Обява

Свий

Правила на Форум "Купувам"

Уважаеми колеги,
Форум "Купувам" е място в портала, което е предвидено за улеснение и услуга на участниците, за да могат да обявят търсене на вещи, имоти или услуги. В него участниците могат да обявяват търсене на определени предмети за лична употреба, несвързани с осъществявана от тях търговска дейност.

Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Потребителите със статут "Младши участник", обозначени с Тъмносив /DimGray цвят (вж. Цветовете на потребителските имена и съкращенията под тях) могат да публикуват обяви във форум "Купувам", но не могат да публикуват оферти в чужди обяви.

2. Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

3. В обявите за търсене следва да се конкретизират изискванията към съответния търсен предмет (вид, количество и най-вече - цена). Теми, публикувани без телефон и населено място, ще бъдат изтривани без предупреждение.

4. Не се разрешава публикуването на обяви за търсене на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

5. В темите, съдържащи точно посочване на търсения предмет и цена, на която участниците са съгласни да го закупят, се допускат отговори с оферти от всички останали участници, които отговарят на обявеното търсене (вид, количество и най-вече - цена). Неотговарящите на това изискване отговори (примерно - търсят се гуми 15", а се предлагат 16" или са предлагата предмети на цена, надвишаваща посочената от купувача), ще бъдат изтривани като "спам", а авторите на подобни мнения, ще бъдат официално предупреждавани.

6. Отговорите с оферти от всички участници по възможност трябва да съдържат цена, актуални снимки, населено място и телефон за връзка.

7. При приключване на сделки, пишете "намерен/ а/ о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Ако желаете да преустановите търсенето, пишете в темата, същата да бъде заключена. Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и ще бъдат премествани в раздел „Архив”.

8. "Повдигане" или "Ъп" на тема се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.


Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване. При неспазване на горепосочените правила, темите ще бъдат изтривани.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Купувам", няма да се отчитат отброяча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

За контакти с модераторите на форум "Купувам", ползвайте лични съобщения до: Malkiya Rumba, Plamen Alexandrov, silverfox и STROIL.


Пожелаваме Ви успешни сделки!
Вижте повече
Вижте по-малко

Неприятна ситуация

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Неприятна ситуация

    Стефане, явно ще пиеш една студена вода, за съжаление...

    ама обявяването на такива некоректни люде на стената на позора дали е достатъчна мярка?

    Защото, ако някой има безочието за такава постъпка, то тогава едно порицание по такъв начин не очаквам да има някаква особена тежест...

    Коментар


    • #17
      До: Неприятна ситуация

      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение

      ама обявяването на такива некоректни люде на стената на позора дали е достатъчна мярка?

      Защото, ако някой има безочието за такава постъпка, то тогава едно порицание по такъв начин не очаквам да има някаква особена тежест...

      Според мен достатъчната мярка трябва да е само една- заличаване от форума.

      А и подобните постъпки са предостатъчни за това.

      Коментар


      • #18
        До: Неприятна ситуация

        Това ще бъде направено но задължително ще дадем време на другата страна за обяснение... Давам три дни...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #19
          До: Неприятна ситуация

          Най гадно ми е било да се разочаровам от хората,в такава ситуация,поне да беше казал,станал е инцидент при доставката и се е счупил,но с куриера проверихме кутийката,нямаше липсващите стъкълца. Както и да е,със здраве да си ползва апарата,явно има хора които за 100 лева си залагат авторитета и не им пука.
          TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
          Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
          Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
          Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

          Коментар


          • #20
            До: Неприятна ситуация

            Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
            явно има хора които за 100 лева си залагат авторитета и не им пука.
            Дори за по-малко

            Коментар


            • #21
              До: Неприятна ситуация

              Преместих темата в "Купувам-продавам" временно. Нека се изясни ситуацията, защото въпросния младеж ползва/ше/ основно този раздел!
              Когато прочетем и другото становище, ще вземем решение какво ще правим!
              LZ1PER

              Коментар


              • #22
                До: Неприятна ситуация

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Отдавна съм го видял че нещо не е съвсем наред. Поне 90% от темите и отговорите му са супер странни, често и неадекватни, да не кажа нещо повече.
                Мислех да напиша същото, но спарки ме е изпреварил. Имам същите наблюдения за този.. индивид.

                Коментар


                • #23
                  До: Неприятна ситуация

                  Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
                  явно има хора които за 100 лева си залагат авторитета и не им пука.
                  Пълно е с такива мишоци в нашата родна страна.
                  По-лошото е, че се опитват да настъпят и във форума.
                  Но тук нямат шанс да виреят.
                  Директно си заминават, лошото е че става с цената на измамен колега.

                  Най-важното за мишоците е пълно изобличаване в максимално голям кръг!

                  Не ги пазете, ами веднага ги изобличавайте.
                  Така предпазвате съвестната част от човечеството към която принадлежите.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Неприятна ситуация

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Отдавна съм го видял че нещо не е съвсем наред. Поне 90% от темите и отговорите му са супер странни, често и неадекватни, да не кажа нещо повече.
                    Имам подозрения, че преди време този участник се подвизаваше във форума с друг профил (дори май два).

                    Профилът, който визирам е на участник с бан.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Неприятна ситуация

                      Първоначално публикуван от Ivanov Преглед на мнение
                      Имам подозрения, че преди време този участник се подвизаваше във форума с друг профил (дори май два).

                      Профилът, който визирам е на участник с бан.
                      Еми нищо чудно. Те някои хора така "действат", и мислят че са особено големи хитреци.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Неприятна ситуация

                        Засичал съм го този с дребни продажбички които прави-нищо свързано с офроуда.Това със знамето по рано беше направо върха.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Неприятна ситуация

                          И аз го бях пипнал в лъжа при една обява за металотърсач. Писах директно в темата, че не му вярвам и се обосновах, ама някой ме изтри. Има тука доста негодници, които са регистрирани само за да си продават боклуците. Няма ли кой да ги изреже? Даже бях пуснал тема- Това битак ли е? или нещо подобно. Няма лошо участниците да се освобождават от вещи който са им излишни, по някаква причина. Ама да са свързани с хобито. Баси сергията. И току някой изреве. Утре може да съм аз. Или вие. Предлагам, участници с по-малко от 2 зелени или примерно 300 мнения да нямат право да продават. И модераторите да им четат мненията. Ако са от сорта на- браво, страшен си,+1, и аз така, много красиво и подобни да не се допускат на битака. Мое мнение.
                          Последно редактирано от targa; 05-10-09, 20:07.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Неприятна ситуация

                            Офф: Като стана дума. Забелязвам тенденция да се пускат обяви от името на трети лица. Често ми се случва да чета някоя обява и накрая да има "Не ме занимавайте, звънете на тоя телефон, обявата не е моя" . А нали това е идеята, затова е обява във форума а не в Далаверата или Датата.
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Неприятна ситуация

                              Оф този индивид още от темата за продажба на парцел намиращ се на територията на резерват ми се наби в очите с откровените си лъжи.
                              Не вярвам да каже нещо смислено и сега, лошото е че нямам идея как да си ги спестим такива "търговци".

                              Коментар


                              • #30
                                До: Неприятна ситуация

                                Между другото и аз купих едни тонколони от въпросния МАКСИМ които нямаха нищо общо с написаното,но просто преглътнах ,не ми се разправяше.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X