Обява

Свий

Правила на Форум "Купувам"

Уважаеми колеги,
Форум "Купувам" е място в портала, което е предвидено за улеснение и услуга на участниците, за да могат да обявят търсене на вещи, имоти или услуги. В него участниците могат да обявяват търсене на определени предмети за лична употреба, несвързани с осъществявана от тях търговска дейност.

Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Потребителите със статут "Младши участник", обозначени с Тъмносив /DimGray цвят (вж. Цветовете на потребителските имена и съкращенията под тях) могат да публикуват обяви във форум "Купувам", но не могат да публикуват оферти в чужди обяви.

2. Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

3. В обявите за търсене следва да се конкретизират изискванията към съответния търсен предмет (вид, количество и най-вече - цена). Теми, публикувани без телефон и населено място, ще бъдат изтривани без предупреждение.

4. Не се разрешава публикуването на обяви за търсене на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

5. В темите, съдържащи точно посочване на търсения предмет и цена, на която участниците са съгласни да го закупят, се допускат отговори с оферти от всички останали участници, които отговарят на обявеното търсене (вид, количество и най-вече - цена). Неотговарящите на това изискване отговори (примерно - търсят се гуми 15", а се предлагат 16" или са предлагата предмети на цена, надвишаваща посочената от купувача), ще бъдат изтривани като "спам", а авторите на подобни мнения, ще бъдат официално предупреждавани.

6. Отговорите с оферти от всички участници по възможност трябва да съдържат цена, актуални снимки, населено място и телефон за връзка.

7. При приключване на сделки, пишете "намерен/ а/ о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Ако желаете да преустановите търсенето, пишете в темата, същата да бъде заключена. Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и ще бъдат премествани в раздел „Архив”.

8. "Повдигане" или "Ъп" на тема се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.


Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване. При неспазване на горепосочените правила, темите ще бъдат изтривани.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Купувам", няма да се отчитат отброяча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

За контакти с модераторите на форум "Купувам", ползвайте лични съобщения до: Malkiya Rumba, Plamen Alexandrov, silverfox и STROIL.


Пожелаваме Ви успешни сделки!
Вижте повече
Вижте по-малко

Купувам Мусо 2,9 дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Купувам Мусо 2,9 дизел

    Здравей те!
    Историята е следната, имам дядо комшия на село който се грижи и за моя имот, и много ми помага. Дълги години притежаваше въпросния джип, но синът му го превъртя през таван и не подлежи на възстановяване на нормална цена. Дядото е събрал 2х лв и се търси въпросния джип. Наясно съм че за тая цена няма да се намери, но съм решил да додам и аз нещо да кажем до 4х макс.
    При прехвърлянето ще се каже на дядото че е 2х цената, защото ако му предложа пари ще откаже. Та търси се Мусо с 2,9 дизел в прилично състояние до 4х лв. Моля ако има предложения в темата, не живея в България и няма да е удобна комуникацията по тел.

    Поздрави!

  • #2
    Няма, няма и да има.

    Колега от Форума две години чака на гюме, и преди две седмици си взе друго.
    Миналата седмица излезе едно, и за няколко дни замина, но и колегата вече беше скочѝл в другото.

    P.S. Купи му Мусо Спорт, при теб има.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      А то тука избора на въпросния модел е нулев. В цяла Германия се продава само едно Мусо в момента. Колега имаш ли впечатление от Монтанското Мусо, обявено за продажба.

      Коментар


      • #4
        Гледах редовно, че и разглеждах, до преди две-три седмици, но след като колегата скочѝ в джипка - спрях, че си имам достатъчно мои за разглеждане.

        Не съм наясно за кое говориш, но читавите изчезват на момента, ако въобще някой пусне такова за продажба.

        ... и относно Спорта, в Швейцария има, а коша на пикапа ще дойде добре на твоят човек.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • vasil lazarov
          vasil lazarov коментира
          Редактиране на коментар
          До вчера не знаех че има такъв модел, силно се съмнявам да влезне в бюджета. А и дядото има 2,9 търкаляне за частни.

        • Джоу (x3mrjoe)
          Джоу (x3mrjoe) коментира
          Редактиране на коментар
          Колега, части бол за всичко, но не разбирам за какво са му ?!
          Явно въобще не знаеш за какво става въпрос.

          P.S. И пикапа е същият като Мусото, но малко по-дълъг и с леген, който пък се маха и можеш да си слагаш каквото искаш.

        • vasil lazarov
          vasil lazarov коментира
          Редактиране на коментар
          Наистина незнам. Да кажа че дядото ми е комшия, а не роднина. Предполагам че пикапа е добър но едва ли влиза в бюджета.
          Аз такова не видях да се продава в цяла Германия.

      • #5
        Мой съсед има такова,с нови гуми 31-ци,всичко си му е наред но го кара само зимата,иначе си стои,ще го питам дали мисли да го продава.
        Погледнах сега мобилето-има само едно мусо за продаване,та толкова ли са ценни,безпроблемни т.н. че ги няма на пазара,или е друга причината?
        Yamaha Yz450F
        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
        Всичко с ''рошави''гуми!

