Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв хищник е това

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв хищник е това

    Здравеите -искам да попитам какъв хищник разпорва кокошка и взема само главата и то сутрин и как да се отърва от него.Мерси предварително

  • #2
    От: Какъв хищник е това

    Белка, златка, невестулка.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: Какъв хищник е това

      Пор, лисица...заложи капан-откъдето прадполагаш, че влиза. Клюса му викат у наше село.
      Животът е харизан кон според мен...

      Теди

      Коментар


      • #4
        От: Какъв хищник е това

        Според мен е пор.

        Коментар


        • #5
          От: Какъв хищник е това

          Първоначално публикуван от vilipisi Преглед на мнение
          Здравеите -искам да попитам какъв хищник разпорва кокошка и взема само главата и то сутрин и как да се отърва от него.Мерси предварително
          Предполагам, че и взема само главата, защото мрежата ти е хубава и не може да измъкне цялото пиле... Абсолютно същата история преди 3-4 седмици - 3 кокошки на тъст ми - фира! Разпрани и замъкнати до оградата, а там откъснати само главите (дърпала ги е пущината да ги измъкне и завлече, но не успяла).. В неговия случай беше белка - умириса храстите в следствие на Hatsan 5,5 - един изстрел между очите, ама са я дебнали една седмица! Другия вариант е капан, както са предложили колегите, но пак е тегава работа... Много хитри и предпазливи гадинки са това! Единственото 100% работещо решение е, да си направиш курника непревземаем (телта на оградата в долния край зациментирана в бордюр, а той минмум 20-30 см. вкопан в земята - това за двора ), вратата да се затваря плътно и да се заключва редовно. Там където лягат да спят кокошките - същата работа! Всичко да е добре затворено и подсигурено... Като дойде 2-3 пъти и не успее да влезе, ще се откаже и ще нагази комшиите...

          Коментар


          • #6
            От: Какъв хищник е това

            Ако лисица - няма ли да си отмъква цялата кокошка. Тъст ми на младини (негови ) гледаше зайци и кокошки и едно такова инче много красиво и грациозно гадинче - белка, го отказа. Промъква се при кокошките и зайците, докато не убие всичко, което мърда, не може да си задоволи хищническия инстинкт После буквално им изпива мозъка през окото и си отива. За отнесена глава - явно е по-едър член на сем."порови".
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              От: Какъв хищник е това

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Белка, златка, невестулка.
              Характерно за белката да избие всичко в курника,което докачи оставяйки го без глава.Главно за това са недолюбвани и убивани.Златката е по "горски" хищник.А невестулчето по-ще си фане гризач.Ако изплаче някой съсед скоро-белка е(са).Не посещават дворове,където нощем се разхожда свободно куче с ловни наклонности!
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #8
                От: Какъв хищник е това

                Невестулката ми се разхожда между кокошките денем. Майка ми им хвърля кокалите, да почистват преди кучето. А невестулката ги крадеше и носеше на малките си. Сега отраснаха и си търсят храна другаде, не съм ги виждал скоро.
                Това с главите е работа на белка, патил съм. Не е задължително да избие всички кокошки. Куче по двора върши добра работа, отвързано. Но най-сигурното е изграждане на непреодолима преграда.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X