Обява

Свий

Правила на Форум "Купувам"

Уважаеми колеги,
Форум "Купувам" е място в портала, което е предвидено за улеснение и услуга на участниците, за да могат да обявят търсене на вещи, имоти или услуги. В него участниците могат да обявяват търсене на определени предмети за лична употреба, несвързани с осъществявана от тях търговска дейност.

Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Потребителите със статут "Младши участник", обозначени с Тъмносив /DimGray цвят (вж. Цветовете на потребителските имена и съкращенията под тях) могат да публикуват обяви във форум "Купувам", но не могат да публикуват оферти в чужди обяви.

2. Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

3. В обявите за търсене следва да се конкретизират изискванията към съответния търсен предмет (вид, количество и най-вече - цена). Теми, публикувани без телефон и населено място, ще бъдат изтривани без предупреждение.

4. Не се разрешава публикуването на обяви за търсене на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

5. В темите, съдържащи точно посочване на търсения предмет и цена, на която участниците са съгласни да го закупят, се допускат отговори с оферти от всички останали участници, които отговарят на обявеното търсене (вид, количество и най-вече - цена). Неотговарящите на това изискване отговори (примерно - търсят се гуми 15", а се предлагат 16" или са предлагата предмети на цена, надвишаваща посочената от купувача), ще бъдат изтривани като "спам", а авторите на подобни мнения, ще бъдат официално предупреждавани.

6. Отговорите с оферти от всички участници по възможност трябва да съдържат цена, актуални снимки, населено място и телефон за връзка.

7. При приключване на сделки, пишете "намерен/ а/ о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Ако желаете да преустановите търсенето, пишете в темата, същата да бъде заключена. Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и ще бъдат премествани в раздел „Архив”.

8. "Повдигане" или "Ъп" на тема се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.


Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване. При неспазване на горепосочените правила, темите ще бъдат изтривани.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Купувам", няма да се отчитат отброяча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

За контакти с модераторите на форум "Купувам", ползвайте лични съобщения до: Malkiya Rumba, Plamen Alexandrov, silverfox и STROIL.


Пожелаваме Ви успешни сделки!
Вижте повече
Вижте по-малко

Купувам бус самосвал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Купувам: Купувам бус самосвал

    Здравейте,влязла ми е муха в главата да си взема някъкво бусче.Като задължителни изисквания са да се управлява с Б категория и да е самосвал.Желателно е да е с двойна гума,няма да се товари много,но все пак.Търси се в прилично здраве естествено.Бюджета който мога да заделя за момента е 5 до 6К лева.Съдейки по паричките които съм заделил,годината не е толкова важна.Та,ако някой има за продаване,или пък някой познат,може да предлага тук в темата или на 0884781215.Благодаря!

  • #2
    Нямам за продаване, просто да похваля моето такова.
    Форд Транзит, от дъртите-викат им акула. С дърт дизел, с една жица, за гасене...
    Слаб двигател, но не е спрял почти никъде, самоп преди месец се наложи да му помагам щото не можа да изкара един стръмен баир. Ама то на гърба му имаше три тона тор. При положение, че би трябвало да товари максимум по тон и половина-два.
    Супер непретенциозно добиче, само да има вода в радиатора и масло(някакво) в двигателя. С него съм обиколил почти цяла България, с Франко на гърба му, не ме е оставял никъде, просто много надеждна машина.
    Откъм самосвалната уредба още по-малко ядове, демек-никакви.
    Да де-ако го претоварваш с влажна пръст и камъни, а товара е в предната част клапана на хидравликата сработва и се налага да поразтовариш малко на ръка, но това е от мен и простотията ми. Камиончето си е супер.

    Естествено-няма климатик, няма АБС, няма круиз контрол, но пък има супер парно, и както казах-супер надеждна машина.
    Като всеки Форд от 90-те се плаши от палене когато е много минус температурата, но така е-не може пък всичко да е супер.

