Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой яде язовец?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Кой яде язовец?

    Язовеца /както и таралежа/ е един единствен. Това кучешки, свински, и т.н. е само и единствено фолколор или ниска степен на образование.
    А по темата - язовеца, особено есенния си е почти свинско. Ако се предложи във вид на кайма, едва ли някой ще го познае. Той както и таралежа за всеядни, така че...

    П.С. Таралеж не съм ял /нещо ми дребнее /, а язовеца си е пърфект. Но задължително трихинелоскопия ! Последния дето съм виждал даде положителна проба.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

    Коментар


    • #47
      От: Кой яде язовец?

      А това трихинело нещото какво може да ти причини?

      Коментар


      • #48
        От: Кой яде язовец?

        Смърт
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #49
          От: Кой яде язовец?

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Смърт
          Както го каза, все едно ядеш и умираш! Не съм много запознат, но мисля че имаше начин да се оцелее!

          Коментар


          • #50
            От: Кой яде язовец?

            Първоначално публикуван от ivko006 Преглед на мнение
            Както го каза, все едно ядеш и умираш! Не съм много запознат, но мисля че имаше начин да се оцелее!
            Има, да. Варене или много надеждно печене преди яденето.

            Коментар


            • #51
              От: Кой яде язовец?

              Дядо ми, царство му небесно, трихинелозните прасета ги експедираше в екарисажа. Ма той понеже е само доктор на науките по микробиология та не е знаел за пиниза с варенето.

              Който иска да си рискува.
              И да леталността на трихинелозата не е 100%
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #52
                От: Кой яде язовец?

                Трихинилозата вкарва в организма едни дребни червейчета които започват бавно и сигурно да изяждат мускулите .В днешно време се лекува,срещу доста сериозна сума, и се говори че макар и излекуван,човек никога вече не може да бъде същия!

                Коментар


                • #53
                  От: Кой яде язовец?

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Дядо ми, царство му небесно, трихинелозните прасета ги експедираше в екарисажа.
                  И правилно, сигурното си е сигурно. Според тукашните кулинарни традиции, около 1/3 от свинското така и не вижда термообработка.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Кой яде язовец?

                    Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                    Бяха сервирани на късове а не цели с лют чили сос.
                    С лют сос и лисица ще ви се услади

                    Прасетата за смядовските луканки, дето им викат полу-диви, са всъщност източно-балканска порода и са много вкусни(и полезни). Фризера ми е пълен с такова.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Кой яде язовец?

                      Със семейството ми ядохме трихинелозно диво прасе преди време, ама беше готвено в тенжерата под налягане, та нищо ни нема! Ама две други семейства тогава загазиха щото го бяха яли на кюфтета.
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #56
                        От: Кой яде язовец?

                        Таралежа не беше много лют но към него имаше допълнителен свиреп сос в купи.Китаиците ядът много ама много люто.В Мексико съм пробвал люти манджи и Такос и са направо сладки в сравнение с тези в Малайзия.Купихме некви консерви пиле с картофи и това нещо мешано с кило ориз към него разплакваше корави мъжаги.Изгаря ти гърлото и стомаха а час след като си ял почти не можеш да говориш.Болките почват от темето и свършват в зъбите.Сигурен съм че това пиле можеше успешно да се ползва като смивка за премахване на блажна боя.

                        Чувал съм че трихиниолоза може да се хване и при добре варено месо от органите на живатното.Не помня обаче дали за нея също важеше че при расфасоване на месото ако се порежеш или имаш рана също се пипвала.Но за това не съм сигурен.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Кой яде язовец?

                          Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение

                          Чувал съм че трихиниолоза може да се хване и при добре варено месо от органите на живатното.Не помня обаче дали за нея също важеше че при расфасоване на месото ако се порежеш или имаш рана също се пипвала.Но за това не съм сигурен.
                          Тука някой или е гледал много филми на ужасите, или е спал и бягал от часовете по биология, или нарочно заблуждава вярващите. Горното изказване освен че е погрешно е и много вредно.
                          За незнаещите, единствено вътрешните органи на животното /дроб, сърце, бял дроб и т.н./ могат да се ползват без проблем. Трихинелата просто не е там. Тя е в мускулната тъкан, като проби се вземат от диафрагмата. Също така дъвкателните мускули на животното.
                          Тази земя, по която тъпча сега,
                          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                          тази земя – не е моя земя,
                          тази земя, простете, е чужда.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Кой яде язовец?

                            A като се готви заразено,със зеле 4-5 часа,това дето е в качето със солената саламура при сланината и се готви другото лято,има ли пак риск(изследването,мисля,че е задължително,скоро в Обеля се понатръшкаха от питомно)?
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #59
                              От: Кой яде язовец?

                              Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                              Тука някой или е гледал много филми на ужасите, или е спал и бягал от часовете по биология, или нарочно заблуждава вярващите. Горното изказване освен че е погрешно е и много вредно.
                              За незнаещите, единствено вътрешните органи на животното /дроб, сърце, бял дроб и т.н./ могат да се ползват без проблем. Трихинелата просто не е там. Тя е в мускулната тъкан, като проби се вземат от диафрагмата. Също така дъвкателните мускули на животното.
                              Аз примерно съм от незнаещите,ама не виждам логиката,след като болестта е в мускулите,да я няма в сърцето?Или вече нещата са се променили и сърцето не е мускул?

                              Коментар


                              • #60
                                От: Кой яде язовец?

                                ... прав си , сърцето не се яде при неизследвано прасе - само дроб по селски - с много зарзават ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X