Обява

Свий

Правила на Форум "Купувам"

Уважаеми колеги,
Форум "Купувам" е място в портала, което е предвидено за улеснение и услуга на участниците, за да могат да обявят търсене на вещи, имоти или услуги. В него участниците могат да обявяват търсене на определени предмети за лична употреба, несвързани с осъществявана от тях търговска дейност.

Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Потребителите със статут "Младши участник", обозначени с Тъмносив /DimGray цвят (вж. Цветовете на потребителските имена и съкращенията под тях) могат да публикуват обяви във форум "Купувам", но не могат да публикуват оферти в чужди обяви.

2. Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

3. В обявите за търсене следва да се конкретизират изискванията към съответния търсен предмет (вид, количество и най-вече - цена). Теми, публикувани без телефон и населено място, ще бъдат изтривани без предупреждение.

4. Не се разрешава публикуването на обяви за търсене на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

5. В темите, съдържащи точно посочване на търсения предмет и цена, на която участниците са съгласни да го закупят, се допускат отговори с оферти от всички останали участници, които отговарят на обявеното търсене (вид, количество и най-вече - цена). Неотговарящите на това изискване отговори (примерно - търсят се гуми 15", а се предлагат 16" или са предлагата предмети на цена, надвишаваща посочената от купувача), ще бъдат изтривани като "спам", а авторите на подобни мнения, ще бъдат официално предупреждавани.

6. Отговорите с оферти от всички участници по възможност трябва да съдържат цена, актуални снимки, населено място и телефон за връзка.

7. При приключване на сделки, пишете "намерен/ а/ о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Ако желаете да преустановите търсенето, пишете в темата, същата да бъде заключена. Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и ще бъдат премествани в раздел „Архив”.

8. "Повдигане" или "Ъп" на тема се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.


Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване. При неспазване на горепосочените правила, темите ще бъдат изтривани.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Купувам", няма да се отчитат отброяча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

За контакти с модераторите на форум "Купувам", ползвайте лични съобщения до: Malkiya Rumba, Plamen Alexandrov, silverfox и STROIL.


Пожелаваме Ви успешни сделки!
Вижте повече
Вижте по-малко

Чадър за плаж с УВ защита

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чадър за плаж с УВ защита

    Бихте ли ми препоръчали читав и здрав чадър за плаж с УВ защита?
    Ако кажете и от къде да си го купя ще съм благодарен. Бих искал да е голям, нещо около 2.20 - 2.50м.

  • #2
    Колко мъка има по този свят Боже...

    Я дай повече за УВ защитата на чадърите?
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      Колега, търси в рибарските магазини. Това е първия резултат от гугъл( Рибарски чадъри с UV защита) , да не се приема за реклама...
      https://bulit2000.com/%D1%80%D0%B8%D...BE%D0%BD%D0%B7
      Виден столичен ихтиолог

      Коментар


      • #4
        Абе кажете каква е тази УВ защита бе. На мен ми прилича на вибрациите на вселената и гравитационните вълни.

        Всеки един чадър, даже и от най-вулгарен шушляк осигурява УВ защита. То щом си на сянка, направена от какъвто и да е предмет си защитен от УВ.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          @свата-аз не ползвам. Просто търся сянката. Предната седмица на плажа в Обзор си премествах барбарона според сянката, и не изгорях ни грам. Ама чадъра е както каза стефсаб не от рехав плат, а от тръстика.

          По темата-всеки чадър който не пропуска слънце пази от всякакви слънца. Откъде да се купи-де да знам, магазини валяло, ако и за това трябва да се дава акъл-баси...

        • бат'Марто
          бат'Марто коментира
          Редактиране на коментар
          То елементарна физика бе Свате...Пречупване, интерференция и други такива, дето се учат в 10ти клас. Да си возя в багажника топола , дъб или орех, чадър от трАстика?! Заеби...

        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Кофти хоби си си намерил.
          При мен дъбовете не ги търся, има ги наблизо.

