Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГЪБИТЕ - лов или бране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

    Първоначално публикуван от Ivailo Ivanov Преглед на мнение
    [ATTACH=CONFIG]378700[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]378701[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]378702[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]378703[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]378704[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]378705[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]378706[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]378707[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]378708[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]378709[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]378710[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]378711[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]378712[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]378713[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]378714[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]378715[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]378716[/ATTACH]Здравейте ! Вчера намерихме гъби , който ще покажа на снимките .Приличат на сарнели , но дали са от тези мини сарнели който са отровни , пънчето варира на височина между 4 до 10 см. пръстен почти никакав (слабо изразен ) ниакой от гъбите имаха звънчеста форма на гуглата , дали това са отровните двойници червено-кафява сърнела или от неблагоприятното време сарнелките са останали малки ?
    Аз ги знам като ливадни сърнели.Миналата есен имаше промишлени количества,дано и тая да е така.Тия дни ще ида да си нагледам ловните полета Успехи на всички гъбари.

    Коментар


    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

      При мене 2-3 кила масловки Ама па беха вкусниииии..........
      К мирной жизни не пригоден.
      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

      Коментар


      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

        Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
        При мене 2-3 кила масловки Ама па беха вкусниииии..........
        Па да беше викнАл.
        Румен Николов

        0888 358 572

        Коментар


        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

          Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
          Па да беше викнАл.
          Мани, циция
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

            Не е таков човекотАма като маа 4-5 километра ги откри в началото на маршрута на връщане


            Както винаги
            К мирной жизни не пригоден.
            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

            Коментар


            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

              Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
              Не е таков човекотАма като маа 4-5 километра ги откри в началото на маршрута на връщане


              Както винаги
              Ми да се беше обадИл, както и обеща де, щех да ги пресрещнем и със преграден огин да ги обрулиме
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                Здравейте,колеги!<br>Най-после и аз да се похваля с 5 кг добри(според мене) сърнели! След сухия сезон пораснаха все пак! Ей този вид обаче не ми е познат никак и преди да ги пипам с гола ръка - снимки 1 и 2. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB060030.jpg
Прегледи:1
Размер:128.1 КБ
ID:5316362Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB060029.jpg
Прегледи:1
Размер:144.4 КБ
ID:5316363Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB060032.jpg
Прегледи:1
Размер:262.0 КБ
ID:5316364 Благодаря на всички отговорили ми на въпроса!
                Б. Бонев
                0осем88две6шест71три

                Коментар


                • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                  Добре,че си погледнах пост,а - - не съм си написал въпроса! А той е - какви са тези гъби от снимка 1 и 2. М/у другото нямат никакъв мирис и отчупената част си остана бяла (ако е важно)
                  Б. Бонев
                  0осем88две6шест71три

                  Коментар


                  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                    Дали не закрих днеска сезонадесетина печурки и едно пликче 3-4 кила масловчици от младите като бутончетаИ.................
                    ...............ЗАВАЛЯ Сняг

                    Сега замезвам с печурките утре ше ми готвят масловките

                    Абе убаво нещо са си гъбите
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                      Ба...х му м..ата къде ги намирате бре, аз и днес обикалях тоя път и пеш бях и нищо не видях нищо 0.
                      Ако някой намери в повече да праща по Еконт за моя сметка .
                      Не е важно какво караш, а как го караш !

                      Коментар


                      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                        Не съм го закрил вчера

                        Днеска като се стопи снега случайно открих една сърнела и печурки колко за един тиган


                        Хънтърчене съм те забравил ама таман напълних плика и завале снег

                        И си викам язък щех да се обадим на другарчетоама пусти снег

                        Поздрави
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                          Първоначално публикуван от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ Преглед на мнение
                          Ба...х му м..ата къде ги намирате бре, аз и днес обикалях тоя път и пеш бях и нищо не видях нищо 0.
                          Ако някой намери в повече да праща по Еконт за моя сметка .
                          Колега ше ги търсиш там където растатиначе Балкан голям
                          К мирной жизни не пригоден.
                          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                          Коментар


                          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                            Първоначално публикуван от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ Преглед на мнение
                            Ба...х му м..ата къде ги намирате бре, аз и днес обикалях тоя път и пеш бях и нищо не видях нищо 0.
                            Ако някой намери в повече да праща по Еконт за моя сметка .
                            1. Знаеш ли какво е "салкъм" ... но не гроздето, а дървото - АКАЦИЯ.
                            Намираш такава горичка и ... береш.
                            2. Освен това ги има покрай реките. Близо до брега в тревата.
                            В гората НЯМА да намериш .... освен замръзнали масловки (старички) и бебета червени мухоморки (още са под листата, тревата) и скоро ще избият.
                            Толкова знам, толкова ти казвам.
                            Успех !

                            Коментар


                            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                              Да ви кажа че и аз като колегата най - отгоре на страницата "Румен Николов-sineto" не съм гъбар и бера само печурки и сърнели и знам къде да ги търся но!!!!
                              Няма ги нещо тази година а това не е и само мое мнение(говоря за нашенско де).
                              А... и "подплъзките" не знам вие как им викате също не ги намираме по обичайните места,абе много слаба работа.
                              Не е важно какво караш, а как го караш !

                              Коментар


                              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                                Аз вчера за 4 часа в гората не намерих нито една гъба, ама никаква.Днеска отидох за риба, и в горичката до язовира намерих това. Според мен е кладница, ама да чуя и някой по опитен, че от тези, които растът по дънерите не разбирам много-много и обикновенно не ги събирам, ама като няма никакви други...
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1210857.jpg
Прегледи:1
Размер:200.3 КБ
ID:5317845Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1210858.jpg
Прегледи:1
Размер:83.2 КБ
ID:5317846Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1210860.jpg
Прегледи:1
Размер:175.8 КБ
ID:5317847Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1210861.jpg
Прегледи:1
Размер:162.8 КБ
ID:5317848Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1210877.jpg
Прегледи:1
Размер:259.1 КБ
ID:5317849

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X