Обява

Свий

Правила на Форум "Купувам"

Уважаеми колеги,
Форум "Купувам" е място в портала, което е предвидено за улеснение и услуга на участниците, за да могат да обявят търсене на вещи, имоти или услуги. В него участниците могат да обявяват търсене на определени предмети за лична употреба, несвързани с осъществявана от тях търговска дейност.

Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Потребителите със статут "Младши участник", обозначени с Тъмносив /DimGray цвят (вж. Цветовете на потребителските имена и съкращенията под тях) могат да публикуват обяви във форум "Купувам", но не могат да публикуват оферти в чужди обяви.

2. Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

3. В обявите за търсене следва да се конкретизират изискванията към съответния търсен предмет (вид, количество и най-вече - цена). Теми, публикувани без телефон и населено място, ще бъдат изтривани без предупреждение.

4. Не се разрешава публикуването на обяви за търсене на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

5. В темите, съдържащи точно посочване на търсения предмет и цена, на която участниците са съгласни да го закупят, се допускат отговори с оферти от всички останали участници, които отговарят на обявеното търсене (вид, количество и най-вече - цена). Неотговарящите на това изискване отговори (примерно - търсят се гуми 15", а се предлагат 16" или са предлагата предмети на цена, надвишаваща посочената от купувача), ще бъдат изтривани като "спам", а авторите на подобни мнения, ще бъдат официално предупреждавани.

6. Отговорите с оферти от всички участници по възможност трябва да съдържат цена, актуални снимки, населено място и телефон за връзка.

7. При приключване на сделки, пишете "намерен/ а/ о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Ако желаете да преустановите търсенето, пишете в темата, същата да бъде заключена. Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и ще бъдат премествани в раздел „Архив”.

8. "Повдигане" или "Ъп" на тема се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.


Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване. При неспазване на горепосочените правила, темите ще бъдат изтривани.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Купувам", няма да се отчитат отброяча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

За контакти с модераторите на форум "Купувам", ползвайте лични съобщения до: Malkiya Rumba, Plamen Alexandrov, silverfox и STROIL.


Пожелаваме Ви успешни сделки!
Вижте повече
Вижте по-малко

Търся тази част

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся тази част

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230103_134902.jpg
Прегледи:434
Размер:292.1 КБ
ID:6905870

    Представлява главата и кранчето, които се навинтват към бутилката за такъв газов котлон.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230103_135019.jpg
Прегледи:429
Размер:372.5 КБ
ID:6905872



    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230103_135038.jpg
Прегледи:432
Размер:386.5 КБ
ID:6905871


    Ако няма кранче или е с повреди, няма проблем. Тръбичката и другото не ми трябват, но ако са излишни, бих ги взел за резерва.
    За контакти: Тук или на Л.С. Влизам често във форума.
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

  • #2
    Това така нареченият "немски стандарт" за газова бутилка ли е?
    Предполагам нещото всъщност е редуцир вентил с променлив дебит.
    Ако е така - такова нещо не съм виждал в магазин но и не съм търсил.
    Вентили за тези бутилки с фиксирано налягане се намират все пак по-чести, ето тук например.
    Враг усраине

    Коментар


    • KingofROAD
      KingofROAD коментира
      Редактиране на коментар
      По-скоро е регулируем дебит, ве братчед. Съответно и мощността на котлона.

    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      Това съм имал предвид.
      Но като го гледам си мисля, че не е за такъв тип бутилка, каквато предположих в началото.
      По-скоро е за малките, битови бутилки.
      Ама на предположение по снимки - толкова.

    • KingofROAD
      KingofROAD коментира
      Редактиране на коментар
      вероятно е за т.нар у нас туристически бутилки...

  • #3
    Стандарта не зная как го наричат, а това се навива към еднократните бутилки, като тази:

    Представлява обикновено кранче с резба и гумичка. Пуска, спира и регулира количеството газ отиващо към горелката.
    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:res_b0d8aea5d2df696f083ad414fbb2874b.jpg Прегледи:0 Размер:10.8 КБ ID:6905978
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

    Коментар


    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      За пореден път се убеждавам, че на снимка всичко изглежда по-различно - изглежда ми в пъти по-голямо от реалното.
      Това дълбоко се съмнявам, че се продава отделно някъде, виждал съм го само като част от котлона.

    • KingofROAD
      KingofROAD коментира
      Редактиране на коментар
      Не е тази, по-големите.

  • #4
    Какво му е на твойто?
    Аз съм си произвел едно такова за да си пълня иначе еднократните бутилки, та ако съвсем не откриеш може да пробваме да оправим твойто

    Коментар


    • siem
      siem коментира
      Редактиране на коментар
      Благодаря! Нищо му няма. И аз съм си заправил такава зареждачка. Линка на "@Esper" е това, което ми трябва.

    • I.Stoyanov
      I.Stoyanov коментира
      Редактиране на коментар
      Нищо сложно не е, ако ще правиш и не ти се чака чичо али да ти снимам мойто. Много набързо е стъкмено от фабричен кран за малка туристическа бутилка (тия черевените по 5-7кг), месингова част която се навива на бутилката за пълнене (имитира това от линка) и съм ги запоил с нискотемпературен припой (калай). Към крана стандартен адаптер за бутилка с лява резба и маркуч, който свързвам към голямата туристическа бутилка, която е обърната с главата надолу.
      Цялата работа се прави за час време ако струга ти е под ръка, ако ползваш някой познат бай стУгар, пак толкова ама с бирите барабар.

