Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електрическа ограда срещу диви свине

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Електрическа ограда срещу диви свине

    Колеги да ви питам искам да си предпазя нивата от диви свине , и мисля да направя електрическа ограда нещо от типа на няколко тела по които тече 12волта ток примерно. Ще има ли ефект според вас ?
    gsm - 0899388807

  • #2
    До: Елекрическа ограда срещу диви свине

    Първоначално публикуван от dradonov Преглед на мнение
    Колеги да ви питам искам да си предпазя нивата от диви свине , и мисля да направя електрическа ограда нещо от типа на няколко тела по които тече 12волта ток примерно. Ще има ли ефект според вас ?
    С 12 Волта, няма как да стане. Трябва по-високо напрежение и ограничен по сила ток - 20-30 мА.

    Коментар


    • #3
      До: Елекрическа ограда срещу диви свине

      Първоначално публикуван от dradonov Преглед на мнение
      ... мисля да направя електрическа ограда нещо от типа на няколко тела по които тече 12волта ток примерно. Ще има ли ефект според вас ?
      Точно с 12 волта, не.

      Иначе, с електропастир, вероятно може да има ефект. Ако опазиш електропастира.

      Коментар


      • #4
        До: Елекрическа ограда срещу диви свине

        Нищо не те спасява. В САЩ са правени какви ли не експерименти и се е стигнало до крайно решение - отстрел. В този смисъл ел. оградата може да опази периметъра само ако убива прасето на място, което пък от своя страна е прекалено опасно за други хора и животни.

        Коментар


        • #5
          До: Елекрическа ограда срещу диви свине

          Гоце делчев е близко.Я пусни една покана в раздела за лов и риболов,за 3 дневен пикник в твоите мери.Ще се запознаем,ще хапнем,ще свършим и доста работа за разрешаване на проблема ти.Иначе каквато инсталация да сложиш,самоделна или професионална,бързо ще изчезне...пробвано и доказано...и скъпо.А след пикника доста от дивите прасета няма да ги има.
          Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
          NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

          Коментар


          • #6
            До: Елекрическа ограда срещу диви свине

            то нивата е в едно селце в което няма почти никой вече , а малкото останали хора не сеят нищо заради свинете , а те са мнооого въпреки наличеието на сериозна ловна дружинка а за 12те волта това ще ми е акумолатора иначе по мрежата ще тече 18-20 000 волта ток , зямислям се да пусна върте и 2-3 ягтериера ...
            gsm - 0899388807

            Коментар


            • #7
              До: Елекрическа ограда срещу диви свине

              Първоначално публикуван от dradonov Преглед на мнение
              Колеги да ви питам искам да си предпазя нивата от диви свине , и мисля да направя електрическа ограда нещо от типа на няколко тела по които тече 12волта ток примерно. Ще има ли ефект според вас ?
              Има ДА! Купи си електропастир и го опъни на дървени колове, съвсем скоро си имахме разправия с един пич който беше опънал едни такива кабелаци на моя земя...Но имаше ефект преди там беше пълно с диви животни сега няма нищо - явно помнят мамка им и не се връщат

              Коментар


              • #8
                До: Елекрическа ограда срещу диви свине

                ами не знам каква е приликата м-ду домашно и диво прасе, но ако е като това http://www.youtube.com/watch?v=zqjtz...eature=related определено върши работа
                gsm - 0899388807

                Коментар


                • #9
                  До: Елекрическа ограда срещу диви свине

                  Нама да сбъркаш,ако комбинираш електропастира с по-сериозна ограда.
                  Тая гад ще мине през кабелите без да се замисли,и евентуално когато е по средата на нивата,ще усети че нещо го е жегнало!
                  088пет722пет99
                  http://www.hydropompi.com/

                  Коментар


                  • #10
                    До: Елекрическа ограда срещу диви свине

                    Абе това за електрическата ограда сигурно действа добре, тук почти няма нива без такова нещо и, вярвайте ми, за 10 години още не съм чул някой да се оплаква от дивите грухтилници . А да знаете, че при нас прасетата са повече от врабчетата, почти няма ден да караш и да не ти излезе на пътя, направо гъмжи от тях. Иначе да си призная понятие си нямам от устройството на тази шашма, с тока съм скаран. Е то няма как да си специалист по всичко .
                    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                    Само DIESEL !!!

                    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Елекрическа ограда срещу диви свине

                      Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                      Абе това за електрическата ограда сигурно действа добре, тук почти няма нива без такова нещо и, вярвайте ми, за 10 години още не съм чул някой да се оплаква от дивите грухтилници . А да знаете, че при нас прасетата са повече от врабчетата, почти няма ден да караш и да не ти излезе на пътя, направо гъмжи от тях. Иначе да си призная понятие си нямам от устройството на тази шашма, с тока съм скаран. Е то няма как да си специалист по всичко .
                      Е да Мишоци ама при вас не се краде като тукатука се отнася всичко метално и се действа денонощно.Може ли да си представиш да ти разбият вилата и да отрежат кабелчето на кафеварката колко грама мед са взели.Та ше оградиш нива утре го няма ограждението
                      К мирной жизни не пригоден.
                      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                      Коментар


                      • #12
                        До: Елекрическа ограда срещу диви свине

                        Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                        Е да Мишоци ама при вас не се краде като тукатука се отнася всичко метално и се действа денонощно.Може ли да си представиш да ти разбият вилата и да отрежат кабелчето на кафеварката колко грама мед са взели.Та ше оградиш нива утре го няма ограждението
                        Значи, трябва да се пусне по-високо напрежение

                        Това шега, а иначе навсякъде се краде - хубавото е, че технологиите напреднаха.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Елекрическа ограда срещу диви свине

                          Из Родопите хората използват "звукови плашила" за да си пазят нивичките с картофи от "свинетата". Завързват се в непосредствена близост стара метална чиния и парче арматура... (още поне 100 варианта с метални предмети има ). Разчита се на вятъра за задвижване на системата, или по- точно казано "Тоя, де клати гората". Лошото е, че нищо не подрънква при безветрие. Не са особено ефективни тези плашила (макар и евтини)- всяка година има загуби на някой и друг ред. Общо взето така си я карат от години- в хармония с природата...

                          А за такава електрическа ограда- какъв периметър ще охраняваш и дали получения добив ще ти изплати инвестицията в оградата и опазването й?!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Елекрическа ограда срещу диви свине

                            ще охранявам 20дка картофи - като за начало , а за изплащането не смятам да купувам професионален електропастир , а направи си сам не е сложно да се направи и няма да излезне мн скъпо ( поне така си мисля де )
                            gsm - 0899388807

                            Коментар


                            • #15
                              До: Елекрическа ограда срещу диви свине

                              Първоначално публикуван от dradonov Преглед на мнение
                              ще охранявам 20дка картофи - като за начало , а за изплащането не смятам да купувам професионален електропастир , а направи си сам не е сложно да се направи и няма да излезне мн скъпо ( поне така си мисля де )
                              Тогава- само като идея за 12 волтова охрана- по един автомобилен клаксон през 50-100м. по оградата...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X