Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МПС-та и ловния сезон......

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • МПС-та и ловния сезон......

    Отдавна искам да поговорим на тази тема..... И пускнето и предизвикано от последната случка със стрелба на язовира, поставени шипове в района на с. Долище Варненско и някои разсъждения от страната на авджии най-вече.....

    Тезата на ловците - шума на мотори плаши дивеча и респективно пречи на лова.

    Моята теза - ние, имам предвид хората с джипове, мотори и АТВ-та, бръмчим из горските и полските пътеки през цяла година без да закачаме гадинките и съответно те не виждат в нас реална заплаха. Да по цяла вероятност ние със своите звуци и присътствие им пречиме да спят, да се хранят, да се чифтосват, обаче знаят че сме едно досадно но не е опасно присътствие.....

    Представете си, че се изпълни лелеяната мечта на ловците и прочие, да няма движение на МПС-та през ловния сезон. Изведнъж в ловните полета настъпва пълна тишина, която ще се разскъсва само от изстрели, и ще се пълни с мириса на барут и прясна кръв..... Не смятате ли, че за една, две или три години ще се създаде един устойчив условен рефлекс в гадинките, че тази тишина и отсътствие на "бръмчалки" вещае смърт?........
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

  • #2
    До: МПС-та и ловния сезон......

    Да ме прощават многото ловджии във форума, но хобито им - "убиване, заради самото убиване" ....
    Сега ще кажете, че прекарвате времето си сред природата, ама що трябва да убивате част от нея?
    Ако пък е заради спорта - стреляйте по мишени!
    Ако намирате удовлетворение, в това да видите как живо същество умира в ръцете ви, след като сами сте го простреляли ...
    Един стар принцип гласи "Не убивай това, което после няма да изядеш!"
    Едвали глада е подбудата.
    Не искам, пък и нямам право да "съдя" когото и да е - това е най-обикновено, неангажиращо с нищо лично мнение!
    Life is too short to drive dull cars!

    Fight global warming !
    ... turn on your A/С !

    Коментар


    • #3
      До: МПС-та и ловния сезон......

      Разсъждавам като член и на двете общности .
      Животните едва ли скоро ще почнат да правят разлика между джип в гората и джип в гората на чиято дясна седялка стои мъж със пушка и се оглежда . Те се плашат от всички неестествени шумове - затова им казваме "диви" животни , благодарение на това оцеляват . Отиди на лов в район в които се режат дърва(примерно) и чакай нещо да излезе - ще почакаш доста...
      От друга страна около големи пътни артерии животните наистина свикват с шума . Примери може да даде всеки който управлява МПС и е виждал сърна , заек или лисица покрай пътя .

      Проблема според мен идва от бракониерите . Те карат горските да са така чувствителни на темата "Хора с джипове в гората " Ако всеки ловец се съобразява със закона и не бракониерства няма да има причини да се поставят "к§р капани" по гората . През време на ловния сезон е добре наистина да се съобразяваме един със друг . Ако срещна ловци в гората където карам нямам нищо против да се се върна и да карам другаде . Ние все пак нямаме задължителни маршрути .
      ‎По 2 литра са само млякото и сока !
      WJ 4.7

      Коментар


      • #4
        До: МПС-та и ловния сезон......

        Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
        Да ме прощават многото ловджии във форума, но хобито им - "убиване, заради самото убиване" ....
        Сега ще кажете, че прекарвате времето си сред природата, ама що трябва да убивате част от нея?
        Ако пък е заради спорта - стреляйте по мишени!
        Ако намирате удовлетворение, в това да видите как живо същество умира в ръцете ви, след като сами сте го простреляли ...
        Един стар принцип гласи "Не убивай това, което после няма да изядеш!"
        Едвали глада е подбудата.
        Не искам, пък и нямам право да "съдя" когото и да е - това е най-обикновено, неангажиращо с нищо лично мнение!
        Изрично предупреждавам, че подобни изказвания в тази тема оттук насетне, освен че ше бъдат изтривани и ще носят съответна санкция. Има си нарочни теми за и против лова, препоръчвам, първо да ги прочетете, после ако имате какво да добавите да го направите. Темата тук е достатъчно смислена за да я спамите с подобни отклонения!
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          До: МПС-та и ловния сезон......

