Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

    E, баш пък е гризач...

    Иначе е интересно това с плъховете, които иначе са доста здрави и опасни животни, ако ги сгащи нещо.

    При дребните хищници е характерно, че трепането не е много енергоемко и минава за игра. Лъвът не може на игра да тръшне 5 зебри, 3 гнута и 2 антилопи, щото още на средата ще е каталясал. Обаче при дребосъците е доста "по-евтино" и ако знаете пък котките кви работи правят. В Европа един от най-големите вредители на дивата природа са именно котаците - тръшкат всичко наред около своя теглови клас и надолу.

    Коментар


    • #47
      До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

      Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
      Благодаря за съветите на всички. Писахме и в други форими и решението е да се адаптираме към невестулката ще видим какво ще правим с датчиците те са проблема, май ще ги местим, сега са на тавана които е гредоред и гадинката ходи по гредите много близко до датчика 20см. и така ги активира ще го измислим. Очаквайте скоро снимки на гадинката, сега и име трябва да и мисля нали ще си я гледаме .
      Според мен животинката по "манталитет" прилича на невестулка, но, каквато и да е, след като воюва с плъховете (и ако няма домашни животни наблизо), няма смисъл да се преследва, а, както писаха колегите, направо си е за черпене.

      От таванските датчици има много малко модели, които са "животински"; причината е в това, че единственият начин за отсяване на обектите е намаляване на чувствителността - не е работи достатъчно сигурно. А от тези за настенен монтаж има доста модели, които могат да се регулират за животни до около 40 кг. - далеч над обсъжданата категория. При тях се реализира и зона на нечувствителност точно над пода.

      Но, нещо много неясно има - от какъв тип са тези датчици? Ако са стандартните за охранителните системи PIR, няма логика - те са оптични и не "виждат" зад гърба си. Няма начин да засичат нещо, което се движи по тавана над тях.

      Още малко информация е нужна - иначе има решения.

      Коментар


      • #48
        До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

        Ако още те интересува капан!!! http://www.info-business.bg/index.ph...h&subcatid=167

        Коментар


        • #49
          До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

          Ако може един въпрос и от мен. Скоро си купих една постройка. Тавана е гредоред и също си има подобен обитател. Търкаля орехчета. Аз лично го чух и после намерихме десетина ореха по дъските. Селяните твърдят, че е белка и тя е разместила керемидите на покрива. Има ли полза от това животно и трябва ли и аз да черпя или да търся капан?
          Нямам намерение да отглеждам каквито и да било домашни животно с изключение на дворно куче пазач.
          Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

          Коментар


          • #50
            До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

            Ако наистина е разместило керемидите, трябва да по-ячко същество. Не си представям невестулка да се занимава с това.

            Но споменаването на орехи ме подсети, че има и други "таванни обитатели", не само изобилно обсъдените тук. Ако ти гостува съсел, имаш проблем - хем обожава да гризе дървените части от постройката, хем е трудно да го намериш и изгониш. На всичкото отгоре е симпатичен и като го гледаш ти домилява.

            Имаш ли съмнения в тази посока, първата ти работа е да предупредиш твоите хора. Съселите - тръгнат ли да си играят или да се любят, тропат като кавалерия. И то предимно нощем, могат да ти изкарат акъла.

            Поздрави!
            Искам България чиста!

            Коментар


            • #51
              До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

              Първоначално публикуван от Myyy Преглед на мнение
              Ако може един въпрос и от мен. Скоро си купих една постройка. Тавана е гредоред и също си има подобен обитател. Търкаля орехчета. Аз лично го чух и после намерихме десетина ореха по дъските. Селяните твърдят, че е белка и тя е разместила керемидите на покрива. Има ли полза от това животно и трябва ли и аз да черпя или да търся капан?
              Нямам намерение да отглеждам каквито и да било домашни животно с изключение на дворно куче пазач.
              Най-вероятно както каза и Спас , е съсел , което само по себе си е вид плъх , но не канален , а горски. Макар , че и белката си играе с орехи / не ги яде/ докато не го видиш , не можеш да бъдеш сигурен. Затова на свечеряване се заложи с фотоапарат в близост до мястото на покрива откъдето излиза и го нащракай. Щом няма да въдиш пернати или зайци , нямаш проблеми.