    Та ако ти попадне запазено и без много ръжди такова-смело го вземай, няма да съжаляваш. То и не гният много. Моето го взех преди 5-6 години(имам тема за него, може да се види кога точно), с някакви ръжди по него, и досега не са се увеличили много, мисля,ч е за 24 годишна машина която е видяла много зор си е даже много добре. Докато е в единна цялост и пали-не мисля да се разделям с него.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      Карал съм транзитчето на мой приятел и съм съгласен с Кольо. Супер катърче е .И на гориво не подбира. Каквото му сипеш, това е. Същевременно е приятно за каране.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        Преди десетина години един колега си купи Ситроен Джъмпер с двойна кабина самосвалче . 2.2 френския мотор . Миналия месец все пак успя да го счупи . Влезнал в една уж малка рекичка и воден удар 2 криви биели . Днес трябва да дойде турбото от ремонт и качваме двигателя .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Нямам за продаване, просто да похваля моето такова.
          Форд Транзит, от дъртите-викат им акула. С дърт дизел, с една жица, за гасене...
          Слаб двигател, но не е спрял почти никъде, самоп преди месец се наложи да му помагам щото не можа да изкара един стръмен баир. Ама то на гърба му имаше три тона тор. При положение, че би трябвало да товари максимум по тон и половина-два.
          Супер непретенциозно добиче, само да има вода в радиатора и масло(някакво) в двигателя. С него съм обиколил почти цяла България, с Франко на гърба му, не ме е оставял никъде, просто много надеждна машина.
          Откъм самосвалната уредба още по-малко ядове, демек-никакви.
          Да де-ако го претоварваш с влажна пръст и камъни, а товара е в предната част клапана на хидравликата сработва и се налага да поразтовариш малко на ръка, но това е от мен и простотията ми. Камиончето си е супер.

          Естествено-няма климатик, няма АБС, няма круиз контрол, но пък има супер парно, и както казах-супер надеждна машина.
          Като всеки Форд от 90-те се плаши от палене когато е много минус температурата, но така е-не може пък всичко да е супер.

          Та ако ти попадне запазено и без много ръжди такова-смело го вземай, няма да съжаляваш. То и не гният много. Моето го взех преди 5-6 години(имам тема за него, може да се види кога точно), с някакви ръжди по него, и досега не са се увеличили много, мисля,ч е за 24 годишна машина която е видяла много зор си е даже много добре. Докато е в единна цялост и пали-не мисля да се разделям с него.
          Добри са Транзитчетата верно и са катъри.......,но шасито им е затворена кутия и то от не много дебела ламарина, във Враца дойдоха 2-3 нов внос от Италия без грам ръжда но прекършени зад кабината,явно от зверско претоварване,но няма непретоварван самосвал.Естествено ги излекуваха с вкарване на П-образи в шасито и си работят.За това моята препоръка е Ивеко-шасито е П-образ и на фабричните самосвали е още по яко,може и от най-вехтите,но да е от Италия.
          А и задвижването на помпата,ако е от кутията а не на електромотор е по-добре.
          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
          Враца

          Коментар


          • #6
            За Транзитчетата съм виждал какво могат и чувал много положителни отзиви.Едно Ивеко 35-8 също карам чат-пат,но проблема е че не са останали читави бройки на сносни пари.В крайна сметка може и с десен волан,няма да се предам толкова лесно

            Коментар


            • Кольо
              Кольо коментира
              Редактиране на коментар
              Моето е с десен волан, кара се без проблем. Нависоко си, и се вижда над колите.
              За рамата-вярно, че е затворена, но и моето се претоварва редовно, но няма никакви проблеми с рамата, въпреки, че има някоя друга ръждичка по нея. Рекорда по товарене е 3780 кг, като видях кантара се ококорих. Иначе редовно си вози по 3 тона. Де тор, де зърно, се семена, де вода за пръскачката...

