Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мечка изяде 2 телета

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мечка изяде 2 телета

    Пак има нападение на мечка в Родопите. Този път е изяла 2 телета. Иска ми се да напишем повече за нападенията на мечки. Предполагам, че най-разбиращите хора са тук. Към кого ще ме посъветвате да се обърна, за да ни разкаже?
    www.offnews.bg

  • #2
    От: Мечка изяде 2 телета

    БГБул
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Мечка изяде 2 телета

      Първоначално публикуван от Владимир Йончев Преглед на мнение
      Пак има нападение на мечка в Родопите. Този път е изяла 2 телета. Иска ми се да напишем повече за нападенията на мечки. Предполагам, че най-разбиращите хора са тук. Към кого ще ме посъветвате да се обърна, за да ни разкаже?
      Най-разбиращия се казва Райчо Гънчев и не е член на този форум, но не пречи да го поканиш за коментар... Ако представлява интерес, мога да ти дам координатите му на лични.

      Коментар


      • #4
        От: Мечка изяде 2 телета

        Е какво трябва да се разказва...Слязла мечката, изяла телетата от зор...
        В Якоруда слизаше вълк в градът, сумати дни го дебнаха, докато го убият.....Слизаще да яде овци и телета...
        По Родопите и по Рила са плъзнали, тъй наречените "Бабечене"/това са тези които предлагат по пътя, сладка и други работи/, всичко се бере поголовно, боровинки, малини и всичко каквото ядът мечките?? Е как да не слизат, да ядът при хората..???В гората е късмет, ако си намериш боровинки, необрани...
        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
        Honda Dominator 650
        088ЧЧ93979-->Борис
        0878956Ч38-->Борис

        Коментар


        • #5
          От: Мечка изяде 2 телета

          Колега, доста хора в София малини и боровинки са виждали само на картинка, а мечки и в зоопарка не са, щото е далече. И всеки път тръгват едни истерии... Не виждам нищо лошо някой спокойно да обясни точно това, което казваш. "Бабечене" пък съвсем не знам какво е и ще ми е интересно да науча.
          www.offnews.bg

          Коментар


          • #6
            От: Мечка изяде 2 телета

            Първоначално публикуван от Владимир Йончев Преглед на мнение
            Колега, доста хора в София малини и боровинки са виждали само на картинка, а мечки и в зоопарка не са, щото е далече. И всеки път тръгват едни истерии... Не виждам нищо лошо някой спокойно да обясни точно това, което казваш. "Бабечене" пък съвсем не знам какво е и ще ми е интересно да науча.
            Това са търговци с малки бусове които продават на пътя мед ; сладко. Има ги по пътя за Банско.
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • #7
              От: Мечка изяде 2 телета

              Първоначално публикуван от Владимир Йончев Преглед на мнение
              Пак има нападение на мечка в Родопите. Този път е изяла 2 телета. Иска ми се да напишем повече за нападенията на мечки. Предполагам, че най-разбиращите хора са тук. Към кого ще ме посъветвате да се обърна, за да ни разкаже?
              И какво по-точно има да се разкаже? Може би хора от района на мечешкият пир биха дали повече подробности. Иначе на тема меци- всеядни са и деленето на стръвници и вегетарианки е по-скоро условно. В друга тема го разнищвахме на дълго и широко този въпрос, и по-конкретно района на нападенията от миналата година.Иначе новината/не съм я чел още/ е силно ,как да го кажа, като заглавие лаишка. Мецата колкото и голяма да е не може да изяде 2/две/ телета, не може да ги побере стомаха и. Виж да ги убие може, даже и повече животни може да затрие но ще си хапне най-доброто. Виждал съм крава пречупена по средата с един удар на меча лапа, много здраво животно е. Питай каквото искаш пък аз ще кажа каквото знам, но не ЕЖК а от първо лице и личен опит.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #8
                От: Мечка изяде 2 телета

                Първоначално публикуван от Владимир Йончев Преглед на мнение
                ......."Бабечене" пък съвсем не знам какво е и ще ми е интересно да науча.
                Владо, "бабечене"/"бабячене" произлиза от името на едно помашко село Бабяк, близо до Белица - Разложко.
                Местните така им викат.
                Не знам защо колегата по-горе го използва като нарицателно за берачите на горски плодове и билки.
                Те съвсем не са от това село или са само единици в техния си район.
                Общ им е само етноса.
                А, че гората се опосква и мечката /и не само/ гладува си е вярно отвсякъде.
                Ровят и в контейнерите където ги има на сгодно.

