Обява

Свий

Правила на Форум "Купувам"

Уважаеми колеги,
Форум "Купувам" е място в портала, което е предвидено за улеснение и услуга на участниците, за да могат да обявят търсене на вещи, имоти или услуги. В него участниците могат да обявяват търсене на определени предмети за лична употреба, несвързани с осъществявана от тях търговска дейност.

Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Потребителите със статут "Младши участник", обозначени с Тъмносив /DimGray цвят (вж. Цветовете на потребителските имена и съкращенията под тях) могат да публикуват обяви във форум "Купувам", но не могат да публикуват оферти в чужди обяви.

2. Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

3. В обявите за търсене следва да се конкретизират изискванията към съответния търсен предмет (вид, количество и най-вече - цена). Теми, публикувани без телефон и населено място, ще бъдат изтривани без предупреждение.

4. Не се разрешава публикуването на обяви за търсене на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

5. В темите, съдържащи точно посочване на търсения предмет и цена, на която участниците са съгласни да го закупят, се допускат отговори с оферти от всички останали участници, които отговарят на обявеното търсене (вид, количество и най-вече - цена). Неотговарящите на това изискване отговори (примерно - търсят се гуми 15", а се предлагат 16" или са предлагата предмети на цена, надвишаваща посочената от купувача), ще бъдат изтривани като "спам", а авторите на подобни мнения, ще бъдат официално предупреждавани.

6. Отговорите с оферти от всички участници по възможност трябва да съдържат цена, актуални снимки, населено място и телефон за връзка.

7. При приключване на сделки, пишете "намерен/ а/ о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Ако желаете да преустановите търсенето, пишете в темата, същата да бъде заключена. Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и ще бъдат премествани в раздел „Архив”.

8. "Повдигане" или "Ъп" на тема се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.


Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване. При неспазване на горепосочените правила, темите ще бъдат изтривани.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Купувам", няма да се отчитат отброяча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

За контакти с модераторите на форум "Купувам", ползвайте лични съобщения до: Malkiya Rumba, Plamen Alexandrov, silverfox и STROIL.


Пожелаваме Ви успешни сделки!
Вижте повече
Вижте по-малко

Детайл на 3D принтер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Детайл на 3D принтер

    Някой да ми изработи една закопчалка за куфара на мотора от PETG червен (оригинално) или черен в краен случай? От PLA работи твърде кратко.


    п.п. Чертеж имам, материал не ми се купува цяла ролка за една закопчалка.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

  • #2
    Спарки печати някъде нещо, питай го.
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      Ако ти се занимава, пусни една снимка.
      В миналото ще остане, каквито сме били...

      Коментар


    • #4
      Спарки печати на SLS принтер от бял полиамид (Nylon 12) С цветовете обаче е проблем. Черно може и да може де но ще има чакане. Като качество няма нищо общо с филаментните - моите според мен са перфектни във всяко отношение.
      Последно редактирано от sparkybg; 05-07-22, 07:07.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #5
        Така и така е станало дума: реалистично ли е човек да си отпечата мигачи по налични полусчупени оригинални?

        Коментар


        • kbot
          kbot коментира
          Редактиране на коментар
          Що да не е? Но не съм виждал да излиза нещо прозрачно.
          Примерно Дитра могат. Бяха напечатали капак за GSM - не помня дали счупен или изгубен. Обаче не им е това работата и едва ли биха се хванали.

        • sparkybg
          sparkybg коментира
          Редактиране на коментар
          На SLA може прозрачно, ама не знам колко ще издаяни на слунце после.

      • #6
        Има фирми, които се занимават с това, 3д скенер на детайла и след това принтиране. Има и само принтиране.
        Аз имам принтер, имам и PETG черно, но все още съм начинаещ в принтирането. Ако имате готов 3д файл мога да пробвам да го принтна в името на спорта, но не обещавам да стане бързо. Ако трябва да се чертае тепърва 3д модела - аз нямам толкова време и умения.

        Коментар


      • #7
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20220629_130756.jpg
Прегледи:357
Размер:702.5 КБ
ID:6874385

        Е това е закопчалката.



        п.п. Спарки! Ще звънна.
        Прикачени файлове
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • Стоян Боюков-Sariones
          Стоян Боюков-Sariones коментира
          Редактиране на коментар
          Това е след топлинна деформация. Предполагам при температура около 70°. Куфарът е черен и на слънце комай го докарва. От PLA детайла го дават да работи до към 50/55°.

        • nigell
          nigell коментира
          Редактиране на коментар
          Тествал съм PLA на слънце и нищо не му стана, но явно в куфара се развива по-висока температура. Имам и ABS, може да се пробва и с него. Мисля че и с NYLON ще стане, но нямам.

      • #8
          • nigell коментира
            Днес, 12:07
            Тествал съм PLA на слънце и нищо не му стана, но явно в куфара се развива по-висока температура. Имам и ABS, може да се пробва и с него. Мисля че и с NYLON ще стане, но нямам.+ Още опции
        • Това последното комай е материалът! По принцип имам такава оригинална закопчалка, обаче е черна и за друг модел на Капа. Както казах в случая експериментирам по-скоро. Зор няма и мисля да пусна чертежа тук. Ако може ще експериментирам с различни материали и ще доложа после.
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #9
          Не мога да кача файловете заради вида. Файловете са stl. Някой да помогне?
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #10
            Архивирай ги - направи ги в .zip .rar и т.н.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #11
              Тенкс! Download.zip
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #12
                Каченият зип е с празни файлове (0 байта). Пробвайте пак, другият вариант е да се качат някъде на файлов сървър (wetransfer, dox и т.н.). Ако формата не е толкова важна, може само широчината на ластиците, в thingiverse има доста модели, които може да се пригодят.

                Коментар


                • #13
                  Ето. С уговорката че е компресирано и качено от телефон.
                  Прикачени файлове
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • Стоян Боюков-Sariones
                    Стоян Боюков-Sariones коментира
                    Редактиране на коментар
                    С едно безалкохолно си напред!

                  • sparkybg
                    sparkybg коментира
                    Редактиране на коментар
                    Цветя и бонбони не пиеме.

                    Впрочем сайта на ония вече работи.

                • #14
                  Благодаря на Найден! Остава да ги монтирам.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X