Обява

Свий

Правила на Форум "Купувам"

Уважаеми колеги,
Форум "Купувам" е място в портала, което е предвидено за улеснение и услуга на участниците, за да могат да обявят търсене на вещи, имоти или услуги. В него участниците могат да обявяват търсене на определени предмети за лична употреба, несвързани с осъществявана от тях търговска дейност.

Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Потребителите със статут "Младши участник", обозначени с Тъмносив /DimGray цвят (вж. Цветовете на потребителските имена и съкращенията под тях) могат да публикуват обяви във форум "Купувам", но не могат да публикуват оферти в чужди обяви.

2. Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

3. В обявите за търсене следва да се конкретизират изискванията към съответния търсен предмет (вид, количество и най-вече - цена). Теми, публикувани без телефон и населено място, ще бъдат изтривани без предупреждение.

4. Не се разрешава публикуването на обяви за търсене на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

5. В темите, съдържащи точно посочване на търсения предмет и цена, на която участниците са съгласни да го закупят, се допускат отговори с оферти от всички останали участници, които отговарят на обявеното търсене (вид, количество и най-вече - цена). Неотговарящите на това изискване отговори (примерно - търсят се гуми 15", а се предлагат 16" или са предлагата предмети на цена, надвишаваща посочената от купувача), ще бъдат изтривани като "спам", а авторите на подобни мнения, ще бъдат официално предупреждавани.

6. Отговорите с оферти от всички участници по възможност трябва да съдържат цена, актуални снимки, населено място и телефон за връзка.

7. При приключване на сделки, пишете "намерен/ а/ о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Ако желаете да преустановите търсенето, пишете в темата, същата да бъде заключена. Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и ще бъдат премествани в раздел „Архив”.

8. "Повдигане" или "Ъп" на тема се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.


Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване. При неспазване на горепосочените правила, темите ще бъдат изтривани.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Купувам", няма да се отчитат отброяча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

За контакти с модераторите на форум "Купувам", ползвайте лични съобщения до: Malkiya Rumba, Plamen Alexandrov, silverfox и STROIL.


Пожелаваме Ви успешни сделки!
Вижте повече
Вижте по-малко

Купувам монофазен генератор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Купувам: Купувам монофазен генератор

    Търся монофазен генератор,най-апетитните консуматори ще са около 2KW.Възможно е и да го взема под наем за около седмица,срещу депозит стойността му. С предимство са от София, но не пречи да се поразходя 100-150км. ако си заслужава. 087682О99пет
    Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

    Няма вече Диско,няма вече Pinz...

  • #2
    От: Купувам монофазен генератор

    Отлежава ми тука една Хонда EU20i - много сгодна машинка, ама предупреждавам че депозитът е 2000лв. За наема ще се разберем.

    Какво ще правиш с него?

    Коментар


    • #3
      От: Купувам монофазен генератор

      Поне три големи фирми за машини под наем има в София. Конкретно генератор не ми се е налагало да взимам, но със сигурност имат.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Купувам монофазен генератор

        И това е вариант. Но хубави като моя нямат.

        Коментар


        • #5
          От: Купувам монофазен генератор

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          И това е вариант. Но хубави като моя нямат.
          Ако работят безпроблемно няма значение дали са хубави или грозни. За такъв малък срок и разхода не е от значение. Но
          при реален консуматор 2 000 вата при пусковия момент хонда ще изключва.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            От: Купувам монофазен генератор

            Имам китайски, ако не се лъжа пишеше нещо около 3квт, но го смятай реално 2квт цена 200лв .
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • #7
              От: Купувам монофазен генератор

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              И това е вариант. Но хубави като моя нямат.

              Че е хубава, хубава е, даже е много хубава, но и аз мисля, че Хондата ще клекне при 2кВ, щото все пак е 2кVA.

              Коментар


              • #8
                От: Купувам монофазен генератор

                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                Че е хубава, хубава е, даже е много хубава, но и аз мисля, че Хондата ще клекне при 2кВ, щото все пак е 2кVA.
                Със същата хонда, при постоянен товар от 100W / 220V, машина за кафе включваше, но хондата вдигаше обороти. Всякакви хоби инструменти - бормашина, зеге и т.н. работеха без проблем. Не искаше да включи единствено хладилник ЗиЛ, но не гаснеше. Вероятно проблемът е в хладилника.

