Обява

Свий

Правила на Форум "Купувам"

Уважаеми колеги,
Форум "Купувам" е място в портала, което е предвидено за улеснение и услуга на участниците, за да могат да обявят търсене на вещи, имоти или услуги. В него участниците могат да обявяват търсене на определени предмети за лична употреба, несвързани с осъществявана от тях търговска дейност.

Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Потребителите със статут "Младши участник", обозначени с Тъмносив /DimGray цвят (вж. Цветовете на потребителските имена и съкращенията под тях) могат да публикуват обяви във форум "Купувам", но не могат да публикуват оферти в чужди обяви.

2. Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

3. В обявите за търсене следва да се конкретизират изискванията към съответния търсен предмет (вид, количество и най-вече - цена). Теми, публикувани без телефон и населено място, ще бъдат изтривани без предупреждение.

4. Не се разрешава публикуването на обяви за търсене на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

5. В темите, съдържащи точно посочване на търсения предмет и цена, на която участниците са съгласни да го закупят, се допускат отговори с оферти от всички останали участници, които отговарят на обявеното търсене (вид, количество и най-вече - цена). Неотговарящите на това изискване отговори (примерно - търсят се гуми 15", а се предлагат 16" или са предлагата предмети на цена, надвишаваща посочената от купувача), ще бъдат изтривани като "спам", а авторите на подобни мнения, ще бъдат официално предупреждавани.

6. Отговорите с оферти от всички участници по възможност трябва да съдържат цена, актуални снимки, населено място и телефон за връзка.

7. При приключване на сделки, пишете "намерен/ а/ о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Ако желаете да преустановите търсенето, пишете в темата, същата да бъде заключена. Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и ще бъдат премествани в раздел „Архив”.

8. "Повдигане" или "Ъп" на тема се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.


Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване. При неспазване на горепосочените правила, темите ще бъдат изтривани.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Купувам", няма да се отчитат отброяча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

За контакти с модераторите на форум "Купувам", ползвайте лични съобщения до: Malkiya Rumba, Plamen Alexandrov, silverfox и STROIL.


Пожелаваме Ви успешни сделки!
Вижте повече
Вижте по-малко

Търся електрическа бензинова помпа

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся електрическа бензинова помпа

    Здравейте,

    Търся електрическа бензинова помпа. Няма значение от какъв автомобил е - само да е надеждна. Искам да я присъдя на кола с обикновенна помпа. Сутрин ми се налага да въртя дълго на стартер докато подкачи бензин и запали. Предпочитам да е външна, не потопна за резервоар. Колеги ми препоръчаха да потърся от Запорожец. Надявам се накой да може да предложи някакво решение.

    Благодаря предварително.
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

  • #2
    То освен от парно на ЗАЗ нищо друго не ти върши работа защото тези за инжекцион вдигат по три бара и отгоре и нали се сещаш че никоя игличка в карбуратора не удържа на такова налягане и мигом задавяш двигателя яко.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      Мислих по този въпрос и единствеото което ми хрумна е следното - ако сложа от инжекцион да я захранвам на по-ниско напрежение примерно с 6 или 8 волта. Тогава моторчето няма да развива максимални обороти. Няма и да грее много. Отделно мога да си направя и прекъсване на електрическата помпа след като запали двигателя. Тогава неговата механична ще си качва гориво.

      Сега се сетих и за друго - мисля, че някои бенцове имат ел-помпа на парното. Но предполагам ще струва колкото цялата ми кола...

      quadra, имаш ли представа от къде мога да намеря помпа от Заз? Въобще в София има ли останал работещ магазин за части за Заз?
      Аз не вярвам в чудеса!
      Разчитам на тях!

      Коментар


      • #4
        И Газелата има помпа в парното. Обаче не ми се вярва ни тая ни оная да са бензиноустойчиви.
        Не знам как са направени помпите на инжекторите. Може да може да я калибрираш по напрежение а може и да не може.

