Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"РАЗГОВОР НА ЛОВЦИ ПРЕЗ 2015 ГОДИНА" Дончо Цончев

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: За лова - ДУХОВНО!!!

    Първоначално публикуван от Zigzauer Преглед на мнение
    Сигурно си прав, но какво можем да на правим за да се промени?
    Сещам се за едно нещо,май съвест му викаха....ама незнам,къде може да се види по нашите земи.
    Другото за което се сещам-закони+контрол,ама като знам че пък горските са НАЙ-големите бракониери!
    Май Дончо Цончев ще излезе прав.

    Коментар


    • #17
      До: За лова - ДУХОВНО!!!

      Съгласен съм с Даскалов.Вече втора година съм ловец и съм в дружинка на месари.
      Виждал съм как много богати хора бракониерстват просто защото имат възможност да
      го правят.Не се притесняват нито от горски, нито от полиция защото всички ги
      познават и знаят какво влияние имат.Не разбирам мотивацията на тези хора, но за
      съжаление не мога да ги сменя.А природата в моят ловностопански район е много
      красива и като отида там се зареждам с много положителни емоции и дивечът е
      много.Въпреки това тези хора на всеки лов се опитват да убият колкото може повече
      дивеч без да мислят, че след като избият всичко после няма да има на какво да
      ловуват.Ама тази държава има толкова много проблеми, че за опазването на
      природното ни богатство се вълнуват много малко хора.И тези хора не могат да
      направят всичко необходимо.

      Коментар


      • #18
        До: "РАЗГОВОР НА ЛОВЦИ ПРЕЗ 2015 ГОДИНА" Дончо Цончев

        дива котка видях скоро - преди месец над язовир Христо Смирненски
        красиво животно
        орли и соколи също съм виждал в този район тази година
        BMW X6

        Коментар


        • #19
          До: "РАЗГОВОР НА ЛОВЦИ ПРЕЗ 2015 ГОДИНА" Дончо Цончев

          Дивата котка е един от най-разпространените и в момента хищници по нашите земи . Друг е въпроса кой може да я види и срещне най-вече поради изключително нощният и живот. Това първо.
          Второ "месарите" и с пари и без пари са си месари по вътрешно усещане. Те просто са си такива.

          Трето. Аз и когато нямах ловен билет, пак си бях ловец, както и синът ми, докато много с билет са далеч от истинските Ловци.

          Има и четвърто и пето, но тях ще ги кажа лично на Бате Дончо.
          Тази земя, по която тъпча сега,
          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
          тази земя – не е моя земя,
          тази земя, простете, е чужда.

          Коментар


          • #20
            До: "РАЗГОВОР НА ЛОВЦИ ПРЕЗ 2015 ГОДИНА" Дончо Цончев

            Първоначално публикуван от dag Преглед на мнение
            РАЗГОВОР НА ЛОВЦИ ПРЕЗ 2015 ГОДИНА
            Благодаря, че си копирал мой пост от друг форум...

            След като съм си играл, да го преписвам дума по дума от сборника на Д.Ц. значи ми е направил разказа голямо впечатление....

            Всъщност аз затова и съм го набирал на клавиатурата - за да може повече хора да го прочетат....може би за първи път...
            MMC Pajero, 2.5, 4D56

            Коментар


            • #21
              До: "РАЗГОВОР НА ЛОВЦИ ПРЕЗ 2015 ГОДИНА" Дончо Цончев

              .....След като съм си играл, да го преписвам дума по дума от сборника на Д.Ц. значи ми е направил разказа голямо впечатление....
              Стувало си е труда Митаче, много е ценен разказа, а да не говорим, че е на път да се сбъдне!

              Коментар


              • #22
                До: "РАЗГОВОР НА ЛОВЦИ ПРЕЗ 2015 ГОДИНА" Дончо Цончев

                Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                Стувало си е труда Митаче, много е ценен разказа, а да не говорим, че е на път да се сбъдне!
                Ми то вече е почти станало...па ние пушки купуваме,кучета...книги търсиим,и за какво- за една въоръжена разходка

                Коментар


                • #23
                  До: "РАЗГОВОР НА ЛОВЦИ ПРЕЗ 2015 ГОДИНА" Дончо Цончев

                  То тоз заек сигурно се е казвал Асан или Осман затова християнин не го е видял .Иначе разказа си е като виц.Бива си го.
                  ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                  Коментар


                  • #24
                    До: За лова - ДУХОВНО!!!