      • #5
        Може самия плат да има там някакво покритие за да не се похабява толкова бързо на слънце, да избелява, или да се разпада и т.н.
        Only after the last tree has been cut down,
        Only after the last river has been poisoned,
        Only after the last fish has been caught,
        Only then will you find that money cannot be eaten.

        Коментар


        • #6
          Тръстика, рогозка и по-дебел нетъкан плат .

          Коментар


          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Издребняваш де ,дръж се по-сериозно.

            Всякакъв чадър от по-плътен плат върши работа. Толкоз за УВ-то.
            Ако трябва да посочваме магазин-ами по-добре да си го купим чадъра и да идем сами на плажа/язовира.
            Очаквам тема за това какъв презерватив да си купим, ама да е със защита от пропускане на течности...
            Ааа, да-и от къде се купува. Аз си мисля, че от магазина за чадъри, ама дали съм прав?..

          • бат'Марто
            бат'Марто коментира
            Редактиране на коментар
            Аз му дадох линк на човека...Вие му дадохте ,,акъл"...

          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Акъла е много по-важен.
            Си мисля де.

            Ама то всеки дава това което има, ти имаш линкове

        • #7
          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Абе кажете каква е тази УВ защита бе. На мен ми прилича на вибрациите на вселената и гравитационните вълни.

          Всеки един чадър, даже и от най-вулгарен шушляк осигурява УВ защита. То щом си на сянка, направена от какъвто и да е предмет си защитен от УВ.
          Преди 10-ина години да кажем, си бях купил един чадър от най масовите по плажовете. Като отидохме на море видях абсолютно същият но на моят отдолу имаше втори слой тънък плат със сивосребърен цвят. Та предвид темата си мисля че може да е бил някаква такава защита.
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Да де. Каквото и да сложиш което прави плътна сянка е УВ защита. Защото плата на масовите чадъри си е рехав и пропуска целия спектър. И под такъв чадър си се изгаря доста хубаво. Колко и кога ще изгориш зависи от това колко е рехав плата. Масово слагат някакви тънки шушлячета за да е тънък като се навие и да не заема място. Обаче толкова и пази от изгаряне.

            Искам да кажа, че няма някаква специална, супер-дупер защита, всичко е реклама. Достатъчно е да вземеш просто по-дебел плат, или нещо което спира 100% слънцето.

            Оставям 1-2% вероятност да има някаква такава изкуствено направена УВ защита за обикновен плат, та да го има и това на пазара, а да не съм го чувал. Ама надали...

        • #8
          https://tomaxshop.com/shop/trabucco-...0m-chadar.html
          Аз ползвам точно тоя. Чадъра е супер.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • #9
            Последният коментар на Кольо е точно в десетката.
            Просто трябва да се търси чадър с по-плътна материя от дантелената нощничка на некоя китайска принцеса.

            Не зная как се избира такъв онлайната обаче.
            Може би наистина трябва да пише, че с UV защита, което на практика означава същото
            Или по цената и пак не е гаранция.

            Автора ако има възможност да прескочи до някой голям магазин.
            ДекОтлон например, все тая.
            Враг усраине

            Коментар


            • #10
              В Декотлона нямат почти нищо в магазина, проверих.
              Аз имам проблем с кожата и слънцето. Мажа се с 50 фактор слънцезащитен крем и под нормален чадът изгарям.
              Темата я пуснах някой да сподели лично впечатление от читав чадър. Благодаря на всички които дадоха линкове и споделиха опит.

              Коментар


              • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                Редактиране на коментар
                Вземи си от Декатлон тениски със защита .За сърфисти се водят
                Има и на други марки ама цената е различна

              • veskov
                veskov коментира
                Редактиране на коментар
                Гледай да има и клапа (като втори малък чадър на върха на голения), по- не го надува вятъра и е доста по- устойчив, да е мин 2,2м, загледай се в линка на бат Марто

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X