Обява

Свий
Няма добавени обяви.

подборен лов

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • подборен лов

    Здравете колеги!Прочетох доста литература/поне това което имам/,но нищо не намерих за подборният лов.Питането ми е:що е то подборен лов?кога,какво,къде и как се ловува??А пък,ако ми кажете за някаква литература на тази тема,ще ви съм много задължен.Благодаря предварително!!

  • #2
    До: подборен лов

    Има писано много. И книги, и учебници и по форуми....
    Пробвай с някоя търсачка, например "Google".

    А иначе правилно е да се говори за "подборен отстрел". Всеки лов е подборен. Поне на теория. Ловът на едър дивеч, с изключение на дивата свиня, според нашето законодателство се извършва само чрез подборен отстрел.
    П.С. Забележете, търсачката как индексира
    Прикачени файлове
    Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

    Коментар


    • #3
      До: подборен лов

      Някои ловци провеждат подборния отстрел по интелектуален принцип - стрелят по животното, което е достатъчно глупаво, за да се покаже ..
      Последно редактирано от trapper; 22-12-09, 17:41. Причина: пояснение
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #4
        До: подборен лов

        Чичка мани ти тоя подборен лов. това нее за нас аз имам билет за подборен и 3 пушки . ама никога не съм ходил на подборен лов. само на гонка със дружината .

        Коментар


        • #5
          До: подборен лов

          За мен понятието подборен лов е въведено само и единствено да взимат още пари. Колко хора имащи тапията и карабина са ходили на такъв ? Аз ги имам от 15 години и до сега не съм ходил.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            До: подборен лов

            Въпрос на организация, време и пари. На дружинките в райони с по-голямо количество сърни и елени, планово се отпуска подборния им отстрел, като той става на дебнене или чакане през работните дни. Ако не ме лъже паметта бележката за сръндак/сърна е 30 лв, а за елен 350 лв. Другият вариант е в ДДС-тата, ама заплащането е по тарифата (като за чужденци). Може да се ловува подборно и дива свиня.
            sigpic

            Коментар


            • #7
              До: подборен лов

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              За мен понятието подборен лов е въведено само и единствено да взимат още пари. Колко хора имащи тапията и карабина са ходили на такъв ? Аз ги имам от 15 години и до сега не съм ходил.
              Е къде ще ходиш като тука се истепа всичко по големо от таралежБо
              же прости животните
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • #8
                До: подборен лов

                Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                Е къде ще ходиш като тука се истепа всичко по големо от таралежБо
                же прости животните
                Къде е това тука? Виждам че колегата е със Софийска локация но не знам къде ловува. Иначе почти на територията на столицата си нямаш на идея колко много дивеч има /Не визирам определен етнос/ Мога да те заведа на място където нерчовците си правят конференции, а сърните те гледат от няколко метра и се чудят дали да се мръднат
                Обаче там с оръжие-НЕ! Може само с някъкъв обем високоалкохолно, та като се ошашкаш от гледката да има с какво да се освестиш.
                И не си мисли че ще те водя в зоопарка
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • #9
                  До: подборен лов

                  Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                  Къде е това тука? Виждам че колегата е със Софийска локация но не знам къде ловува. Иначе почти на територията на столицата си нямаш на идея колко много дивеч има /Не визирам определен етнос/ Мога да те заведа на място където нерчовците си правят конференции, а сърните те гледат от няколко метра и се чудят дали да се мръднат
                  Обаче там с оръжие-НЕ! Може само с някъкъв обем високоалкохолно, та като се ошашкаш от гледката да има с какво да се освестиш.
                  И не си мисли че ще те водя в зоопарка
                  Аз също мога да те заведа да гледаш кошути лопатарки елени но също без оръжие. когато кажеш.

                  Коментар


                  • #10
                    До: подборен лов

                    Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                    Аз също мога да те заведа да гледаш кошути лопатарки елени но също без оръжие. когато кажеш.
                    Сигурен съм че можеш То резервата си е до вас, аз обаче стария няма да го водя в резерват
                    Мисълта ми беше че не всичко е изтребено. За радост на окото и душата. И разните там противници на лова никога няма да разберат че можем да се радваме на животните и без оръжия.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #11
                      До: подборен лов

                      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                      Сигурен съм че можеш То резервата си е до вас, аз обаче стария няма да го водя в резерват
                      Мисълта ми беше че не всичко е изтребено. За радост на окото и душата. И разните там противници на лова никога няма да разберат че можем да се радваме на животните и без оръжия.
                      Да приятелю прав си.

                      Коментар


                      • #12
                        До: подборен лов

                        .
                        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                        Сигурен съм че можеш То резервата си е до вас, аз обаче стария няма да го водя в резерват
                        Мисълта ми беше че не всичко е изтребено. За радост на окото и душата. И разните там противници на лова никога няма да разберат че можем да се радваме на животните и без оръжия.
                        Нямам нищо против истинските ловциПо принцип дивеча не може да се остави на самотек.Знаете как е в държавите с развито ловно стопанство.но при нас всичко зависи от съзнанието на местното население. Това където казваш Хънтър за животните като в зоопарк съм го виждал ама по Тошово време.Дедото беше ловен надзирател в едно заграденои като ходехме да сипва фураж по коритата на чакалата животните като чуеха шума на мотора идеха като на парадЕлени сърни диви прасета муфлони лопатариКъде отиде всичко това.Имаше стада по трийсетина еленаИмаха план за отстрел на дивеч за износ и пълнеха един огромен хладилникИ като станаха „промените“ ела да видиш Сега може да ходиш цел ден и да не видиш и катерица.Та на Сек-1 за тези места му описвах не знам дали е от местната дружинка.Поздрави.
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • #13
                          До: подборен лов

                          Бракониери колега. всички го знаем.

                          Коментар


                          • #14
                            До: подборен лов

                            Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                            .Нямам нищо против истинските ловциПо принцип дивеча не може да се остави на самотек.Знаете как е в държавите с развито ловно стопанство.но при нас всичко зависи от съзнанието на местното население. Това където казваш Хънтър за животните като в зоопарк съм го виждал ама по Тошово време.Дедото беше ловен надзирател в едно заграденои като ходехме да сипва фураж по коритата на чакалата животните като чуеха шума на мотора идеха като на парадЕлени сърни диви прасета муфлони лопатариКъде отиде всичко това.Имаше стада по трийсетина еленаИмаха план за отстрел на дивеч за износ и пълнеха един огромен хладилникИ като станаха „промените“ ела да видиш Сега може да ходиш цел ден и да не видиш и катерица.Та на Сек-1 за тези места му описвах не знам дали е от местната дружинка.Поздрави.
                            Слава богу че навремето не влязох в местната дружинка а отидох по линия на бащата във Врачанско там и балкана ни голям и бракониери много но и дивеч много. Покрай тебе още в началото на демокрацията избиха всичко що мърда и сега и кос не прехвърча. Чувал съм че сега бракониерите се въртяли от към Чукурово където е правителствения резерват бутали с камион оградата хвърлят захранка извън резервата и чакат на гюме къквото излезе.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              До: подборен лов

                              Първоначално публикуван от 4i4o mi Преглед на мнение
                              Здравете колеги!Прочетох доста литература/поне това което имам/,но нищо не намерих за подборният лов.Питането ми е:що е то подборен лов?кога,какво,къде и как се ловува??А пък,ако ми кажете за някаква литература на тази тема,ще ви съм много задължен.Благодаря предварително!!
                              Здравеи колега,мога да ви дам учебник за подборен отстрел,вътре пише това което ви интересува-0894357217 Емил

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X