                    Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
                    Има село Тюленово, а допреди 30-ина години имаше и тюлени...
                    Имаше и на Маслен нос, виждал съм една двойка, на скалите, в тинеджърските си години...
                    Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
                    ... А последният рис в България е бил забелязан, ако не ме лъже паметта, през 40-те години, съвсем малко след войната...
                    Рисът се завърна. Има съвсем наскоро направени снимки с фотокапан.
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #25
                      До: "РАЗГОВОР НА ЛОВЦИ ПРЕЗ 2015 ГОДИНА" Дончо Цончев

                      Рис има.Даже вече има и малко на годинка.По понятни причини няма да казвам къде са.А пък за дивата котка,тя от 10-тина години си е направо напаст по нашите земи.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #26
                        До: За лова - ДУХОВНО!!!

                        Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                        Имаше и на Маслен нос, виждал съм една двойка, на скалите, в тинеджърските си години...

                        Рисът се завърна. Има съвсем наскоро направени снимки с фотокапан.
                        Сигурно ли е ДжорджоАко се е завърнал това е велико нещо.Последния убит е 1936 в РилаДано не ги избият при некоя хайка.
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • #27
                          До: "РАЗГОВОР НА ЛОВЦИ ПРЕЗ 2015 ГОДИНА" Дончо Цончев

                          Сигурно е. Има и купени 2 двойки от Сърбия.
                          sigpic

                          Коментар


                          • #28
                            До: "РАЗГОВОР НА ЛОВЦИ ПРЕЗ 2015 ГОДИНА" Дончо Цончев

                            Не съм ловец-но не съм против лова.Обаче като гледам ловците са си бракониери,горските още повече.Поне има ли кой да развъжда нещо-едно време пускаха яребици фазани даже тук пуснаха и малко муфлони ,ама нямаха време да се размножат.Никой не сади гора,никой не зарибява.!974 ходех за риба на 500 м от нас-сега обикалям километри да не попадна на сетки или токаджии.Абе ужас май сами ще си съсипем и хобитата и природата.Гърците докарват земя и правят градини.Аказват"Ние от пустиня и камъни правим градини ,а вие от рая правите пустиня"

                            Коментар


                            • #29
                              До: "РАЗГОВОР НА ЛОВЦИ ПРЕЗ 2015 ГОДИНА" Дончо Цончев

                              Моето мнение е малко по-различно и рискувайки да си навлеча гнева на някой краен природозащитник, ще го споделя. Смятам, че през последните 10-15 години, като цяло в България дивеча се увеличи. Знам, че някой може да възрази, че това е чисто субективно мнение формирано въз основа на фактори като ловен район, наличие на много пустеещи необработваеми земеделски земи,лични впечатления от ловни излети, повишена мобилност (все пак сме в offroad-форум) и др., а и понеже често обсъждаме тази тема с колеги ловджии които помнят по-отдавна, мога да обобщя, че впечатлението за това не е само мое.Разбира се, не говоря за преди 30-40 и повече години.Това би трябвало да потвърдят повечето т.нар. "полски ловджии".Едва ли има ловец, говоря за изминалия ловен сезон, който с ръка на сърцето ще каже, че не е видял яребица, зайче или някоя засукана лисана (за падпадъците не говорим, те са прелетни и да има увеличение,това не зависи от нас).Не случайно казвам "видял", което е различно от "стрелял".Тази разлика, според мен, разделя ловеца от "месаря". Ако самата среща с обектите на лов ти доставя радост, значи излета не е бил загубено време.Това трудно ще го разберат хора които не са ловджии, а "месарите" изобщо.Каквото и да си говорим за ловни подвизи на чаша вино, в 80% от случаите, става въпрос за въоръжен туризъм.

                              Коментар


                              • #30
                                До: "РАЗГОВОР НА ЛОВЦИ ПРЕЗ 2015 ГОДИНА" Дончо Цончев

                                Грешиш колега, дивеча по мои наблюдения през последните 15 години постоянно намалява, а едрия май го има само на ограничен брой места...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X