраната на алкохол.Много лошо става алкохол и оръжие.Колкото пъти срешна ловци в горта смърдят на алкохол.Тези които са фенове на алкохола да си пият у дома или на пикник но без пушка.А тези който са тръгнали на сериозен лов с бистри глави.Весели празници и наслука.

        Коментар


        • #34
          От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

          Първоначално публикуван от ORKA_71 Преглед на мнение
          Някой нямат карабини ...
          Анджак, де! Гладките са за "нарезно", ама тип "слуг"!
          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

          Коментар


          • #35
            От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

            Първоначално публикуван от sek.1
            Незнанието на закона не те оправдава . Това е основен принцип в правото . И какво общо имат твоите мнения с настоящата тема ?
            Ти не забелязваш ли че тука повечето които се изказват нямат нищо общо с лова.Нито са ходили,обаче им смърдели на алкохол(да не е целувал ловци),другия пък се разхождал,обаче щял да се подготви за война с ловците-голям природозащитник,но иначе го налегнали хомицидни мисли.Сигурно като чуе някой гърмеж ще си запали подметките,ама иначе силен.
            И тая тема като там разни карталски епопеи,скитащи мастии и др. подобни.Утре като си изляза,ела да видите какво ще се случи,впрочем в нашия район въпроса сме го решили дефинитивно-нямаме скитащи мастии и за това имаме скитащи зайци,яребици,фазани,патици,гъски,т.е плащаме ,подхранваме и ползваме дивеча.Мойта дружинка имаме убити за 2 години 200 лисици и чакали+скитащи кучета(при това не съм нарушил нито един закон).Ха да видим какво ще се из...рете по въпроса.
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #36
              От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

              Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
              Ти не забелязваш ли че тука повечето които се изказват нямат нищо общо с лова.Нито са ходили,обаче им смърдели на алкохол(да не е целувал ловци),другия пък се разхождал,обаче щял да се подготви за война с ловците-голям природозащитник,но иначе го налегнали хомицидни мисли.Сигурно като чуе някой гърмеж ще си запали подметките,ама иначе силен.
              И тая тема като там разни карталски епопеи,скитащи мастии и др. подобни.Утре като си изляза,ела да видите какво ще се случи,впрочем в нашия район въпроса сме го решили дефинитивно-нямаме скитащи мастии и за това имаме скитащи зайци,яребици,фазани,патици,гъски,т.е плащаме ,подхранваме и ползваме дивеча.Мойта дружинка имаме убити за 2 години 200 лисици и чакали+скитащи кучета(при това не съм нарушил нито един закон).Ха да видим какво ще се из...рете по въпроса.
              Колега не е нужно да се целуваш с някого за да разбереш че смърди на вино, и се държи като каубой.Не казвам че всички ловци са пиянки,а подкрепям само закона за употреба на алкохол по време на лов.Ти и твоята дружинка може да са най изрядните и щом го твърдиш може да е така.Не виждам що се дразниш щом съвеста ти е чиста.