              Коментар


              • #52
                До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                Орехите на са ядени. Няма черупки, а само цели орехи. Гората започва на 2 метра от постройката, а клоните са надвиснали над покрива. Няма да се учудя ако се окаже, че и някоя мечка тича по тавана. Ще се пробвам да го видя какво е. Благодаря за съветите. Ето ви и снимки:
                http://images20.snimka.bg/004388531.jpg
                http://images20.snimka.bg/004388532.jpg
                http://images20.snimka.bg/004388533.jpg
                Гледка от терасата:
                http://images20.snimka.bg/004388540.jpg
                Един луд с коса:
                http://images20.snimka.bg/004388534.jpg
                За съжаление ме няма с резачката.
                Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                Коментар


                • #53
                  До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                  Галине, много вероятно да е белка, тя така тича под керемидите на първите редове и звуковия ефект е страшен, като повдига последователно всяка керемида. Огледай за яйца, защото за тях това е страхотен деликатес.
                  На толкова години станах, а още не съм видял катафалка с ремарке!

                  Коментар


                  • #54
                    До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                    А от съселите как да се отърва
                    При мене е пълно
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • #55
                      До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                      Колега, Мууу, възможно ли е клоните на дърветата при вятър да разместват керемиди-
                      те?Аз имах подобен проблем на моята вила и изрязах клоните.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                        Един приятел имаше съсел в кухнята, но там за разлика от останалата част от къщата е бетон и нямаше как да избяга. Криеше се по шкафовете и зад тях. Та капанът/за да не го даваме на котката/ беше много прост. Взима се 1 тенекия от сирене. трябва да има оставен капак изрязан от 3 страни и държащ се от 4-тата плътно. Затваря се капапът да е равен, дори леко надолу. Слага се храна за съсел отгоре, и той като се метне да я яде пада вътре в тенекията. Капакът е еластичен и се връща обратно и животинката не може да излезе...

                        Коментар


                        • #57
                          До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                          Един приятел имаше съсел в кухнята, но там за разлика от останалата част от къщата е бетон и нямаше как да избяга. Криеше се по шкафовете и зад тях. Та капанът/за да не го даваме на котката/ беше много прост. Взима се 1 тенекия от сирене. трябва да има оставен капак изрязан от 3 страни и държащ се от 4-тата плътно. Затваря се капапът да е равен, дори леко надолу. Слага се храна за съсел отгоре, и той като се метне да я яде пада вътре в тенекията. Капакът е еластичен и се връща обратно и животинката не може да излезе...
                          Благословете!!! Невестулка в цеха ми!!!
                          Яворе, да сменя ли заглавието на темата така?!
                          Не виждам, какво те притеснява, плъховете също задействат датчиците, а тя ги унищожава, до крак. Просто направи така, че да не минава близо до датчиците, промени и пътя. Мен миналата година един плъх ме направи луд, задействаше алармата в склада всяка нощ, изгриза ми ръкохватката на една рибарска пръчка, направи една надувна лодка от ПВЦ на парчета, проби 3-4 кашона и направи опаковките и стоката за брак. Е, реших проблема с котки, но ако имаше невестулки под наем тогава, бих плащал по 100лв. на ден, само да се отърва от плъха(паткана)!!!

                          Коментар


                          • #58
                            До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                            Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                            Колега, Мууу, възможно ли е клоните на дърветата при вятър да разместват керемиди-
                            те?Аз имах подобен проблем на моята вила и изрязах клоните.
                            Вече няма такива. Повечето храсталаци и дребни дървета бяха отрязани защото корените им са повредили част от подпорната и част от дренажната стена. Клоните може да са виновни за част от щетите, но не вярвам да могат да пренесат капаците от единия край на покрива до другия и то по билото. Вътре по кара-тавана има извадени летви. Там също няма как да няма намеса от животинско естество.
                            Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                            Коментар


                            • #59
                              До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                              Всеки PIR датчик има настройка за чувствителност, и не е проблем да се настроят джъмперите така че да не хващат животинчето. Настройката е за 10-на минути и не са необходими никакви доп. средства. Просто трябва да се види в инструкцията на датчика кое точно трябва да се пипне.
                              ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                              Коментар


                              • #60
                                До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                                Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                                Всеки PIR датчик има настройка за чувствителност, и не е проблем да се настроят джъмперите така че да не хващат животинчето. Настройката е за 10-на минути и не са необходими никакви доп. средства. Просто трябва да се види в инструкцията на датчика кое точно трябва да се пипне.
                                Това е така, но чувствителноста зависи и от разстоянието... Заради един паяк, в подобен датчик, за една нощ ходих 3 пъти до офиоса си...
                                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X