Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

    Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
    Това е така, но чувствителноста зависи и от разстоянието... Заради един паяк, в подобен датчик, за една нощ ходих 3 пъти до офиоса си...
    Така е, а освен това, при таванските датчици, ако се намали чувствителността дотолкова, че да не реагират примерно на пор или бялка отвесно под себе си, няма да реагират и на човек по периферията на зоната си...

    Второ, едно е от фалшива сработка да се събуди живата охрана на обекта - лошо няма, но е съвсем друго - да разходиш СОТ-а. Има една приказка за лъжливото овчарче...

    Познавам СОТ-ове, които си глобяват клиента за всяко излишно разкарване поради фалшива сработка. И каките, които отключват сутрин, извънредно бързо се научават да си набират кода без грешка, а също така и да не забравят отворени прозорци след работно време.

    Трето, дори при датчици, които го могат това регулиране, то се осъществява на степени (с джъмпери). По този начин се постигат 2 до 4 дискретни стойности.
    Ако някой успее да регулира тавански PIR, така че да различава невестулка, пор или бялка от едро куче или пълзящ човек, готов съм да черпя.

    Освен всичко друго, за тази цел си се произвеждат настенни сензори, които имат мъртва зона до около 50 см над пода - и това са евтините "животински" датчици. А тези, при които може да се разчита на прецизно и стабилно във времето намаляване на чувствителността, са базирани на четири матрици, данните от които се усредняват от процесора.

    Само че, цените им са по-високи, и ние, българите, пестим и от това. Не иронизирам никого, то си ни е в кръвта.
    Аз, за над десет години и стотин обекти, съм успял да "проагитирам" за подобни датчици на три места. И не бяха банки или фирми, които държат солидни суми в каса...
    Последно редактирано от Iliya; 01-11-07, 20:14.

    Коментар


    • #62
      До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

      Първата снимка на служебния любимец не е много качествена, но все пак е снимка, по-хубави скоро.......като се сприятелим

      Коментар


      • #63
        До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

        Бравос, чиста невестулка!!!
        Благословен си!!!

        Коментар


        • #64
          До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

          А тези датчици, какво точно улавят? Тегло, движение?
          Формотворец на коли

          Коментар


          • #65
            До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

            Датчикът PIR (Passive InfraRed) реагира на движението на източник на топлина - т. е. тяло с температура, по-висока от околната.

            Той е "пасивен", защото не съдържа предавателна част. Неговата реакция зависи от физическите размери на обекта, температурата му, разстоянието до него и скоростта му на движение.

            За да регистрира дребен обект на голямо разстояние, на датчика му е необходима по-голяма чувствителност. Увеличаването на чувствителността на голямо разстояние обаче води до прекалено голяма чувствителност в непосредствена близост, и склонност към фалшиви сработвания вследствие на въздушни течения около включени отоплителни уреди, и т. н.

            Смущения са възможни и от нетоплокръвни организми, например едри насекоми, когато са в непосредствена близост (върху оптиката на датчика или вътре в корпуса му).

            Поради тези принципни причини PIR са усъвършенствани дълги години и в момента са едни сложни, но и сигурни устройства, съдържащи в себе си оптика, сензори (често 2 - 4) и микропроцесор.

            На практика PIR са неизменна част от всяка електронна система за охрана.

            Коментар


            • #66
              До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

              Много ти благодаря за подробното обяснение! Да разбирам ли, че ако някой си е нахлузил термокостюм, правещ го "студен" за тези датчици, те няма да го уловят? Като е такъв проблем с тези датчици, може се направи нещо самоделно, което да не прави мизерии със случайното засичане на животинки, буболечки и т.н. А какво точно, зависи от помещението
              Формотворец на коли

              Коментар


              • #67
                До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                Има го този момент с костюма.

                Но при висококачествените датчици трябва да си направо в скафандър, да пристъпваш милиметър по милиметър... На практика не се прави. А, да, и трудно се бяга с него...
                От използваните технологии това е най-стабилната. За повишени изисквания се ползват комбинирани датчици - най-често PIR плюс микровълнов, който е на радарен принцип.

