Обява

Свий

Правила на Форум "Купувам"

Уважаеми колеги,
Форум "Купувам" е място в портала, което е предвидено за улеснение и услуга на участниците, за да могат да обявят търсене на вещи, имоти или услуги. В него участниците могат да обявяват търсене на определени предмети за лична употреба, несвързани с осъществявана от тях търговска дейност.

Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Потребителите със статут "Младши участник", обозначени с Тъмносив /DimGray цвят (вж. Цветовете на потребителските имена и съкращенията под тях) могат да публикуват обяви във форум "Купувам", но не могат да публикуват оферти в чужди обяви.

2. Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

3. В обявите за търсене следва да се конкретизират изискванията към съответния търсен предмет (вид, количество и най-вече - цена). Теми, публикувани без телефон и населено място, ще бъдат изтривани без предупреждение.

4. Не се разрешава публикуването на обяви за търсене на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

5. В темите, съдържащи точно посочване на търсения предмет и цена, на която участниците са съгласни да го закупят, се допускат отговори с оферти от всички останали участници, които отговарят на обявеното търсене (вид, количество и най-вече - цена). Неотговарящите на това изискване отговори (примерно - търсят се гуми 15", а се предлагат 16" или са предлагата предмети на цена, надвишаваща посочената от купувача), ще бъдат изтривани като "спам", а авторите на подобни мнения, ще бъдат официално предупреждавани.

6. Отговорите с оферти от всички участници по възможност трябва да съдържат цена, актуални снимки, населено място и телефон за връзка.

7. При приключване на сделки, пишете "намерен/ а/ о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Ако желаете да преустановите търсенето, пишете в темата, същата да бъде заключена. Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и ще бъдат премествани в раздел „Архив”.

8. "Повдигане" или "Ъп" на тема се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.


Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване. При неспазване на горепосочените правила, темите ще бъдат изтривани.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Купувам", няма да се отчитат отброяча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

За контакти с модераторите на форум "Купувам", ползвайте лични съобщения до: Malkiya Rumba, Plamen Alexandrov, silverfox и STROIL.


Пожелаваме Ви успешни сделки!
Вижте повече
Вижте по-малко

Купувам Land Rover Discovery 1 gen 300 tdi

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Купувам: Купувам Land Rover Discovery 1 gen 300 tdi

    Купувам Land Rover Discovery 1 gen 300 tdi. Интересувам се единствено от конкретната марка/модел/двигател.

    Бюджет: 8000 лв. Възможност за леки корекции нагоре, ако преценя че предлаганият автомобил си заслужава.

    Задължителни изисквания (т.е. ако автомобила не отговаря на тях - не ме интересува, независимо от цената):
    - оригинален ляв волан/лява дирекция
    - абсолютно изрядни документи за собственост. Проследима история на автомобила е плюс.
    - валидни ГТП и ГО към датата на закупуване
    - продавачът да е съгласен на автомобила да бъде проведен първоначален оглед, и при положителен резултат - да бъде закаран за допълнителен оглед в избран от мен сервиз, за моя сметка
    - в договора за продажба да бъде вписана реалната сума на сделката, задължително нотариална заверка на сделката и прехвърляне в КАТ, шофиране с пълномощно не ме интересува
    - 5 врати

    Пожелателни изисквания (според цената)
    - минимална ръжда
    - естествено - максимално добро техническо състояние. Да, наясно съм че говорм за 20+ годишен автомобил.
    - желателно от по-късните години на производство
    - максимално стоков вид - ако ако някой ден реша нещо да режа/снаждам/донаждам/лифтирам и пр. предпочитам да е по мой вкус.

    Аз съм от София, тел. за връзка нула осем осем седем 69 пет девет 52.
    Последно редактирано от windwarrior; 02-02-19, 22:48.
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

  • #2
    От: Купувам Land Rover Discovery 1 gen 300 tdi

    Събота вечер...... 23:42........... Купувам............... 20+
    До тук съвсем правилно те разбрах. Ама тва че тррябва да е Диско ген 1 !
    Но ти си знаеш най-добре. Аз по аналогичен начин преди 20 дни си купих друга лодка.
    Не че съм недоволен ама... нямаше да е зле да има някой да ми предложи нещо такова:
    https://www.amazon.com/Remote-Contro.../dp/B00LW0OBDY
    Успех! Опитахме да те спасим
    GPS системи https://www.easytracking.bg/
    Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

    Коментар


    • #3
      От: Купувам Land Rover Discovery 1 gen 300 tdi

      Конкретният автомобил ми беше препоръчан от човек на който имам абсолютно доверие, като максимално отговарящ на изискванията ми, и най-важното - дълбочината на джоба ми. Което хич не е маловажно, предвид че ще е трети автомобил в семейството, ще се ползва само за гъдел, и трябва минимално да натоварва и без това опънатия до скъсване семеен бюджет.

      Иначе искам Пинцгауер, ама не съм порастнал още
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • #4
        От: Купувам Land Rover Discovery 1 gen 300 tdi

        Според мен направи грешка с анонсиране на бюджета.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          От: Купувам Land Rover Discovery 1 gen 300 tdi

          Аз че съм шаран - шаран съм. Но както казах - има кой да ме консултира, така че да не правя глупости
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • #6
            От: Купувам Land Rover Discovery 1 gen 300 tdi

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            Аз че съм шаран - шаран съм. Но както казах - има кой да ме консултира, така че да не правя глупости
            Ааа, щом скачаш в офройда значи си почнал.