                Коментар


                • #9
                  От: Мечка изяде 2 телета

                  Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                  Владо, "бабечене"/"бабячене" произлиза от името на едно помашко село Бабяк, близо до Белица - Разложко.
                  Местните така им викат.
                  Не знам защо колегата по-горе го използва като нарицателно за берачите на горски плодове и билки.
                  Те съвсем не са от това село или са само единици в техния си район.
                  Общ им е само етноса.
                  А, че гората се опосква и мечката /и не само/ гладува си е вярно отвсякъде.
                  Ровят и в контейнерите където ги има на сгодно.
                  Така им викаме по нашия край, иначе, е вярно твърдението, че донякъде им произлиза, името, от с.Бабяк, защото е най-голямото в този край..
                  Защо нарицателно ли??Ами те са 99% хората които "берът"/Берът е обида за тях, те направо не знам какво правят..../
                  Ами колега, ако се поразходиш из нашия край, да речем, за около 2 дена, ще се видиш в чудо....Нито боровинки, нито гъби, нито малини, е бива ли такова нещо, опасват цялата гора, човек не може да си набере да опита, дето се вика.... Нямам нищо против да берът, гората не е моя, нито твоя, нито тяхна, ама то това тяхното е направо, не мога да го опиша, всичко се бере, слага там в кофата...Е бери, бери, ПА остави малко и за другите бе....
                  Да не говорим за дивеча, от години не съм виждал Сърна и Елен, а територията на Якоруда е много голяма и повечето е разположена в планината, то няма и как да отСелеят, ловджиЙте са много, 90/100 незаконни, не спазват забраната, няма посеви, да се храни дивеча, няма плодове, е той, тоя дивеч, трябва да фотосинтезира, за да живее ли?!?!? !Животното когато види зор, опира при хората, просто за да отСелее е склонно да слиза в Градът и да търси нещо за ядене...Било Теле, било овца, бил човек/пази боже!!/...
                  Значи излизат рано сутрин, намятат се в Газката, цяла Газка "Бабечене" е = на опустушение на гората, катерят се като "кози" и нищо не остава след тях, гъби (вече с 300 зора, можеш да си набереш малко пачи крак, манатарка, сърненка/сърнела).
                  За боровинки, да не ти говоря, това е един от най-търсеният плод, които берът....Те поне с триста зора, се откриват....Ами диви ягоди, това когато го намериш, трябва да скачаш и да викаш от радост.....Намират се, но много трудно...
                  По рано, всяко лято, берях с гребен боровинки/ пълнех по 2-3кофи/средноголями/, сега трябва да се забивам в незнайни дерета, та да успея да се НАЯМ, не да набера за сладко...Направо където ги видя, ми става лошо...Виждал съм ги да се катерят там, където човек не си е и помислял, изникват от "Клека" като някакви разузнавачи.....
                  И са нахални, моля ти се....Ти му викаш, забранена територия е, не може, той си върви, все едно си е у тях и не му дреме на ......, ама като пуснахме кучето, си запали цървулите надолу по пътя..
                  Е ако и на теб дойдат и ти опустушът гората, как би реагирал??? Да не можеш да си набереш за едно бурканче сладко..?? Според мен това не е редно...Пък за другите не знам..