                Самостоятелно микровълновият се ползва рядко, понеже той не отсява обектите по температура - може да се задейства и от мухи, и от развяващи се завеси. Че хваща и зад прегради...

                Може да се направи, и често се прави по нещо самоделно (по-често - поръчково). Всяка система, в която е добавен подобен компонент, дава по-добри резултати от други, изградени само от фабрични, макар и скъпи компоненти. Предимството е в изненадата - крадците няма как да си го купят от пазара, за да го разучат.

                Е, самоделно все пак не означава "как да е" - иска се и опит, и апаратура - иначе пак ще идва СОТ-а да лови бръмбари...
                Последно редактирано от Iliya; 02-11-07, 11:21.

                Коментар


                • #68
                  До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                  Много хубаво животно, аз не бих го закачал, но щом пречи... нз, опитайте се да го опитомите някак, с храна, подслон... за да не прави пакости, чивал съм че се опитомяват тези жовотни и са много добри домашни любимци
                  KTM Fen

                  Коментар


                  • #69
                    До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                    Много хубава тема.
                    Браво!
                    А и животинката е изключително симпатична.
                    Да не си посмял да и сториш нещо лошо!!!
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #70
                      До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                      OFFTOPIC:

                      При нас на вилата има съсели. Голяма напаст са. Като започнат да се разхождат по тавана имам чувството, че ще го съборят. За 10 години не успяхме да ги изгоним. Най-лесно се ловят с капан за мишки. Дребни са, но доста силни. Без проблем се справят със керемидите ако се наложи. Хапят и хора без да се замислят. В последно време не се страхуват да се показват и денем. На размер са между мишка и дребна катерица, с големи пухкави опашки. Ядат предимно плодове и ядки. Готини са като цяло, но като започнат да тупуркат посред нощ .... Кофти пичове, както казваше един съсед
                      Аз не вярвам в чудеса!
                      Разчитам на тях!

                      Коментар


                      • #71
                        До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                        Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                        OFFTOPIC:

                        При нас на вилата има съсели. Голяма напаст са. Като започнат да се разхождат по тавана имам чувството, че ще го съборят. За 10 години не успяхме да ги изгоним. Най-лесно се ловят с капан за мишки. Дребни са, но доста силни. Без проблем се справят със керемидите ако се наложи. Хапят и хора без да се замислят. В последно време не се страхуват да се показват и денем. На размер са между мишка и дребна катерица, с големи пухкави опашки. Ядат предимно плодове и ядки. Готини са като цяло, но като започнат да тупуркат посред нощ .... Кофти пичове, както казваше един съсед
                        A някаква идея как да ги изгоним,защото и на нашта вила е фрашкано с такива симпатични гадинки(на 2-3 ракии ги пуцам с въздушната пушка ама само тогаша иначе ми е гадно)
                        Dacia Duster 1.6 CSe 115 4x4

                        Коментар


                        • #72
                          До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                          Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
                          Първата снимка на служебния любимец не е много качествена, но все пак е снимка, по-хубави скоро.......като се сприятелим
                          Яворе, и без това се каним да те посетим тия дни с Джамбазов, да ни покажеш и на живо това готино зверче...
                          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                            А как да се преборим с ето този дзвер


                            Dacia Duster 1.6 CSe 115 4x4

                            Коментар


                            • #74
                              До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                              Първоначално публикуван от MiroSh Преглед на мнение
                              А как да се преборим с ето този дзвер




                              туи пак квое.... да нее мелез между мечка и катеричка.
                              хвани го интересен екземпляр.
                              boko
                              Jeeep---KIA
                              https://www.facebook.com/autoboko/

                              Коментар


                              • #75
                                До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                                Първоначално публикуван от MiroSh Преглед на мнение
                                A някаква идея как да ги изгоним,защото и на нашта вила е фрашкано с такива симпатични гадинки(на 2-3 ракии ги пуцам с въздушната пушка ама само тогаша иначе ми е гадно)
                                Ми незнам, аз така и не успях да ги изгоня до сега. Изчезват за една-две седмици, после пак идват.
                                Аз не вярвам в чудеса!
                                Разчитам на тях!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X