            Успех с търсенето !
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Купувам Land Rover Discovery 1 gen 300 tdi

              Интересно...
              Но не за да спамя се обаждам, а за да те подсетя за две уточнения в изискванията, можеш даже да ги вмъкнеш с редакция в първия пост, ако сметнеш за необходимо.

              Не си писал ръчна кутия или автоматик, и евентуално условие за климатик, някои нямат...
              Освен това, във връзка, че искаш от последните, там има вече и с горивна система с електронно управление(на автоматиците май всичките са така), което е добре да се знае, ако целиш максимална простота и надеждност. Може да се преправи на механична, ако някога се наложи.
              Щом имаш доверен човек да те консултира, едва ли ще имаш проблеми.

              Модела в читаво/безупречно състояние и под 200 хиляди километра, вече се превръща почти в колекционерска рядкост. Според мен не е грешка, че си обявил бюджета, така става по-ясно какво състояние се търси. На запад, отлични екземпляри понякога доста надминават посочения бюджет, но в България положението е малко по-различно. А има резон да се вземе добра база за 5-6К лева, и да се приведе в много добро състояние с няколко хиляди отгоре.
              Успех!
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #8
                От: Купувам Land Rover Discovery 1 gen 300 tdi

                @Джоу - еми... Виждахме се не чак толкоз отдавна, знаеш ми физическата форма - 130 литра атлетично тяло... А малката иска на палатки... Неволя.

                @cecoa1 - и на мен ми казаха, че читави екземпляри са почти ненамираеми. Ама и аз не бързам. Благодаря за изчерпателното мнение, ще го имам предвид
                Последно редактирано от windwarrior; 02-02-19, 23:54.
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • #9
                  От: Купувам Land Rover Discovery 1 gen 300 tdi

                  Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                  @Джоу - еми... Виждахме се не чак толкоз отдавна, знаеш ми физическата форма - 130 литра атлетично тяло... А малката иска на палатки... Неволя.

                  @cecoa1 - и на мен ми казаха, че читави екземпляри са почти ненамираеми. Ама и аз не бързам. Благодаря за изчерпателно то мнение, ще го имам предвид
                  Това за "палатките" не е лесна работа ако нивга не сте ходили...То мерак и романтични мечти едно на ръка, ама в действителност е друго. Вземи назаем джип от приятел и метни вътре една палатка и пробвайте...Че да не стане да изпонакупиш оборудване и джипка и накрая да се окаже, че не ви харесва..
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #10
                    От: Купувам Land Rover Discovery 1 gen 300 tdi

                    ... и понеже все пак имаш някакъв приличен бюджет, що не се огледаш и за Класик, пък квото изпадне.
                    Мисля, че за тези пари може да намериш нещо доста прилично, а големите глупости ше почнат след покупката.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Купувам Land Rover Discovery 1 gen 300 tdi

                      Добъри Диско 1 или Класик да се намерят проблема вече не е в парите. Класика е 100% като диско 1 след 1992. Ако се намери 300 тди(има такива) е 1000 пъти за предпочитане...
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • #12
                        От: Купувам Land Rover Discovery 1 gen 300 tdi

                        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                        Това за "палатките" не е лесна работа ако нивга не сте ходили...То мерак и романтични мечти едно на ръка, ама в действителност е друго. Вземи назаем джип от приятел и метни вътре една палатка и пробвайте...Че да не стане да изпонакупиш оборудване и джипка и накрая да се окаже, че не ви харесва..
                        С пешеходен туризъм/палаткарство/платнищарство се занимавам от 5-6 годишен, понастоящем съм на 42 Та съм наясно и с романтиката и с "романтиката". Жената също съм я водил с мен - харесва и. Ама къмпинг палатка, спални чувала, столчета, масички, котлони, шалтета и пр. оборудване за трима души решително няма как да пренеса на повече от километър, колкото и да ми се иска.
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Купувам Land Rover Discovery 1 gen 300 tdi

                          Що не се обади преди 8 години...
                          Виден столичен ихтиолог

                          Коментар


                          • #14
                            От: Купувам Land Rover Discovery 1 gen 300 tdi

                            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                            ... А малката иска на палатки... Неволя.
                            Минах го това. "Искането" на моята трая няколко месеца и две излизания. Що не си ми по-наблизо да ти дам едно дълго Терано да си го ползваш докато стане ясно до колко ще трае мерака на детето и жената. Той и Дани /Sonda/ това ти предложи, и мисля, че има смисъл. Освен ако "желанието на малката" не е твоето си оправдание да минеш в калната страна на нещата де Аз първата лодка я купих за да лекувам морската болест на жена ми която се прояви на разходка с водно колело по река Камчия.
                            GPS системи https://www.easytracking.bg/
                            Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                            Коментар


                            • #15
                              От: Купувам Land Rover Discovery 1 gen 300 tdi

                              Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
                              Успех! Опитахме да те спасим
                              Е, щом не търси ГАЗ-69, значи не го е закъсАл толкова.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X