        Коментар


        • #5
          Лошото е че помпите за инжекциони не са центробежни че да им ограничиш налягането с оборотите. Вътре са едни дивотии - обемоизместващи са. Така че ако намалиш напрежението може да вдига налягането по-дълго време ама пак ще го вдигне. Единственния начен е с тройник да връщаш по-голямата част обратно в резервоара (слагаш едно клапанче да държи ниско налягане и готово). А за помпа от парно на ЗАЗ питай братя Петрови, те слагаха май такива за дублиране на основната.
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            И Газелата има помпа в парното. Обаче не ми се вярва ни тая ни оная да са бензиноустойчиви.
            Не знам как са направени помпите на инжекторите. Може да може да я калибрираш по напрежение а може и да не може.
            А помпата за парното на Газелата е за водичка, не става за тая работа.
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              няма никакъв проблем да сложиш ел помпа външна от каквато и да е кола...например wv audi ....просто преди карбуратора сложи тройник да отвежда излишното гориво в резервоара за да може поплавъка да затваря....мойта механична помпа даде фира и поради липса на такава оригинална си реших проблема така....ако имаш и газова уредба махни магнетвинтила който спира и пуска притока на бензин и на негово място сложи помпата -при мен е така
              ------------------------------------
              тел. O878 9ЧЧ 999

              Коментар


              • #8
                Това за инжекционните не го знаех. Мерси за информацията. Наистина има логика да е така, иначе падне ли акумулатора няма налягане, няма палене.

                По принцип при мен обратният бензин е на тройник веднага след помпата. Разликата между "правия" и обратния бензин е в диаметъра на отвора на тройника - отвора за обратния е близо два пъти по-малък. Съответно горивто тръгва по пътя на минималното съпротивление.

                Къде мога да намеря братя Петрови за да ги питам? Посещават ли форума?
                Аз не вярвам в чудеса!
                Разчитам на тях!

                Коментар


                • #9
                  Разбира се че го посещатават - на тях го дължим. Това са нашите Администратори, да са ни живи и здрави.
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #10
                    Опаааа...изложих се...
                    Аз не вярвам в чудеса!
                    Разчитам на тях!

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от CJ_7 Преглед на мнение
                      няма никакъв проблем да сложиш ел помпа външна от каквато и да е кола...например wv audi ....просто преди карбуратора сложи тройник да отвежда излишното гориво в резервоара за да може поплавъка да затваря....мойта механична помпа даде фира и поради липса на такава оригинална си реших проблема така....ако имаш и газова уредба махни магнетвинтила който спира и пуска притока на бензин и на негово място сложи помпата -при мен е така
                      Моля те, кажи ми с каква помпа и от каква кола е решен проблемът при теб. До колкото разбрах от мнението е външна и е сложена на мястото на бензиновия клапан. Предполагам, че при преминаване от бензин на газ се прекъсва захранването на помпата.
                      Аз не вярвам в чудеса!
                      Разчитам на тях!

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                        Моля те, кажи ми с каква помпа и от каква кола е решен проблемът при теб. До колкото разбрах от мнението е външна и е сложена на мястото на бензиновия клапан. Предполагам, че при преминаване от бензин на газ се прекъсва захранването на помпата.
                        да! прекъсва се ! а помпата незнам от какъв модел е точно но на нея пише wv audi от някаква моноинжекция е предполагам audi 80 ili golf
                        ------------------------------------
                        тел. O878 9ЧЧ 999

                        Коментар


                        • #13
                          Мерси за информацията. Ще потърся. Как изглежда на външен вид?
                          Аз не вярвам в чудеса!
                          Разчитам на тях!

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                            Мерси за информацията. Ще потърся. Как изглежда на външен вид?
                            малко по-малка от кутийка бира 330 ml
                            ------------------------------------
                            тел. O878 9ЧЧ 999

                            Коментар


                            • #15
                              Много благодаря за информацията. Ще потърся да видим какво ще излезе.
                              Аз не вярвам в чудеса!
                              Разчитам на тях!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X