      Ако ти се занимава, ще снимам

    • siem
      siem коментира
      Редактиране на коментар
      Аз имам гайката, щуцера и маркуча от големата бутилка. Липсва ми само прехода към малката.

      После като стане ще ви открехна на един пиниз за алтернатива на еднократните бутилки. Не е много подходящ за пешеходци, но за моторджии се е утепало. Ще пусна друга тема в подходящия раздел и там качи и твоите снимки за да знаят хората как да си направят прехода.

  • #5
    Най-близко до търсеното:

    https://www.aliexpress.com/item/4000510685745.html

    Само да имаш нерви да го чакаш, защото едва ли е много близо географски
    Враг усраине

    Коментар


    • siem
      siem коментира
      Редактиране на коментар
      За такова иде реч. Проблема е, че не пазарувам от Али-то

    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      Аз също.
      От което често изпадам в ситуации като тази.
      Помоли някой познат да го поръча за теб и чакате.

  • #6
    На мен ми изглежда, че е за такъв тип бутилки.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:turisticheska-butilka-7l.jpg
Прегледи:354
Размер:113.6 КБ
ID:6906012
    -Чем занимаетесь по жизни?
    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

    Коментар


    • I.Stoyanov
      I.Stoyanov коментира
      Редактиране на коментар
      Не са такива!

    • siem
      siem коментира
      Редактиране на коментар
      От такива към малки.

  • #7
    Крайно време е някой да хване поне един шублер ако не резбомер и да разсее мазалото дето сътворихме.
    До тук коментирахме само 3 вида размери а то има и 4 (италиански) ама не смея да се обадя повече

    Като цяло май се изясни какво трябва.
    И според мен ще е по-лесно да се врътне на струг, доколкото схващам май крана не ти е нужен.

    БТВ имам адаптер за пълнене на запалки от такава туристическа бутилка за "еднократна" употреба.
    То кран няма ама пак има клапан дето отваря чак като се притисне запалката та не е просто щуцер.
    Ей го: https://www.optimusstoves.com/us/ca/...refill-adaptor

    Но и това не е от тук, поръчвах го от хАмазоня.

    Иначе пълненото на еднократните бутилки не е някакво предизвикателство ако ще се ползват в "цивилна" среда.
    Мотори, барбекюта, къмпинзи.
    Ако е за на високо и екстремни среди по-добре нова от подходящ магазин.
    Иначе е вероятно да се яви като излшен багаж с пропан-бутан от гЪзостанцията.
    Враг усраине

    Коментар


    • #8
      Декатлон май имате в България, там има таквиз неща.

      Ако е в София, срещу ДАНС мисля има 2-3 магазина за катерачи/планинари и т.н.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #9
        Дек0тлонЯ ми е на един чеп място, ако автора каже ще ида утре да проверя.
        Много по-лесно ми е така отколкото да им ровя в сайта.
        Но ако изобщо има нещо подобно се обзалагам, че ще бъде част от газов котлон.
        И няма да има нищо общо с цената на пълначката от пещерата.
        Враг усраине

        Коментар


        • #10
          Егати!!! Какво повече има да се изяснява!?! Търси се малката резба от показаните по-горе снимки. От нечий строшен, но неизхвърлен котлон (като този от снимката) ( без значение от марката).
          Който е работил с такъв знае за какво иде реч, който вижда за първи път.....нека гледа.
          Целта също се изясни по-горе и беше даден линк с подходящо за целта "устройство". Останалото са празни приказки.
          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

          Коментар


          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Прекалено нова система е та да има много строшени . В събота при бай Ахмед на битака може и да има нещо .

          • Esper
            Esper коментира
            Редактиране на коментар
            Ча па нова не е.
            Просто няма какво да се строши на останалата част - то от другата страна е основно една дюза.

          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Тоя тип бутилки поне в България навлязоха масово преди няма десетина години . За старите системи при бай Ахмед има всичко .

        • #11
          Взимаш си една такава джиджавка, режеш грешния край на маркуча, и си нахлузваш какъвто ти е кеф вентил.

          Коментар


          • #12
            Благодаря! До този етап съм стигнал. Днес минах из "Илиянци" търсейки кран 7/16-ти. ето такъв:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kran4e_za_flakoni_7_16_l-650x650.jpg
Прегледи:236
Размер:41.2 КБ
ID:6906687

            Но нямаше. Търсенето продължава.
            Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

            Коментар


            • #13
              Я виж нещо от тук дали няма да ти свърши работа.

              Сергийката е на удобно място и е много богата, рай за гъзарите.

              П.С: Ама съм прост - то фотката ти е точно от тая сергия
              Е това дето си търсил на битака няма ли го е ХеленаГаз?
              Враг усраине

              Коментар


              • siem
                siem коментира
                Редактиране на коментар
                От там поръчах. Още нямам потвърждение.

              • Esper
                Esper коментира
                Редактиране на коментар
                Мммм не мога да взема отношение към онлайн дейността им.
                Дори не бях сигурен имат ли сайт - намерих го докато търех магазинчето от гмапс.
                Винаги като ми е трябвало нещо съм ходел на място.
                Там съм виждал, че имат много неща по витрините.

            • #14
              Пристигна. Точно това е, което ми трябва. Тези дни, като ми остане време ще го направя и ще пиша за резултатите в другата тема.

              Тази е за ключ.
              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

              Коментар


              • #15
                Ето го и от алиекспрес готовко, точно каквото трябва.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SCR00032.jpg
Прегледи:135
Размер:30.5 КБ
ID:6908460
                -Чем занимаетесь по жизни?
                -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X