            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              Кольо а ЗиЛа колко товари идея с и нямаш.

          • #7
            Форд и Ивеко - да, със съответните особености които споменаха и колегите. Обърнете внимание и на Нисан Трейд, може да се окаже най-доброто за вас.

            Коментар


            • #8
              Хвърлям по едно око и на Трейда,но понеже през повечето време ще вози обемни товари(не тежки) е хубаво да е с по дълъг кош.Тук при нас в железарията имат такъв за строителни материали.Легена му е нещо като 2,50 дължина.Наскоро са заприходили и едно Ивеко да помага.

              Коментар


              • #9
                Ако ще вози въздух, значи може да гледаме и с единична гума. Оттам може да отидем и на Мерц, даже Спринтер. Такива тука наоколо край мен редовно ги виждам натоварени с пясък/баластра. Спринтер с единична на село обслужва магазин железария/строителни и един апапин с 200 декара го ползва като на Колю Форда. Нисан-а и него от години го наблюдавам директно - ползваха го едни дървари за доставки из града, сега май е на една строителна борса, няма спирка.

                Коментар


                • #10
                  Май доста трудно ще се окаже търсенето.

                  Коментар


                  • #11
                    Бюдета за придобиване се вдига още малко,до към 8 хил. лв.

                    Коментар


                    • #12
                      Хайде още 1000 левчета отгоре,никой нищо не предлага(продава),но все пак.

                      Коментар


                      • Кольо
                        Кольо коментира
                        Редактиране на коментар
                        Тук трудно ще намериш някой да предлага, а и по принцип обяви от вида "купувам" са безрезултатни.

                        Ако искаш камионче-мобиле и карс, и си избираш от наличното.
                        Ако наличното не те устройва-следиш по два пъти на ден(щото читавите замиинават в рамките на деня в който са обявени), и което ти хареса.

                      • stanislaffff
                        stanislaffff коментира
                        Редактиране на коментар
                        Следя ги,дажа повече от редовно,но цените им са безбожни(в повечето случай неоправдано).Всички приятели и познати се оглеждат и ослушват,но нищо.То сезона е към края си вече,но продължавам търсенето.

                      • Кольо
                        Кольо коментира
                        Редактиране на коментар
                        Цените са си такива, няма да намериш по-евтино, и да е що-годе читаво.
                        Това са машини с които се вадят пари, а щом е така-винаги цената е перверзна.
                        Като механика, като себестойност няма нищо кой знае какво повече от една кола, но нали се вадят пари-цената е по две, че и нагоре.
                        Цените в сайтовете са долу-горе реалните, може би са завишени с 5-10%, да има мегдан за пазарене.
                        Под тези цени се продават машини в края на жизнения си път.

                        Та ако наистина искаш камионче-каквото пише в сайтовете-това е цената. Няма лесно...

                    • #13
                      Току що попаднах на интересна обява в карс,за едно Фордче,което изглежда доста свежо.Чак в Шумен е обаче.Дали някой колега който е в околността би имал желание да му хвърли едно око?

                      Коментар


                      • Кольо
                        Кольо коментира
                        Редактиране на коментар
                        Давай линка на лични.
                        И аз се загледах по един стар транзит(като моя), може да е същия.

                    • #14
                      Твоя човек е точно този,който пише най-много в темата ти-Кольо.Направо му пиши едно лично,че е много зает да бистри политиката и може да не погледне в тоя раздел.
                      Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                      Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                      Враца

                      Коментар


                      • Кольо
                        Кольо коментира
                        Редактиране на коментар
                        Колю е навсякъде в този форум ей...
                        Само Ясен ме бие

                    • #15
                      Благодаря на всички отзовали се.Днес взех едно Ивеко 3510

                      Коментар


                      • Кольо
                        Кольо коментира
                        Редактиране на коментар
                        Ми честито.
                        Ама без снимки не се признава.

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X