                  Първоначално публикуван от Владимир Йончев Преглед на мнение
                  Колега, доста хора в София малини и боровинки са виждали само на картинка, а мечки и в зоопарка не са, щото е далече. И всеки път тръгват едни истерии... Не виждам нищо лошо някой спокойно да обясни точно това, което казваш. "Бабечене" пък съвсем не знам какво е и ще ми е интересно да науча.
                  Вид "племе" Мюсулмани, тъй наречените по моя край, "Помаци", това е един народ, които 90 на 100 е по гората и бере, дърва ли, боровинки, малини, диви ягоди...След тях не можеш и да ги видиш, горе изброените плодове....Както обичаме да им викаме "Паразитите на нашата Планина"
                  Извинявам се за СПАМА, но не се сдържах... Ако нещо, изтрийте ми поста
                  Последно редактирано от derhunter; 03-04-12, 17:37.
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мечка изяде 2 телета

                    Първоначално публикуван от Владимир Йончев Преглед на мнение
                    Пак има нападение на мечка в Родопите. Този път е изяла 2 телета. Иска ми се да напишем повече за нападенията на мечки. Предполагам, че най-разбиращите хора са тук. Към кого ще ме посъветвате да се обърна, за да ни разкаже?
                    Майка и мечешка 2 теленца а?,а аз се чудя от къде да си купувам телешко?
                    Не и ли е гадно така има няма да хапне500кг месо.?
                    ПАВКО
                    0888802068

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мечка изяде 2 телета

                      Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                      Така им викаме по нашия край, .........
                      Извинявам се за СПАМА, но не се сдържах...
                      Това е все едно банскалии да викат на всички скиори "софиянци".

                      Темата е за мечката "изяла" две телета, а аз опитах да обясня на Владо какво е "бабечене".
                      Колкото до изцицването на гората, проблема не е от вчера, не е само там, не са виновни само обикновените хорица....и т.н.
                      темата е дълга и може да предизвика доста остри и нежелателни излияния тук, някои от които ще засегнат и забранени тематики.

                      Първоначално публикуван от the_trident Преглед на мнение
                      Майка и мечешка 2 теленца а?,а аз се чудя от къде да си купувам телешко?
                      Не и ли е гадно така има няма да хапне500кг месо.?
                      Мани, мани, тя не е знаела че тежат толкова.
                      Ще ми се да видя мечка изяла две телета.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мечка изяде 2 телета

                        [QUOTE=Борис Хаджиценев (bob4oo)Извинявам се за СПАМА, но не се сдържах... Ако нещо, изтрийте ми поста [/QUOTE]

                        Не само че няма да го трия, ами в рамка ще си го сложа! Този пост задължително трябва да отСелее! А иначе меца която ще слезе при хората от глад, първо ще изпапа някой от тези които са налазили територията и, пък след това ще слезе до село да си напазарува телета.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мечка изяде 2 телета

                          Имам къща до горско стопанство Лъгът (ДЛС Росица, Габровско). Там една от най-сладките далавери е да поканиш бай турист да стреля мечка. Горското взима 40-45 000лв. Туристът плаща до 70 000евро. Разликата потъва. Миналата година гръмнаха 4, а отчетоха една. Не е ЕЖК!!! Познавам цялото горско и съм говорил с един германец. Мечките са 7(седем) пъти повече от естествения ареал за региона. Не е трудно да се въдят. Ваксини се разхвърлят от въздуха, вълци няма, а изоставени махали с плодни дървета бол. Детска смъртност по-малка от при хората..
                          Нападнаха и раниха конете ми, изпотрошиха ми 20 кошера, изядоха над 10 овце и кози за 2 седмици. Стигна се до там, че баба меца чупи клони със сливи и ги хвърля на мечето на 20-25м. от запален огън около който пиянстват четерима мъже и едно куче преграква от лай, а на нея не и пука.
                          Когато се оплакахме само дето не ни се изсмяха. Сега хората почнаха де се лекуват сами...
                          Grand Vitara 2L 140hp. 2006
                          LZ2BTK
                          AB+

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мечка изяде 2 телета

                            А този, горкия, беше най-безобидния:

                            http://www.dnevnik.bg/zelen/2012/02/...aliziraha_vuv/
                            Grand Vitara 2L 140hp. 2006
                            LZ2BTK
                            AB+

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мечка изяде 2 телета

                              Първоначално публикуван от ti4am Преглед на мнение
                              А този, горкия, беше най-безобидния:

                              http://www.dnevnik.bg/zelen/2012/02/...aliziraha_vuv/
                              Я кажи там ли беше онзи случай с подхранването със сладки неща през зимата? Дали пък не беше някъде по троянско? Май съм го разказвал тука, но ако ви е интересно пак ще го... Като виц е.
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X