Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се препарира?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се препарира?

    Здравейте,въпросът ми е как се препарират птици,и какво трябва.Някой,ако знае нещо или книга,нека сподели ще му бъда много благодарен
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

  • #2
    До: Как се препарира

    Това е цяла наука. Иска и голяма доза импровизация. Не е само да натъпчеш патката със слама
    Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

    Коментар


    • #3
      До: Как се препарира

      Много е гадно по добре дай на препаратор и аз се захващах на занаята ама се отказах.За сага само се опитвам да щава кожи

      Коментар


      • #4
        До: Как се препарира

        Първоначално публикуван от katericata Преглед на мнение
        Много е гадно по добре дай на препаратор и аз се захващах на занаята ама се отказах.За сага само се опитвам да щава кожи
        Аз имам книжка за начинаещи пробвал съм доста трудно е трябва някой майстор да ти покаже така само с четене не става.Но при добро желание всичко се научава поне за теб да си правиш трофеи и пак ти казвам отиди при майстор и гледай може и да се получи след няколко проби от твоя страна важното е на теб да ти хареса крайния резултат.

        Коментар


        • #5
          До: Как се препарира

          Имам книга(ръководство) за препариране и случайно в четвъртък пътувам за Стара Загора, да взимам една пушка, та мога да ти я донеса. Ако си зает мога и да ти я пратя по куриер.

          Коментар


          • #6
            До: Как се препарира

            Ами не няма нужда,все пак благодаря,аз от любопитство питам иначе каква пушка ще вземаш и от кой магазин
            Ако е машина, нека бъде немска!
            XJR 1200
            ETZ 150
            Kawasaki Ninja ZX10R

            Коментар


            • #7
              До: Как се препарира

              Съвсем схематично:
              1. Избор на подходящ екземпляр, със запазен външен вид и цялост
              2. Одиране на кожата и отстраняване на парченца месо и мускулатура останали по нея, обработка с арсеников сапун. А. сапун е мн. отровен.
              3. Обработват се лапите, краката с ноктите, пак с горния сапун, като се отстранят изцяло всички мускулни влакна.
              4. Изработва се скелет от тел, различна по дебелина. За гр. стълб-по дебела, за краката и крилата - по тънка.
              5. Върху изкуствения скелет се оформя тяло, което наподобява това, което сте отстранили при одирането. Материалите за тялото са различни, ползва се обикновен коноп, но има и други. Бутчетата и мускулатурата в горната част на крайника също се оформят по подобен начин, като пълнежа се закрепва по т.н. скелет -т.4
              6. Облича се горната конструкция с вече обработената кожа, като забравих да кажа, че черепа се запазва цял, мозъка се извлича през отвора на очите или последния шиен прешлен и се прави закрепване на телта, играещ ролята на гръбнак, достатъчно стабилно към черепа.
              7. Мускулатурата на черепа се имитира с подходящи материали, глина, гипс, абе скулптура, за да заприлича на оргинала. Има специални очи, които са характерни за всеки живитински вид, захванати за пластична тел, които се поставят на мястото преди поставяне на кожата.
              8. Теловете прекарани през лапите на бозайника или краката на птицата се пускат по-дълги около 60-100мм, със заострен край, за да се направи скоба през клона, дънерчето или поставката за трофея.
              LZ1AIV

              Коментар


              • #8
                До: Как се препарира?

                Здравейте,

                Относно арсеновия сапун, избягвайте го много е отровен.Ако имате стари препарати ообработвани с него трябва да се внимава. Може домашния ви любимец, куче или котка да разпердушини птицата и "играта" да завърши зле. Има нови и далеч по-евикасни препарати за обработка на кожата.

                Една идея за запълването. Жертваш една отсреляна яребица например.Одираш я и взимаш само трупчето
                без крилата, шийката и краката. Правиш му един гипсов калъп и после си го "отливаш" от полиуретан.

                Става перфектно, другото е тел за шията(трябва да е достатъчно дълга и да излезе от почистения череп, отразваш я вече след като си виксирал позата на птицата), тел за крилата и краката.

                Телта много лесно и по-здраво се виксира в полиуретана и може да постигнеш стрхотни пози на птицата.

                За очи, понеже тези който са продават за тази цел не са чак толкова ефтини може да избереш подходащи от стара плюшена играчка.
                VAZ 21214-Niva
                Grand Vitara 2.0 i V6 DB

                Коментар


                • #9
                  Взех си едно препарирано животинче. Изглежда добре, но не знам дали изобщо са го обработвали. Пълен е с дъвесина и като мина някой месец вътре се загнездиха някакви насекоми. Изриват дървесината навън. Така ги видях. Засега съм го напръскал с отрова за насекоми и май реших проблема, но мисля да му взема и някаква защита. Стъклен похлупак ми изглежда доста добре.
                  Въпросите са ми - има ли с какво да го обработя допълнително и достатъчно ли ще е да запечатам херметично похлупака за да го защитя?



                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:2.jpg Прегледи:0 Размер:19.6 КБ ID:6555688
                  Последно редактирано от silverfox; 03-02-20, 11:55.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #10
                    Ако е запечатан херметично-няма как да влезе каквото и да било, та ще е защитено, освен, ако не са снесли вече яйцата си вътре.
                    Но за мен ефекта от подобна скулптура се губи, ако е под стъкло.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      Преди да го запушиш херметично, може да го напълниш с аргон. Няма кислород = няма гадини. И понеже е инертен, на всичкото отгоре ще го съхранява още по-добре (липса на оксидация).

                      Ако вътре нещо поникне, трябва да е анаеробно, а не се сещам за такива, дето биха вирели при точно тия условия.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        Свързах се със студио за препариране и утре заминава при тях. Ще си седи без похлупак
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X