Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

    Най-вероятно е белка.
    Прегледай тези теми http://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=50 или потърси опитен ловец.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • От: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

      До колкото си спомням белка и невестулка са в забранения списък за лов/избиване като застрашен от изчезване вид, май Това като ловджия.
      Котка или куче може да ги подплаши но определено няма да ги залови.Много са бързи и предпазливи.

      Има стари изпитани методи за залавянето им. Очаквай да са цяло котило, движат с най възрастните отпред по метода на командосите -един преминава другите надблюдават за опасност през това време.
      В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
      В. Иванов

      Коментар


      • От: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

        Не говорим за залавяне или избиване на някаква гадинка! Защо да го правим, природа е, при наличието на котка е невъзможно да избие животинките, по добре котката да е женска.
        п.с верно че ако е мъжка е котарак
        Последно редактирано от evos; 17-08-15, 20:00.
        мисля, да зема а се замисля...

        Коментар


        • От: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

          Котка, котарак както искай му казвай. На белката само опашката и е толкова голяма. А опашката при тези животни е сила и бързина.Прецени какви са шансовете.

          Единствено и ефикасно решаване на проблема е тип вълчи капан. Движат се по точно определен път така,че е лесно да се избере мястото. Излизат на вън след 9 вечерта и се прибират преди да се е разсъмнало, като по часовник го правят.
          В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
          В. Иванов

          Коментар


          • От: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

            Не съм запознат с фауната, но преди месец си говорихме с животновъди, които имаха проблеми с мечки, които им ядат 'продукцията'...
            Въпроса си го бяха решили с кучета, които иначе нямат никакъв шанс срещу мечките, но пък явно ги дразнят и затова мечките почват да избягват мястото. И не са имали проблеми вече повече от година...
            Навярно има подобно (нелетално) решение и за по-дребни гадинки...
            Последно редактирано от slowtraveler; 17-08-15, 21:59.
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

              Белка или пор...Вечер трябва да ги прибираш в кокошарника докато поотрастат.

              И аз днеска изгубих 7 такива патенца ...излезли изпод портата и кучета ги изяли за 10 минути

              От 11 останаха 4...

              А белка съм наблюдавал как носи яйце с предните лапи и върви като човек на задните прегърбена

              Ако някой ми го беше казал нямаше да му повярвам....
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • От: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                Преди две години на тавана ми се засели невестулка, няма отърваване от тази животинка.Първо разчисти плъховете и мишките и на края изкара акъла няколко пъти на жена ми.Възрастен ловец ми каза че трябва да стресна гадинката по някакъв начин за да изчезне,мразела силният шум.Какво направих:вечерта като се по стъмни избичих яко до дупка за около 1 час гадна музика трепереше цялата къща.Действително шока и подейства и повече не се появи.Може да опиташ па дано има ефект.

                Коментар


                • От: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                  Белката,първо не живее в твоя имот,тя никога не ловува там където живее,най-вероятно е да е в някой изоставен наблизо.Пускай кучето да се разхожда вечерно време свободно,или го вържи до мястото където живеят птиците,белките не си търсят белята никога,предпочитат да потърсят храна на друго място.

                  Коментар


                  • От: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                    То е ясно, че гадинката е в задния изоставен имот. Вълчия капан ще го оставя за по следващата седмица. Сега излизам отпуск от петък, и няма да ме има десетина дена. Ще преместя Немската овчарка да бъде между къщата ми, патичарника и изоставения имот. Няма как да е пусната, защото оградата на целия ми имот е висока 0.5м. Ще и опъна едно стоманено въже 15м., да се движи по него, като по този начин ще застане на пътя на животинчето, а и ще е само на 5-6м. от изоставената къща. Дано се изнесе гадинката за десетина дена. Това ще го разбера като се върна, дали все още ще ми изчезват яйцата. Благодаря на колегата "трапер" - ще прегледам по обстойно темите за лов на хищници тези дни.
                    Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                    Коментар


                    • От: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                      Ще пробвам номера с висящата тръба, но вероятно след отпуската. Естествено ще пиша после. Благодаря!
                      Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                      Коментар


                      • От: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                        почваи да меташ пиратки вьв местодомуването на зверо.заминава си.

                        Коментар


                        • От: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                          Пак да кажа в поредната тема,питбул свободно пуснат,изчезват котки,мишки,големи плъхове,мъжки кучета,и всичко което се движи и не е част от семейството,нито пор нито белки ,къртиците ме заобикалят вече...пазете кокошките
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                            Свободно пуснат питбул в двор с 50 см ограда е безотговорно.
                            42

                            Коментар


                            • От: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                              Вчера все пак направих капана тип висяща тръба. Стана бързо. Ф 110 , с дължина 1150мм. Цялата е в прах и паяжина, така я заложих, и едно от нейните лакомства - яйце патешко. Тази сутрин ставам, бързам да видя, тръбата си е на мястото. Ще чакаме, иска и търпение.
                              Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                              Коментар


                              • От: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                                Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                                Свободно пуснат питбул в двор с 50 см ограда е безотговорно.
                                Това е безотговорно, дори ако кучето е френска булонка! Айде да спрем със стереотипите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X