              Коментар


              • #37
                От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

                Ловните полета почти съвпадат със землищата на съответните населени места,но вече и доста се разминават.Има много концесиионни полета,където и ние ловците нямаме право да посещаваме(има бариери и въоръжена охрана).Един пример -край село Пчелиново,Гурковско,. Златко Баретата е оградил целия Балкан(от село Конарското,Грамадлива,Борощица,Плачковци,Череша и т.н.).Казвам го от личен опит,защото съм ходил преди там на лов.Сега какво става вътре не се знае.Скоро на едно друго място пак така-концесия.Там се ловувало ежедневно,поне така казаха местните.Туристи и други клакьори не се допускат.Ако случайно влезнат ловци веднага звънят на 112 и идват проверяващи.Отделно има стотици държавни ловни стопанства(все пак лова е стопанска дейност с приходи за 2011 от около 10 милиона евра) в които пак не може да се влиза.
                По втората смешна хипотеза попадаш под ударите на закона за закрила на детето-до 14 години без родителски надзор не може да се разхожда дете,освен ако не е ....билингвистче.
                Отделно арендатори почнаха да скърцат че тъпчем посевите и с право.Въобще лова стана екзотика и трудност.Естествените местообитания и хабитати сега трудно се срещат.От години се опитваме да разселваме фазани,но уви тая година се понавъдиха-просто няма къде да се задържат в тия голи полета.Миналата седмица съм платил 120 лв ловен билет.Таксата подхранване и разселване,опазване на дивеча е 50 лева.Дружинката е 70 човека.Едно фазанче е 5 лева.Смятайте.Какво ги интересува неловците нашето хоби.Плащам си и ходя на лов.Харча си моите пари,трепя си мойте фазани,яребици и др.Колко хранилки ,заслони сте направили.Колко храна,колко сол.От ловците няма по-организирани гледачи на дивеча.Ние най-истински го обичаме и ценим.Има един виц-кой най-искрено обича децата-педагог,педиатър и педофил.Е,ние ловците сме педофилите-искрено обичаме дивеча.По отношение на алкохола ще кажа само че процента на пияните ловци не е по-голям от процента на опиянчване на популацията.Алкохолиците са инвалидизирани хора и не се вграждат много успешно по време на един лов....просто изостават безвъзвратно.
                Последно редактирано от derhunter; 30-12-11, 23:14.
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #38
                  От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

                  Винаги се чудя, защо мненията на тези които не познават даден проблем, са повече от тези които разбират за какво става въпрос!?Къде пише, че ще се ловува групово на дива прасе/според някои, името на това животно е глиган/ само с ловна карабина. Това, че се забранява стрелбата със сачми с диаметър над 6 мм., действително означава, че ще се ползва само ловен патрон снаряден с куршум. Куршумът обаче,в общия случай, бива два вида-гладкоцевен(добил неправилно популярност като "бренеке") и за нарезно оръжие(което е почти синоним на карабина, но не точно). Моля, колегите ловци да ме извинят за това, че пиша елементарни неща, но някой трябва да се опита да обясни на тези които не разбират, но имат мнение което държат да изложат. Независимо, че предложената промяната е мотивирана със зачестилите лови инциденти с 13/0, което отнесено процентно към използваните ловни патрони е обяснимо, лично аз я подкрепям.Някак си, има повече етика в използването на ловния куршум.Уцелваш-животното пада и си по-, по-, най-, баш ловец!Гърмиш, добичето получава стрес, но си отива по живо, по здраво.Наранено е само собственото ти его!За алкохола, също подкрепям предложените промени. Комбинирането му с оръжие, е меко казано, нездравословно. Чудно ми, обаче, е как ще се контролират предложените промени!
                  Последно редактирано от emil5koff; 30-12-11, 23:02.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

                    Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                    .Естествените местообитания и хабитати сега трудно се срещат.От години се опитваме да разселваме фазани,но уви тая година се понавъдиха-просто няма къде да се задържат в тия голи полета.
                    В една друга тема това се мъчех да обясня на един колега "еколг" че не ние ловците сме виновни за намаляването на пернатия дивеч а липсата на хранителна база . В цели региони на България нищо не се сади и сее и естествената миграция на дивеча е към местата където хранителната база е богата . Надолу по добруджа никой не се оплаква че няма фазани ; яребици ; зайци и тнт. Преди десетина години имаше даже едно изследване на лесотехническия поръчано от БЛРС по този въпрос което категорично беше доказано това .
                    Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
                    !За алкохола, също подкрепям предложените промени. Комбинирането му с оръжие, е меко казано, нездравословно. Чудно ми, обаче, е как ще се контролират предложените промени!
                    Трудно е но при желание от страна на компетентните органи е напълно възможно . Някъде по нагоре един колега писа че са го проверявали за алкохол и документи в дън горите . Двама КОСаджии и двама горски с един джип . Така че не е чак толкова невъзможно .
                    Последно редактирано от sek.1; 31-12-11, 05:38.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #40
                      От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      В една друга тема това се мъчех да обясня на един колега "еколг" че не ние ловците сме виновни за намаляването на пернатия дивеч а липсата на хранителна база . В цели региони на България нищо не се сади и сее и естествената миграция на дивеча е към местата където хранителната база е богата . Надолу по добруджа никой не се оплаква че няма фазани ; яребици ; зайци и тнт. Преди десетина години имаше даже едно изследване на лесотехническия поръчано от БЛРС по този въпрос което категорично беше доказано това . Трудно е но при желание от страна на компетентните органи е напълно възможно . Някъде по нагоре един колега писа че са го проверявали за алкохол и документи в дън горите . Двама КОСаджии и двама горски с един джип . Така че не е чак толкова невъзможно .
                      Този колега съм аз.И бях доволен от проверката и удовлетворен.На цялата група всичко и беше в ред и си продължихме лова.Проверяващите се държаха строго професионално(макар да имаха колеги сред нас).
                      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

