Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

    Първоначално публикуван от bokostz Преглед на мнение

    туи пак квое.... да нее мелез между мечка и катеричка.
    хвани го интересен екземпляр.
    Така като го гледам е баш съсел.
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

    Коментар


    • #77
      До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

      Първоначално публикуван от bokostz Преглед на мнение

      туи пак квое.... да нее мелез между мечка и катеричка.
      хвани го интересен екземпляр.
      Хубаво животинче

      Коментар


      • #78
        До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

        Баш съсел е(сънливец,горски плъх)наистина е готин и не им пука ,ама въобще от нас,обаче си е гадно като ти тропа цяла нощ,че и ден.
        Ровил съм се къде ли не-как да ги изгоня-е нищо не помага-е изключвам въздушната пушка и капаните тип Том и Джери .Знам ,че най -добрия вариант е котка,но все пак това е вила и се случва да не ходим по няколко седмици,така че ако някой нещо знае да пише(много ще съм ви благодарен(особено майка ми ))
        Dacia Duster 1.6 CSe 115 4x4

        Коментар


        • #79
          До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

          Първоначално публикуван от MiroSh Преглед на мнение
          Баш съсел е(сънливец,горски плъх)наистина е готин и не им пука ,ама въобще от нас,обаче си е гадно като ти тропа цяла нощ,че и ден.
          Ровил съм се къде ли не-как да ги изгоня-е нищо не помага-е изключвам въздушната пушка и капаните тип Том и Джери .Знам ,че най -добрия вариант е котка,но все пак това е вила и се случва да не ходим по няколко седмици,така че ако някой нещо знае да пише(много ще съм ви благодарен(особено майка ми ))
          Четете темата внимателно !!!!! Има отговор на въпроса ти !!!!!
          Линк към сайт на фирма предлагаща електронна джаджа дето ги гони гризачите АМА НЕ ЧЕТЕТЕ

          Коментар


          • #80
            До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

            http://www.snimka.bg/album.php?album_id=208123

            Ето това е йоркипе или кукарджа.Няма нищо общо с белка или невестулка.Живее по таваните на селските къщи и е много опасно за домашните животни.Храни с яйца,гълъби,малки пилета и др.Много е бързо и минава през всякакви отвори.Дължината му е над 50см горе долу колкото голяма котка.Хваща се само в затворени капани (клетка) иначе с вълчи капан след като се хване си прегризва крака и изчезва.Намирали сме доста крака на капана докато не сложихме клетка.

            Коментар


            • #81
              До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

              Хора вие много я хвалите тая невестулка че била полезна,ама аз съм от много време кокошкар и знам че не прощава на малки пилета-намъкне ли се ги трепе докрак(говора за пилета до 2 седмици).Имал съм случай да ноди и да гризне крилото на някое голямо пиле или кокошка-оставя рана от 2 кучешки зъба отгоре и отдоло.
              Та исках да кажа-не я подценявайте и тя напада домашни животни

              Коментар


              • #82
                До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                Първоначално публикуван от metko Преглед на мнение
                Хора вие много я хвалите тая невестулка че била полезна,ама аз съм от много време кокошкар и знам че не прощава на малки пилета-намъкне ли се ги трепе докрак(говора за пилета до 2 седмици).Имал съм случай да ноди и да гризне крилото на някое голямо пиле или кокошка-оставя рана от 2 кучешки зъба отгоре и отдоло.
                Та исках да кажа-не я подценявайте и тя напада домашни животни
                Колега сигоро си прав, но в случая става въпрос за складово/производствено помещение пълно с железа и плъхове, затова е добре дошла при мен .

                Между другото от както застуди нчма признаци, че е при мен още. Да не би да зимува в дупк или нещо друго, бая плъхоци пак се насъбраха.

                Коментар


                • #83
                  До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                  Ми освен да си хванеш двойка невестулки и да си ги пуснеш в склада да си се гледат
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • #84
                    До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                    Ми освен да си хванеш двойка невестулки и да си ги пуснеш в склада да си се гледат
                    Ако наитина решиш да взимаш и да ги заселваш по добре вземи 2 от така наречените фретки-питомен вариант на пора-по дребен и кротък.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                      За борба със съселите хлорна вар хвърляш на тавана и изчезват
                      К мирной жизни не пригоден.
                      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                      Коментар


                      • #86
                        До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                        Първоначално публикуван от metko Преглед на мнение
                        Хора вие много я хвалите тая невестулка че била полезна,ама аз съм от много време кокошкар и знам че не прощава на малки пилета-намъкне ли се ги трепе докрак(говора за пилета до 2 седмици).Имал съм случай да ноди и да гризне крилото на някое голямо пиле или кокошка-оставя рана от 2 кучешки зъба отгоре и отдоло.
                        Та исках да кажа-не я подценявайте и тя напада домашни животни
                        Една подробност - невестулката никога не напада домашни животни там , където живее , само плъхове. Виж настрани може и да е голяма напаст.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                          Ей този койот ще хване невестулката нищо , че е в процес на обучение.
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/at...1&d=1200432209
                          Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                            Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
                            Ей този койот ще хване невестулката нищо , че е в процес на обучение.
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/at...1&d=1200432209

                            Аман не я давам!!! Не че е в цеха вече де, ама пак не я давам, дано да се върне на пролет.

                            Коментар


                            • #89
                              До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                              Така прават гадините мръсни.Дойде,живее половин година и се изнесе.Явно такъв е начина им на живот.При мен не беше невестулка а цяла златка и живееше на тавана.Цяло чудо че не издави кокошките

                              Коментар


                              • #90
                                До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                                Признавам, много обичам дивите животни и вярвам, че те по-скоро трябва да се пазят от хората, отколкото ние от тях! Нo хайде, от мен да мине, ще ви науча на една хитринка! Зная я от прабаба! Най-дребният хищник в България е обикновената невестулка(на латински Mustela nivalis). Тя е и най-малкото животно от разред Хищници. Тялото й е тънко, опашката – дълга, а краката - къси, като това й дава възможност да гони плячката си дори в дупката й. Козината на гърба й е червеникавокафява на цвят и е по-ярка от тази на другите невестулки. Коремната страна е бяла, както и частта от гушата към корема. При северните популации козината става чисто бяла през зимата, като това служи за камуфлаж сред снега. По тази причина в някои северни региони малката хищница е известна още като снежна невестулка. Тя често пакости по селските къщи. Легенди се разказват за нея как плюела във водата на жетварите и те се споминвали. Това, което ще ви науча няма до помрачи ваканцията ви на село. Представете си, че гадината плюне в чашата ви с кока-кола. Готови ли сте? Взимате две малки пръчици. На едната слагате непрана вълна и я вързвате по средата с конец. Трябва да се полечи една малка хурка. Източвате от къделката малко конец и го навивате на другата пръчица. Получава се една хурка с вретено. Може да направите няколко такива. Слагате ги в избата или на тавана. Това ще изгони досадната невестулка. Това животинче е наричано още „байнова булка”. Всъщност вашето изобретение й „казва” – „булка, стига си ходила по чуждите къщи, вземи малко да поработиш!” И, уверявам ви, никога няма да се върне! В действителност я прогонва миризмата на сяра от непраната вълна. Пазете дивите животни в себе си и от себе си!
                                GAZ 67
                                Soviet Army Jeep
                                1943

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X