Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГЪБИТЕ - лов или бране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: ГЪБИТЕ - лов или бране

    търся инфо за култивирана кладница

    Коментар


    • От: До: ГЪБИТЕ - лов или бране

      Виж # 378 на Мещера.

      Коментар


      • От: До: ГЪБИТЕ - лов или бране

        Първоначално публикуван от norstash Преглед на мнение
        търся инфо за култивирана кладница
        Първо - от къде си ?
        Второ- ако прегледаш набързо темата (предишни страници) ще видиш колко инфо има за това което търсиш.
        Трето - ако в полето (Търси Теми ) напишеш - кладница - ще излезнат конкретни мнения.Отваряш мнението и четеш.
        Това поле се намира:
        Когато отвориш тази тема в горното ( сиво) поле има няколко насоки . Едната е "Търси Теми'' . Активираш това поле, отваря се прозорец - пишеш кладница и ...... четеш мненията които се покажат .
        В тази тема започни да четеш от пост 276 Ще ти стане интересно ....
        Ако пък искаш книга - ето ти насока :
        http://knigibg.com/book_inside.php?book_id=7257
        Последно редактирано от bgbul; 27-05-10, 21:23.

        Коментар


        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26052010.jpg
Прегледи:1
Размер:187.8 КБ
ID:5179915Вчера срещнах това



          На не по малко от 3м височина . Така че вече има и брулени гъби. Да видим ще стане ли за ядене, казаха ми 5ч да я варя
          Последно редактирано от Жоро Йорданов; 28-05-10, 12:05.
          Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
          0894328706

          Коментар


          • От: До: ГЪБИТЕ - лов или бране

            Благодаря ти.
            От Девин съм.Стана ми интересно още преди месец и си купих и въпросната книга.Интересува ме как се поддържа влажността , температурата /става въпрос за помещение 4х4 м , не за промишлено производство/ , вентилацията , какви измервателни уреди ми трябват /марка и цена - тези в книгата ни се видяха малко архаични/.Става въпрос за прости и ефективни решения за гъбарник /май няма да стане просто да купя торби заразени с мицел и да ги сложа в мазето/.Първо трябва да подготвя помещението.Ако някои може да помогне....Предварително благодаря.

            Коментар


            • От: До: ГЪБИТЕ - лов или бране

              Първоначално публикуван от norstash Преглед на мнение
              Благодаря ти.
              От Девин съм.Стана ми интересно още преди месец и си купих и въпросната книга.Интересува ме как се поддържа влажността , температурата /става въпрос за помещение 4х4 м , не за промишлено производство/ , вентилацията , какви измервателни уреди ми трябват /марка и цена - тези в книгата ни се видяха малко архаични/.Става въпрос за прости и ефективни решения за гъбарник /май няма да стане просто да купя торби заразени с мицел и да ги сложа в мазето/.Първо трябва да подготвя помещението.Ако някои може да помогне....Предварително благодаря.
              От коя фамилия от Девин си ? ( може на лично да ми отговориш, ако не е тайна )А може и да не ми отговаряш ....
              Имам мнооого общо с Девин . Там са ми любимите роднини - много първи братовчеди и братовчедки. Майка ми е от там.Айде стига отклонение от темата .
              Когато слизаш в Пловдив мога да те свържа с хората които произвеждат мицела за няколко вида гъби. Мисля, че и за кладница.
              Те знаят всичко с големи подробности за култивираните гъби. Търсят ги от цялата страна. Прекрасни хора и професионалисти.
              От тях ще научиш всичко. Аз съм по диворастящите и повече не мога да кажа за кладницата.
              Успех!

              Коментар


              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                Колеги гъбари и аз искам да се включа в темата за гъбите защото това ми е страст занимавах се с гъби до преди 5 години но никога не съм представал да се разхождам в гората и да бера особенно манатарки. В нашият край ги има в изобилие поне когато условията позволяват.
                Последно редактирано от derhunter; 29-05-10, 13:29.

                Коментар


                • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                  Първоначално публикуван от vaklev70 Преглед на мнение
                  Колеги гъбари и аз искам да се включа в темата за гъбите защото това ми е страст занимавах се с гъби до преди 5 години но никога не съм представал да се разхождам в гората и да бера особенно манатарки. В нашият край ги има в изобилие поне когато условията позволяват.
                  Ами - Добре дошъл !
                  Радваме се на още един колега .
                  Тази година е объркана за гъби, но търпение му е майката .Има няколко късметлии и те се похвалиха . Очакваме и други .
                  Иначе - от кой край си?