                При нея това е истинската мощност - както и цената и.

                Всички други, които са под 1000 лв., максималната/номиналната/пускова е 2000W, а не работната/постоянна...
                ;-)
                Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                Коментар


                • #9
                  От: Купувам монофазен генератор

                  Повечето хладиниците са с много голям пусков ток, мраза сигурно е над 2000вт и инвертора кляка, в същото време обикновен генератор 1000вт ще изпъшка и ще си работи безгрижно. Слагах времезащитно реле, за да не включва под налягане компресора на бирения охладител, който е доста мощен и така си го ползвах на инвертор в колата около седмица.
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • #10
                    От: Купувам монофазен генератор

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Отлежава ми тука една Хонда EU20i - много сгодна машинка, ама предупреждавам че депозитът е 2000лв. За наема ще се разберем.

                    Какво ще правиш с него?
                    Ще разкрасявам една кучешка градинка в центъра.Вариант е и да пусна кабел от вкъщи, но не ми достигат някакви си 2-3 км.
                    Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                    Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Купувам монофазен генератор

                      Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                      Имам китайски, ако не се лъжа пишеше нещо около 3квт, но го смятай реално 2квт цена 200лв .
                      Цената е мечта! Генераторът ще ми е нужен за след около 2 седмици и дотогава ще намеря време да дойда да го пробвам.
                      Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                      Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Купувам монофазен генератор

                        Имам HYUNDAI HY3100 - номинална мощност 2500W, максимална 2800W, ползван малко за аварийно захранване в къщата ми. Купих си инверторен HYUNDAI 0.8 kW, който ползвам и за къмпинг и големия ми е практически излишен. Напълно безпроблемен. Мисля, че пазя и кашона му. Живея над Железница, мога да го донеса в София. Разделям се с него срещу 500 лв. Ако пък предпочиташ наем - депозита е ясен, а наема какъвто ти предложиш. Аз мога да го донеса и взема от София.
                        https://www.praktiker.bg/bg/Power-ge...Y3100/p/464698

                        Последно редактирано от icerunner; 06-04-19, 13:22.
                        Technical Rescue Direct - life lies in courage
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                        Коментар


                        • #13
                          От: Купувам монофазен генератор

                          Първоначално публикуван от ikristiqn Преглед на мнение
                          Със същата хонда, при постоянен товар от 100W / 220V, машина за кафе включваше, но хондата вдигаше обороти. Всякакви хоби инструменти - бормашина, зеге и т.н. работеха без проблем. Не искаше да включи единствено хладилник ЗиЛ, но не гаснеше. Вероятно проблемът е в хладилника.

                          При нея това е истинската мощност - както и цената и.

                          Всички други, които са под 1000 лв., максималната/номиналната/пускова е 2000W, а не работната/постоянна...

                          Пиша още веднъж не да се заяждам, а защото се допускат грешки. Може, разбира се, аз да бъркам.

                          Ето спецификацията на EU20i
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:eu20-ta.JPG
Прегледи:1
Размер:38.3 КБ
ID:5812159

                          Ако виджам и разбирам добре - ватове няма, а волт-ампери. Работната мощност е 1600 VA, а тъй като мнооого се съмнявам основното потребление да бъдат печки "Лъч" ще трябва да се гледа cos(ф) на консуматорите.

                          Ако държа на генератора и най-вече на уредите, които се закачат на него, аз не бих го товарил с повече от 1300W.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Купувам монофазен генератор

                            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                            Имам китайски, ако не се лъжа пишеше нещо около 3квт, но го смятай реално 2квт цена 200лв .
                            Чухме се с колегата и май ще взема неговия.За тези пари ако изкара седмица работа после мога и да го ритна У рЯката .Днес огледах заподозрените консуматори на ток и се оказа, че най големият е пендулата 1700W.
                            Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                            Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Купувам монофазен генератор

                              Логично беше това да е избора ти, според мен.
                              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X