Обява

Свий

Правила на Форум "Купувам"

Уважаеми колеги,
Форум "Купувам" е място в портала, което е предвидено за улеснение и услуга на участниците, за да могат да обявят търсене на вещи, имоти или услуги. В него участниците могат да обявяват търсене на определени предмети за лична употреба, несвързани с осъществявана от тях търговска дейност.

Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Потребителите със статут "Младши участник", обозначени с Тъмносив /DimGray цвят (вж. Цветовете на потребителските имена и съкращенията под тях) могат да публикуват обяви във форум "Купувам", но не могат да публикуват оферти в чужди обяви.

2. Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

3. В обявите за търсене следва да се конкретизират изискванията към съответния търсен предмет (вид, количество и най-вече - цена). Теми, публикувани без телефон и населено място, ще бъдат изтривани без предупреждение.

4. Не се разрешава публикуването на обяви за търсене на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

5. В темите, съдържащи точно посочване на търсения предмет и цена, на която участниците са съгласни да го закупят, се допускат отговори с оферти от всички останали участници, които отговарят на обявеното търсене (вид, количество и най-вече - цена). Неотговарящите на това изискване отговори (примерно - търсят се гуми 15", а се предлагат 16" или са предлагата предмети на цена, надвишаваща посочената от купувача), ще бъдат изтривани като "спам", а авторите на подобни мнения, ще бъдат официално предупреждавани.

6. Отговорите с оферти от всички участници по възможност трябва да съдържат цена, актуални снимки, населено място и телефон за връзка.

7. При приключване на сделки, пишете "намерен/ а/ о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Ако желаете да преустановите търсенето, пишете в темата, същата да бъде заключена. Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и ще бъдат премествани в раздел „Архив”.

8. "Повдигане" или "Ъп" на тема се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.


Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване. При неспазване на горепосочените правила, темите ще бъдат изтривани.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Купувам", няма да се отчитат отброяча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

За контакти с модераторите на форум "Купувам", ползвайте лични съобщения до: Malkiya Rumba, Plamen Alexandrov, silverfox и STROIL.


Пожелаваме Ви успешни сделки!
Вижте повече
Вижте по-малко

Търся зимни гуми

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся зимни гуми

    Търся поне една зимна гума 205/R16

  • #2
    Re: Търся зимни гуми

    Първоначално публикуван от Piero
    Търся поне една зимна гума 205/R16 с периметър 230 см.
    е тоя параметър "периметър" не го бях чувал
    **************************************************
    Разни хора, разни идеали!


    ***********
    Не се обиждай, но 205/R16 е абсолютно достатъчно като описание на гумата и никой няма да й мери "периметъра"
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      Периметър е обиколка, ама се използва главно при веригите.
      Аз имам такава с джанта и калъф, това си е щатната за TLC LJ70. Само че предпочитам замяна за гума 235/75R15 с джанта 7J15 . Естествено втора-трета ръка.

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Tsanko_D
        Периметър е обиколка, ама се използва главно при веригите.
        Аз имам такава с джанта и калъф, това си е щатната за TLC LJ70. Само че предпочитам замяна за гума 235/75R15 с джанта 7J15 . Естествено втора-трета ръка.
        235/75R15 е малка за ТЛК7х с претенции за офроуд... поне 31" се иска... не че няма да върви с 205/16... на шофьорската врата на моя бивш джип имаше една лепенка с налягането за различните "щатни" гуми и те са:
        7.00-16
        205SR16
        10R15
        31x10.5x15

        доста варират размерите, нали...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          С 235/75R15 карам на асвалт. Диаметъра е най близо до щатните 205R16 на LJ70 (90к.с.). Така дава и най нисък разход при ежедневно каране.
          А иначе за офроуд съм с 31х9,50R15 .
          От оригиналните ми е останала само резервната и не се връзва с останалите .

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Tsanko_D
            С 235/75R15 карам на асвалт. Диаметъра е най близо до щатните 205R16 на LJ70 (90к.с.). Така дава и най нисък разход при ежедневно каране.
            А иначе за офроуд съм с 31х9,50R15 .
            От оригиналните ми е останала само резервната и не се връзва с останалите .
            а какъв разход ти дава и при какви скорости?
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              По принцип не мога да карам много икономично, та извънградско не мога да го докарам под 10, градско 12. Това с шосейните гуми.
              А с големия грайфер в гората , смесен режим бързи- бавни- 4х4 - 20. Не съм засичал с тях на асвалт, но явно ще е повечко от 10 - 12.

              Коментар


              • #8
                Забравих да пиша скоростите - извънградско 90-100, повече не я напъвам. А в другите режими гледам да съм с около 2500- 3000 об/мин.

                Коментар


                • #9
                  Когато гумата е износена е логично периметъра и да е намалял в сравнение като нова. При положение, че търся една или две гуми
                  е логично да са с еднакъв периметър/обиколка/ с останалите гуми на колата. Впротивен случаи ви е известно какво става с раздатката и т.н.

                  Коментар


                  • #10
                    ами тя и мойта харчеше 10-12 на 100, хем по-големи гуми... естествено пробега и скоростта трябва да се преизчисляват... с големите гуми от нас до с. Величково разстоянието беше 90км, а с 225/75/16 - 95км...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      Как ги карате тия коли, че постигате такъв разход? Аз с 10R15 M/T на асфалт, при 90 -100 под 12/100 почти не мога да я докарам?! Сега сложих 31х10,5R15 А/Т, но още не съм я засичал, Тойотата де/TLC LJ70/.

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Doc
                        Как ги карате тия коли, че постигате такъв разход? Аз с 10R15 M/T на асфалт, при 90 -100 под 12/100 почти не мога да я докарам?! Сега сложих 31х10,5R15 А/Т, но още не съм я засичал, Тойотата де/TLC LJ70/.
                        10R15 и 31х10,5R15 май ще се окаже едно и също На резервната ми гума /Фулда 4х4 Микс има 3 размера 255/75Р15 31х10.5Р15 и 10Р15 /

                        Сложи 205Р16 и ще видеш, че разхода ще намалее... Също има значение налягане на гумите, стил на шофиране, изминавани разстояния /респективно брой студени стартове/...
                        Ако примерно работата ти е на 5км от къщи и през деня колата не се кара, разхода е един, а съвсем друг ако работата ти е на 25км от къщи...

                        Аз например на градско почти винаги карам на ниски обороти 1200-1500-2000 /при по-голяма скорост естествено стигам и 3000об на 5-та /
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          10R15 и 31х10,5R15 май ще се окаже едно и също На резервната ми гума /Фулда 4х4 Микс има 3 размера 255/75Р15 31х10.5Р15 и 10Р15 /

                          За размерите си прав, но знаеш ли като ги сложих една до друга/А/Т - чисто нова и М/Т - карани от мен 15к и преди не знам колко/, М/Т-то бяха малко по - високи може би със 1 - 1,5 см.

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от Doc
                            За размерите си прав, но знаеш ли като ги сложих една до друга/А/Т - чисто нова и М/Т - карани от мен 15к и преди не знам колко/, М/Т-то бяха малко по - високи може би със 1 - 1,5 см.
                            така е... има нещо гнило... Как е една гума е хем 10", хем 10.5" хем 255мм но с очите си го гледам написано на гумата
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X