Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кога откриват Риболовния Сезон 2011

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кога откриват Риболовния Сезон 2011

    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
    Някои видове риби имат хайвер през цялата топла част от годината (каракуда, кефал и др.). Така, че това не е основание за допълнителна забрана.
    Аз каракуда с хайвер през август не съм хващал . Това да не е циганка .....целогодишно .....- бременна !

    Коментар


    • #17
      От: Кога откриват Риболовния Сезон 2011

      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
      Някои видове риби имат хайвер през цялата топла част от годината (каракуда, кефал и др.). Така, че това не е основание за допълнителна забрана.
      Точно така.

      Коментар


      • #18
        От: Кога откриват Риболовния Сезон 2011

        Аз съм хващал кефал с хайвер през юли и август.
        Според мен забраната трябва да се съобразява с това по-късно или по-рано е настъпила пролетта.
        ROCK ON

        Коментар


        • #19
          От: Кога откриват Риболовния Сезон 2011

          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
          Някои видове риби имат хайвер през цялата топла част от годината (каракуда, кефал и др.). Така, че това не е основание за допълнителна забрана.
          Позволявам си да не се съглася, не някои видове, а повечето са пълни с хайвер! И шараните, хванати бракониерски, и платиката,скобара и морунажа в мрежите "за карагьоз", и дунавските попчета, дето ги лови GODzillata, също! Продължавам да твърдя, че края на забраната изпревари края на размножителния период на повечето рибни популации. Поздрави!
          "Make love, not war!"

          Коментар


          • #20
            От: Кога откриват Риболовния Сезон 2011

            Да откриват риболова, че хората не спят... ловуват постоянно докато няма никой... Братята от малцинствата, не признават билети, обикалят реката и си ловят наред всичко, не връщат нищо.

            Ама то и без това покрай Варна всички водоеми са на концесии, само Цонево и р. Камчия останаха държавни
            Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
            Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

            Коментар


            • #21
              Re: Кога откриват Риболовния Сезон 2011

              Забраните са нож с 2 остриета,
              Първо по време на забраната най-сладко си ловят бракониерите, защото никой не ги притеснява.
              Забраната никога не съвпада наистина с размножителния период - което я прави безмислена.

              И накрая, само за тези които ловят по правилата - риба няма.

              От толкова години наблюдение не видях смисъл и от зарибяване и забраняване.

              3 години забрана - ехааа всички бракониери научиха къде са пуснати риби.
              От тази година няма забрана - ехаааа всички се юрнаха там и в момента реката е по зле отколкото беше преди забраната.

              Все пак наслука на всички.

              Коментар


              • #22
                От: Кога откриват Риболовния Сезон 2011

                Колеги а да не би случаино да знаете кога пада забраната за риболова в сладководни води.
                Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
                КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

                Коментар


                • #23
                  От: Кога откриват Риболовния Сезон 2011

                  Първоначално публикуван от Русанов Преглед на мнение
                  Колеги а да не би случаино да знаете кога пада забраната за риболова в сладководни води.
                  Мълчи, ако не родят нещо тъпо до петък, в събота сме за риба.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кога откриват Риболовния Сезон 2011

                    Ае то и аз така си мисля петък събота и неделя да съм за риба ама...а да видим
                    Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
                    КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Кога откриват Риболовния Сезон 2011

                      По Искърския пролом ловя кефала на "копривари" (скакалци), но още са твърде дребни. Тая нощ ще направя няколко "джапанки" и се надявам да ги скъсам с мухарката.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • #26
                        От: Кога откриват Риболовния Сезон 2011

                        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                        По Искърския пролом ловя кефала на "копривари" (скакалци), но още са твърде дребни. Тая нощ ще направя няколко "джапанки" и се надявам да ги скъсам с мухарката.
                        Бе то и аз съм наточил цяла батарея/три двойни големи кутии/ с железа, пластмаси и дървении /хоум мейд, купешки - асортимент да искаш/, ще видим кого ще късаме или ще късаме по дъното, с този плитък Дунав на дащните места.

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Кога откриват Риболовния Сезон 2011

                          Тая нощ ще направя няколко "джапанки" и се надявам да ги скъсам с мухарката.
                          Ако се хранят горе ще ги размажеш

                          Оса е много подходяща за искъра.
                          направо ги размазвах - жълта гума, 2 перца за крила и оцветяваш с маркера.
                          Супер проста и ефикасна муха.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X