Обява

Свий

Правила на Форум "Купувам"

Уважаеми колеги,
Форум "Купувам" е място в портала, което е предвидено за улеснение и услуга на участниците, за да могат да обявят търсене на вещи, имоти или услуги. В него участниците могат да обявяват търсене на определени предмети за лична употреба, несвързани с осъществявана от тях търговска дейност.

Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Потребителите със статут "Младши участник", обозначени с Тъмносив /DimGray цвят (вж. Цветовете на потребителските имена и съкращенията под тях) могат да публикуват обяви във форум "Купувам", но не могат да публикуват оферти в чужди обяви.

2. Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

3. В обявите за търсене следва да се конкретизират изискванията към съответния търсен предмет (вид, количество и най-вече - цена). Теми, публикувани без телефон и населено място, ще бъдат изтривани без предупреждение.

4. Не се разрешава публикуването на обяви за търсене на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

5. В темите, съдържащи точно посочване на търсения предмет и цена, на която участниците са съгласни да го закупят, се допускат отговори с оферти от всички останали участници, които отговарят на обявеното търсене (вид, количество и най-вече - цена). Неотговарящите на това изискване отговори (примерно - търсят се гуми 15", а се предлагат 16" или са предлагата предмети на цена, надвишаваща посочената от купувача), ще бъдат изтривани като "спам", а авторите на подобни мнения, ще бъдат официално предупреждавани.

6. Отговорите с оферти от всички участници по възможност трябва да съдържат цена, актуални снимки, населено място и телефон за връзка.

7. При приключване на сделки, пишете "намерен/ а/ о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Ако желаете да преустановите търсенето, пишете в темата, същата да бъде заключена. Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и ще бъдат премествани в раздел „Архив”.

8. "Повдигане" или "Ъп" на тема се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.


Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване. При неспазване на горепосочените правила, темите ще бъдат изтривани.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Купувам", няма да се отчитат отброяча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

За контакти с модераторите на форум "Купувам", ползвайте лични съобщения до: Malkiya Rumba, Plamen Alexandrov, silverfox и STROIL.


Пожелаваме Ви успешни сделки!
Вижте повече
Вижте по-малко

Купувам стар компютър 286,386 или 486

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Около тази археологическа тема попаднах случайно на нещо доста екзотично:

    https://bazar.bg/obiava-35429877/pen...version-g2-isa

    Някой има ли идея за идеята на подобен "кърлеж"?

    Иначе аз наскоро се сдобих с Compaq RILO, което все още не съм подкарал.
    Иначе то също е напълно независимо PC "живеещо" на ISA шина.
    Обаче за разлика от онзи "паразит" по-горе се захранва с външен адаптер независимо от ПЦ-то и е ясно какво прави.
    Накратко: плъх/клатикура/пръстче с ethernet интерфейс

    https://www.blackmoreit.com/232386-0...rilo-card.html
    Враг усраине

    Коментар


    • bokomo
      bokomo коментира
      Редактиране на коментар
      Първото прилича на баба на блейд сървърите. Вероятно без шасито няма начин да се подкара.

    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      За кърлежа от първият линк не зная дали ще работи самостоятелно.

      RILO-то обаче си работи на всяко PC, което има PCI шина и няма зависимост от него.
      Естествено трябва да има място в кутията за него.
      През шината се представя за видео контролер, чипът е ATI Rage 128.
      Power бутона за пускане е на отделен хедър.

      И то е много яко желязо, прадядото на HP ILO, Dell DRAC, IPMI и всякакви модерни хуйни за remote management.
      BTW ако на някой му "става" от такова устройство приятеля дето ми даде моето каза, че има още няколко.
      Няма само кабелчетата за клатикура/плъх но има дохуйментация и pinout за нея.
      Конектора е mini DIN с 9 краци, леко екзотика, скъп но го има в Комет.