          Да се забрани движението на мпс-та в гората през ловния сезон ми се вижда точно толкова смислено, колкото да се забрани движението по Дунав през риболовния сезон. Ако не мога да стигна до някъде в гората с мпс-ето, то предпочитам като вървя пеш да няма наоколо ловци, на които да им се сторя като див глиган
          Но понеже трябва да имам едно наум, че може и да има такива, то какво друго ми остава, освен да свиря, да викам, да тропам, докато ходя. За да ме чуят. И какво правят тогава дивите животни?

          Коментар


          • #6
            До: МПС-та и ловния сезон......

            Моля за извинение!
            Вината е изцяло моя и нямах намерения да предизвиквам някакви свади.
            Life is too short to drive dull cars!

            Fight global warming !
            ... turn on your A/С !

            Коментар


            • #7
              До: МПС-та и ловния сезон......

              Моето мнение по ? е че така наложения зъкон е да се приберът повече пъри от ползвателите на МПС извън пътя .Чудно ми е едно как ще се придвижват горските стражари слет като има зъкон и той е за всички с мулета ли ще тръгнат да охраняват и прочие .Поставянето на шипове пирони и прочие по горски пътишта и прочие се третира като бракониерство дори по опасно. Придобиването право на лов и полагането на испит правило НОМЕР ЕДНО СТРЕЛЯ СЕ ПО ЯСНО ВИДИМА ЦЕЛ.
              Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

              Коментар


              • #8
                До: МПС-та и ловния сезон......

                Всичко тук ми звучи доста неориентирано.
                Къде са тези тихи ловци и да не ловуват с прашки и лъкове, качени на коне??????
                Колкото и ловци познавам, всички ходят на лов в гората с МПС.
                Лова не е само убиване на животни, а съвкупност от мероприятия.
                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                Коментар


                • #9
                  До: МПС-та и ловния сезон......

                  Стадо кошути вече са свикнали с рева на АТВ-тата ни, тръгват да бягат и след малко се спират и оглеждат. Като загасим двигателите хукват отново.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    До: МПС-та и ловния сезон......

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    Стадо кошути вече са свикнали с рева на АТВ-тата ни, тръгват да бягат и след малко се спират и оглеждат. Като загасим двигателите хукват отново.
                    Свикнали са изобщо с рева на двигатели, пък било то от АТВ, джип, камион, резачка и т.н. и знаят, че от звука няма страшно, но като стане тихо и си плюят на петите защото идва "буря".
                    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                    Коментар


                    • #11
                      До: МПС-та и ловния сезон......

                      Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                      Свикнали са изобщо с рева на двигатели, пък било то от АТВ, джип, камион, резачка и т.н. и знаят, че от звука няма страшно, но като стане тихо и си плюят на петите защото идва "буря".
                      Вече 3-та година ги виждам и стават все повече. И аз така си мисля, че когато шума от двг. стихне следва изстрел.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #12
                        До: МПС-та и ловния сезон......

                        Всеки си има своите мотиви защо е ловец или защо не е . Не виждам защо трябва да се забранява движението на МПС в гората през целия сезон ловните излети са само събота и неделя през останалите дни от седмицата спокойно всеки може да си кара къквото си иска . На никой ловец не му е приятно през пусията да минат няколко АТВта и при тази комфронтация в гората въпрос на време е някой да си отнесе съчмите .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          До: МПС-та и ловния сезон......

                          Предмет на тази тема не е дебелоочие на някои индивиди..... Който не се съобразява с другите - да си носи последствията, като и порция олово......

                          Нека все пак да се придържаме към предмета на дисскуссия.
                          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                          Коментар


                          • #14
                            От: МПС-та и ловния сезон......

                            Според мен темата трябва да тръгне в насока как трябва да са подготвени МПС-та ни за лов, както външно така и вътрешно.
                            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                            Коментар


                            • #15
                              От: МПС-та и ловния сезон......

                              Колкото до шума от двигатели. Нощно време когато работим с трактори по полето съм виждал съвсем спокойно около трактора да си обикалят лисици,диви прасета,сърнички, зайци. Така че когато шумът е постоянен и светлината също животните някак свикват с това. В гората би трябвало пак да е така. А друг е въпроса че като минем отнякаде с джиповете и ако има диви животни наблизо може да ги изплашим към някоя пусия
                              Mitsubishi Pajero 2.5 TDI 96г.
                              ТРЪНСКА OFFROAD ГРУПА !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X