                        Контрола е много относителна работа! И сега е забранен лова с ловни автомати ако магазина събира повече от три патрона. Трябваше да разпробиват пушки, да набиват ограничители на магазините, да ги пломбират... Да сте видели такова нещо..?!! За алкохола съм на 100% "За"! Обикновено ходя викач и ако знам, че срещу мен на линията, на пушките има някой пиян, просто не влизам в пусията! Да ходи да си вика който иска - т.е. между нас самите има нетърпимост към пиянски истории, защото преди всичко става дума за нашия живот, а след това на всички останали - туристи, гъбари, дървосекачи и т.н., които нямат работа в ловните райони по време на законен лов! Това за забрната на патрони със съчми по-големи от 6 мм в диаметър, пак не го виждам как ще стане! Минават, проверяват - всичко е на шест (за да ни проверят, трябва да ни съберат на куп). Тръгват си, вадят се "тринайските" от раниците или джиповете и лова си продължава! Не виждам как ще правят аутопсия на всяко прасе, за да видят с какъв патрон е убито животното! Най-големите безобразия стават на т.нар. платени ловни излети в стопанствата (сетете се кой ходи на такъв лов)... Пие се на корем, софрите са от тежки по-тежки - да останат височайшите гости доволни.. От там по джиповете и следва разхвърляне по чакалата, където наливането продължава. Стреля се наред и поголовно - без оглед на теглото на животното и големина на трофея (говоря за дивите свине)! Виждал съм видеозаписи на които след такъв "лов" пред джиповете са наредени по 40-50 парчета, като 70-80 процента от тях са с тегло под 60 кг. Просто "баровците" (повечето от които политици, известни спортисти и бизнесмени) изтребват всичко до крак, което в този момент се намира в "оградата" на ловното стопанство! Плащат си за гяволъка и така до следващия път! Междувременно се изпразват капаните, които ловните поставят и оградите се пълнят отново за следващите "ловци"! Познайте в тези капани чий дивеч попада, кой го е захранвал, обгрижвал и т.н. - на ловните дружинки, които стрелят ако са им оставили нещо от ловното! По време на гонка се е случвало дивеча да избяга в територията на ловното! Дружинките пак остават с пръст в устата! Лова въобще не е лесна работа и не се изчерпва с гърменето по хайванчетата, както си мислят повечето екологично настроени гражданчета! Ако не се отстрелва вредния дивеч в който попадат и подивелите кучета, дивеч просто няма да има! Естествените хабитати на животните са силно ограничени и си нямате ни най-малка представа какви щети може да нанесе само един вълк или лисица на популациите! Сравненията с едно време също са крайно глупави и неверни! До преди 150 години цяла Добруджа е представлявала огромна и непроходима широколистна гора (предимно от вековни дъбове)! От там идва и "Делиорман" и "Лудогорие"! Огромна територия в която дивеча се е развъждал на воля! Това се е отнасяло и за останалите части на страната! Да - имало е и много вреден дивеч, но и още повече благороден такъв! Природата си знае работата и равновесието се е самоподържало! В момента тези обширни естествени хабитати са изчезнали в следствие на стопанската дейност на човека и много видове продължават да се срещат по земите ни именно ЗАРАДИ ловците, а не ВЪПРЕКИ тях! Призовавам модераторите да предприемат по-крути мерки спрямо свободните съчинения на тема лов, които взеха да стават мода и тук!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