  • #17
    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
    Около тази археологическа тема попаднах случайно на нещо доста екзотично:
    https://bazar.bg/obiava-35429877/pen...version-g2-isa
    Някой има ли идея за идеята на подобен "кърлеж"?...
    Тук вероятно е обратното - платката е пълноценен компютър, а ISA-слота е за разширение към друга периферия, а не към втори мейнборд.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      Според мен трябва да стартира и без хост системата с ISA шината.
      Май му трябва отделно захранване - виждам нещо като част от АТ захранване.
      И може би ще трябва да му се "насади" RAM - белите "лехи" ми приличат като за 30pin модули.

      Все тая, цената в обявата напълно тушира любопитството ми.
      Моят приятел продаваше RILO платките си към 30лв по спомен а те са несравнимо по-използваеми от това... Нещо!

    • bokomo
      bokomo коментира
      Редактиране на коментар
      Цената си е напълно ОК. Според мен, ако има луд да даде 20 лева за това, ще даде и 100. Виж това, че е тестванено и работи малко ме съмнява. Още повече, че човека продава "тествана и работеща" PRI карта, което да не казваме, че няма как да стане, но поне е ужасно трудно. Може и да бъркам де, но аз от този човек не бих купил и отварачка за бира.

    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      Е, аз говоря за себе си.
      Но да - и 20 не бих дал.

      Аз също имам доста екзотики, наскоро например изрових хардуерен MPEG-2 декодер Holiwood + на Sigma Design.
      Навремето с нея си гледах DVD-та на 486-цата.
      Нещо, което само с неземната изчислителна мощ на платформата беше невъзможно.

      И куп други неща ама на ISA е слаба работа - при последната чистка отидоха за скрап.

  • #18
    Намерен и 486, вчера 2 часа правя дискети и инсталирам дос и win3.11 for Workgroups. Сега останаха 286 и 386 и да им събирам мрежови карти звукови карти и т.н. На Най-Силният P4 ще го слагам сървър има един архив с 25 гб дос игри

    Коментар


    • #19
      А лаптоп с Р4 интересува ли те?
      Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
      ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

      Коментар


      • viperr
        viperr коментира
        Редактиране на коментар
        Защо не

    • #20
      Ето това е модела,за да се ориентираш.С Вин ХР Хоме работи.
      HP Pavilion zd8000
      p/n:EL034EA#B1A
      service tag: zd8302ea
      Сега го пуснах,тръгва,но знам че след време се рестартира.Направих и снимки.Давам го целия,но няма батерия.Зарядното е едно огромно.
      Последно редактирано от ognqn; 08-03-22, 15:12.
      Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
      ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

      Коментар


      • #21

        Това сглобявам и инсталирам сега AMD процесор 386 такова не бях виждал....

        Коментар


        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          Мога да ти дам 30pin RAM модули - виждам, че има 4 празни “лехи” за насаждене.
          Иначе аз имах дъно с точно същият процесор.

      • #22
        Първоначално публикуван от patkan Преглед на мнение
        май имам някъде 286 IBM PS1 с изгоряло захранване ( от мързел да го почистя от прах ) , мога да проверя .

        Коментар


        • bokomo
          bokomo коментира
          Редактиране на коментар
          Леле мале. Дебел етернет :-)

      • #23
        Красота.

        Коментар


        • #24
          Още 3 съкровища да им търся части.

          Коментар


          • #25
            Здравей, аз също си правя колекция. Имам 486, Пентиум 1, Пентиум 2, Пентиум 3 и Правец 8С. Търся си XT, 286 и 386, както и части за тях. Също имам много излишни части за компютри които бих разменил за такива които ми трябват

            Коментар


            • #26
              Имам 386 стига да ги намеря,имам 486, и П1 по няколко бройки
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #27
                Аз напредвам стабилно. Имам вече 2 правец 16 работещи, 2 правец 8 един М и един Ц работещи. И продължавам да събирам и поправям машинки. Вече са над 25 броя.

                Коментар


                • KingofROAD
                  KingofROAD коментира
                  Редактиране на коментар
                  Можеш ли да ги наредиш ги някъде, като за изложба, и да ги снимаш?
                  предполага, и на други колеги от форума ще им бъде интересно

              • #28
                Всичко което е отремонтирано се увива във стреч фолио и отива на тавана да чака място за подреждане един ден.... за съжаление.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X