                  Коментар


                  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                    Таман си виках къде се изгуби bgbul?В чужбина ли отиде,в гората ли се изгуби,махмурлук ли го мъчи Миналата година вие се хвалехте,а аз зяпах... Сега пък вие ли нямате слука?
                    Та миналата седмица ходихме за гъби с дядо (нямаше много време но отидохме) резултата от 2 часа разходка е около 1.5кг пачи крак:снимка 2
                    Днес пак отидохме (пак нямаше много време) този път около 3 кг сигурно: снимка 1 и 3.
                    Иначи пред нас,понеже къщата е на края на селото до гората,стана паркинг да идват гъбари.Имам един въпрос към bgbul ,понеже си на ти с изкупвателните цени, можеш ли да ми кажеш колко е на пачият крак,защото един познат на дядо казал 5.10, а ми се вижда малко.
                    Поздрави!
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG1271A.jpg
Прегледи:1
Размер:119.8 КБ
ID:5180970Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG1268A.jpg
Прегледи:1
Размер:103.1 КБ
ID:5180971Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG1272A.jpg
Прегледи:1
Размер:118.7 КБ
ID:5180972
                    ROCK ON

                    Коментар


                    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                      Аз съм он шуменско, при нас има доста манатарки. Особенно миналата есен ги имаше с тонове, сега отново ги чакаме но нещо цената е слабичка.
                      Последно редактирано от derhunter; 01-06-10, 19:34.

                      Коментар


                      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                        Първоначално публикуван от speed_maniak Преглед на мнение
                        ... можеш ли да ми кажеш колко е на пачият крак,защото един познат на дядо казал 5.10, а ми се вижда малко...
                        Преди 20-ина дни, спряхме с колега от форума, край едма чешма, в Еленския балкан, да си измием визьорите на шлемовете... От гората се изръси един господин с две торбички пачи крак в ръце. Съдейки по облеклото, по-скоро приличаше на прекупвач, отколкото на гъбар. Колегата се изкуши от идеята, да хапнем за вечеря гъбки и попита за цената. Отговорът беше категоричен - 30 кинта за килограм... с последващо мрънкане - било още рано, били дребни, трудно се намирали...
                        Последно редактирано от giorgio; 01-06-10, 17:37.
                        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                        Коментар


                        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                          Наистина в началото са скъпи,а и в момента според мен не е разгара на появяването им съответно и брането им,поне аз така мисля,та затова 5.10 ми се видя ниска цена.
                          ROCK ON

                          Коментар


                          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                            Ето малко парливки салата и пържени със яйца.

                            http://



                            http://

                            Коментар


                            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                              Първоначално публикуван от speed_maniak Преглед на мнение
                              Таман си виках къде се изгуби bgbul?В чужбина ли отиде,в гората ли се изгуби,махмурлук ли го мъчи Миналата година вие се хвалехте,а аз зяпах... Сега пък вие ли нямате слука?
                              Та миналата седмица ходихме за гъби с дядо (нямаше много време но отидохме) резултата от 2 часа разходка е около 1.5кг пачи крак:снимка 2
                              Днес пак отидохме (пак нямаше много време) този път около 3 кг сигурно: снимка 1 и 3.
                              Иначи пред нас,понеже къщата е на края на селото до гората,стана паркинг да идват гъбари.Имам един въпрос към bgbul ,понеже си на ти с изкупвателните цени, можеш ли да ми кажеш колко е на пачият крак,защото един познат на дядо казал 5.10, а ми се вижда малко.
                              Поздрави!
                              Съжалявам, че не съм видял въпроса ти . Извинявай !
                              Като цяло цената зависи от времето за бране и се мени с дни.
                              В момента пачи крак е 3 - 4 лева за килограм, манатарка широколистна - 5 лв/кг , манатарка борова - 12 лв/кг. Това ако гъбите не са червиви и за манатарките да са първо качество . Това значи ламелите под шапката да са бели и пънчето да е твърдо, без червеи .
                              За жалост тази година си е особена и неблагодатна за промишлено бране ( на големи количества). По-голямата част от гъбите са червиви и нямат цена . Това е зле и за гъбарите и за базите (търговците). Така, че чакаме по-добри времена .
                              Иначе в момента има малки количества от пачи крак, манатарка, булка,бисерна гъба,сърнела,сурогризка,челядинка,коралка и млечница (лютивка). Гледам даже колегата "valkov.val " се е представил " на ниво" с лютивата млечница .
                              Поздравления колега ! Хубави снимки .... и доста слюноотделяне .....

                              Коментар


                              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                                Моля сега ще чакам малко дъжд да набера нещо друго е ще има още снимки.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X