        Коментар


        • vasil lazarov
          vasil lazarov коментира
          Редактиране на коментар
          Ще съм благодарен ако попиташ.

      • #6
        Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
        Мой съсед има такова,с нови гуми 31-ци,всичко си му е наред но го кара само зимата,иначе си стои,ще го питам дали мисли да го продава.
        Погледнах сега мобилето-има само едно мусо за продаване,та толкова ли са ценни,безпроблемни т.н. че ги няма на пазара,или е друга причината?
        За цената си нямат конкуренция. Просто са много подценени тук при нас !
        Това за около 3-4 к лева да вземеш голям комфортен джип с климатик и др. екстри, с масивна рама и с бавни скорости - няма как да стане при друг модел.
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • Джоу (x3mrjoe)
          Джоу (x3mrjoe) коментира
          Редактиране на коментар
          С тройна рама.
          Не знам дали има и други марки с такава, но в началото на '90-те марката е първата разработила и пуснала такава рама.

          ... а тия изкъртените дето излизат по обявите в 90% от случаите са на това дередже от собственици и "майстори", за това и никой със здраво не го продава.

      • #7
        Естественият подбор си казва тежката дума. Някога имаше доста, сега останаха единични бройки. Не съм карал такова - виждам наживо само две - това на Джоу и на един наш клиент, които чувам че идва с Мусото, преди да го видя - скърца потресаващо.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • Джоу (x3mrjoe)
          Джоу (x3mrjoe) коментира
          Редактиране на коментар
          И тебе да те подкарам така, и ти ще се разскърцаш.

          Конкретно мойто съм го взел съсипано и строшено, щото трябваше да се орязва яко и да е само за в гората, но се оказа, че ми е най-удобният автомобил за ежедневна употреба, която при мен е като горската.

          ... а това дето скърца съм го приготвил в една торба за смяна през 2014, като го взех, но не ще да се разтропа, пък и предницата не ще да се смени сама.

      • #8
        А трябва ли да е Мусо? Не може ли Корандо? Това по има вероятност да се намери! https://www.auto-data.net/bg/ssangyo...9-d-95hp-15996
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • gabocvet
          gabocvet коментира
          Редактиране на коментар
          Джоу е по в час, мисля, че няма други разлики. Защо все пак не му го предложиш, лесно се махат задните седалки и си имаш прилично товарно пространство.

        • cnc82
          cnc82 коментира
          Редактиране на коментар
          Търси му Мусо , стар човек , а и не е само това . Такова е имал , харесвал си го е , такова трябва да е...

        • Джоу (x3mrjoe)
          Джоу (x3mrjoe) коментира
          Редактиране на коментар
          Корандото не е толкова функционално.
          Става за по-сериозни заигравки щото влизат по-големи гуми без да се пипа нищо, съответно за още пò има по-малко рязане.
          В Мусото максимума без пипане е 30", като има обем и много комфорт за 4 човека.
          Ако, обаче, трябва автомобил за селска употреба като единствен автомобил, перфектният вариант е Мусо Спорт, хем са и по-нови щото се прави от '02 до '05.

      • #9
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2021-08-19-17-52-03-016_com.android.chrome.jpg
Прегледи:318
Размер:175.4 КБ
ID:6765612

        Коментар


        • vasil lazarov
          vasil lazarov коментира
          Редактиране на коментар
          Този го видях но ми е прекалено далече, като се прибера след седмица ще звъня наред. Тоя във Вълчедръм и той е опция. Автомата за притеснение ли е? Че ако двигателя се скапе, ще се смени от донора, но ремонт на автомат е на цената на автомобила.

      • #10
        Каква е тая тройна рама?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • rusev
          rusev коментира
          Редактиране на коментар
          Вроятно е подобна на четворната. И ти ли не знеш?

      • #11
        Не знам каква е, но веднъж оглеждах едно Корандо отдолу. Такава рама не бях виждал, а съм оглеждал доста жипки. Не са пестили желязо, ама хич !
        Грубо казано шасито е минимум по 2 като размери и дебелина на страните спрямо Терано, Паджеро и др.
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #12
          Има едно бяло в Банкя. Търсете го в Мобиле като Daewoo Musso. Пише, че е с ОМ605 което технически погледнато е прекрасно, но от друга страна не виждам как ще се регистрира извън София.

          Коментар


          • Иван Жоров
            Иван Жоров коментира
            Редактиране на коментар
            Номерата не е задължително да се сменят, но се минава канал за справка на номера на рама и двигател.

          • vasil lazarov
            vasil lazarov коментира
            Редактиране на коментар
            Значи пак не става, колата трябва да е документално изрядна.

          • cnc82
            cnc82 коментира
            Редактиране на коментар
            Точно това бялото не бих го загледал никога..

        • #13
          https://offroad-bulgaria.com/forum/о...td#post6766110

          Успех !
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • #14
            Грешка .
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • #15
              Ванка благодаря, дано ме дочака до понеделник.

              Коментар


              • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                Редактиране на коментар
                Обади му се на човека , сигурно ще те почака
                Жив да си !!!

              • vasil lazarov
                vasil lazarov коментира
                Редактиране на коментар
                Утре ще му звънна, сега е късно май.

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X