                          Изцяло те подкрепям и за това говоря.Но да се върнем на темата.Контрола ще го направим ловните дружинки,вярвай ми!Като одерем прасето и като излязат дремките ,някой ще изяде хурката.Поне там където ходя е така.Контрола и Самоконтрола е жесток.Ако някой жокер си мисли че може да плува сам ,веднага се дави.При нас биснесмени,политици и други гарвани са равни с нас и това е най-голямата идея на лова.Бил съм заедно на лов с депутати и министри,които мълчат и слушат като новобранци.Е вярно,после им хвърляме по някое животно в багажника....че ужжж не били мезаджиии.Запомнете колеги ,най-големите месари са големите чорбаджии.А като им звъннеш за някоя услуга....а то кой беше,сега съм зает или в чужбина.ПП. Днес като вали цял ден,както се бяхме наточили на едни юрдеци,че като седнахме на едно червено вино и луканки,че чак до 15.00 часа.Но утре ,ще им намачкаме калниците......ППП Естествено железата са в касите.......Завиждайте апартаментни метросексуални природозащитници,квалификация която кореспондира с определението-ловци пияндурници.
                          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

                            Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                            ................Завиждайте апартаментни метросексуални природозащитници,квалификация която кореспондира с определението-ловци пияндурници.
                            Еййййййййййй, голЕм кореспондент се извъди. Айде наздраве и наслука!
                            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Ще гърмим по глигани само с ловна карабина

                              Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                              Ловните полета почти съвпадат със землищата на съответните населени места,но вече и доста се разминават.Има много концесиионни полета,където и ние ловците нямаме право да посещаваме(има бариери и въоръжена охрана).Един пример -край село Пчелиново,Гурковско,. Златко Баретата е оградил целия Балкан(от село Конарското,Грамадлива,Борощица,Плачковци,Череша и т.н.).Казвам го от личен опит,защото съм ходил преди там на лов.Сега какво става вътре не се знае.Скоро на едно друго място пак така-концесия.Там се ловувало ежедневно,поне така казаха местните.Туристи и други клакьори не се допускат.Ако случайно влезнат ловци веднага звънят на 112 и идват проверяващи.Отделно има стотици държавни ловни стопанства(все пак лова е стопанска дейност с приходи за 2011 от около 10 милиона евра) в които пак не може да се влиза.
                              По втората смешна хипотеза попадаш под ударите на закона за закрила на детето-до 14 години без родителски надзор не може да се разхожда дете,освен ако не е ....билингвистче.
                              Отделно арендатори почнаха да скърцат че тъпчем посевите и с право.Въобще лова стана екзотика и трудност.Естествените местообитания и хабитати сега трудно се срещат.От години се опитваме да разселваме фазани,но уви тая година се понавъдиха-просто няма къде да се задържат в тия голи полета.Миналата седмица съм платил 120 лв ловен билет.Таксата подхранване и разселване,опазване на дивеча е 50 лева.Дружинката е 70 човека.Едно фазанче е 5 лева.Смятайте.Какво ги интересува неловците нашето хоби.Плащам си и ходя на лов.Харча си моите пари,трепя си мойте фазани,яребици и др.Колко хранилки ,заслони сте направили.Колко храна,колко сол.От ловците няма по-организирани гледачи на дивеча.Ние най-истински го обичаме и ценим.Има един виц-кой най-искрено обича децата-педагог,педиатър и педофил.Е,ние ловците сме педофилите-искрено обичаме дивеча.По отношение на алкохола ще кажа само че процента на пияните ловци не е по-голям от процента на опиянчване на популацията.Алкохолиците са инвалидизирани хора и не се вграждат много успешно по време на един лов....просто изостават безвъзвратно.
                              Колега кога за последно си ходил на лов около Пчелиново???Защото от няколко години огради няма.Месните винаги ще недоволстват,това е ясно.Интересно ми е какво толкова си чешете езиците, тук както виждаш повечето "гражданчета"които драскат си нямат на представа от лов."Ловът винаги продължава"-както казват някой водещи от твоя край.
                              Бъдете живи и здрави през новата 2012 година.Успехи!
                              тел.0879292900 Калин Костадинов

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X