Обява

Свий

Правила на Форум "Купувам"

Уважаеми колеги,
Форум "Купувам" е място в портала, което е предвидено за улеснение и услуга на участниците, за да могат да обявят търсене на вещи, имоти или услуги. В него участниците могат да обявяват търсене на определени предмети за лична употреба, несвързани с осъществявана от тях търговска дейност.

Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Потребителите със статут "Младши участник", обозначени с Тъмносив /DimGray цвят (вж. Цветовете на потребителските имена и съкращенията под тях) могат да публикуват обяви във форум "Купувам", но не могат да публикуват оферти в чужди обяви.

2. Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

3. В обявите за търсене следва да се конкретизират изискванията към съответния търсен предмет (вид, количество и най-вече - цена). Теми, публикувани без телефон и населено място, ще бъдат изтривани без предупреждение.

4. Не се разрешава публикуването на обяви за търсене на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

5. В темите, съдържащи точно посочване на търсения предмет и цена, на която участниците са съгласни да го закупят, се допускат отговори с оферти от всички останали участници, които отговарят на обявеното търсене (вид, количество и най-вече - цена). Неотговарящите на това изискване отговори (примерно - търсят се гуми 15", а се предлагат 16" или са предлагата предмети на цена, надвишаваща посочената от купувача), ще бъдат изтривани като "спам", а авторите на подобни мнения, ще бъдат официално предупреждавани.

6. Отговорите с оферти от всички участници по възможност трябва да съдържат цена, актуални снимки, населено място и телефон за връзка.

7. При приключване на сделки, пишете "намерен/ а/ о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Ако желаете да преустановите търсенето, пишете в темата, същата да бъде заключена. Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и ще бъдат премествани в раздел „Архив”.

8. "Повдигане" или "Ъп" на тема се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.


Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване. При неспазване на горепосочените правила, темите ще бъдат изтривани.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Купувам", няма да се отчитат отброяча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

За контакти с модераторите на форум "Купувам", ползвайте лични съобщения до: Malkiya Rumba, Plamen Alexandrov, silverfox и STROIL.


Пожелаваме Ви успешни сделки!
Вижте повече
Вижте по-малко

Малко скеле - 4 м. работна височина, да се събира в кола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Купувам: Малко скеле - 4 м. работна височина, да се събира в кола

    Здравейте.
    Търся си малко скеле, с колела, което да се събира в кола Citroen C5 - не комби, за да мога да ремонтирам много рядко светещи реклами, както и да монтирам по няколко камери за видеонаблюдение.

    След прозвъняване на повечето фирми в интернет, стигнах до извода, че след три наемания, по-добре да си купя. Бюджет 500-600 лв.
    Проверих и пробвах, каквото намерих в София и накрая се спрях на БФС-2130М или БФС-3130М. Разликата е в широчината на работната площадка.

    Имам три въпроса:

    1. Дали с тази ужким малка разлика, стабилността, няма да е доста по-добра? След двата пирона в таза ми, се чувствам некомфортно на стълба...
    2. Имате ли нещо подобно за продаване, или части от него? При някой конструкции се продават за работна височина до 8-10 м. и ако не я използвате, може да се разделите с част от него.
    3. Дали ако е алуминиево, въпреки паянтите, не е много по-паянтово и клатещо се?

    Предварително благодаря на отзовалите се ;-)
    Поздрави,
    Крис
    ;-)
    Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
    нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

  • #2
    На това скеле,основата на която ще работиш трябва да е доста равна.От 23 години монтирам камери,и досега със скеле ми се е налагало 2-3 и то по съвместителство да го правя със скеле.За да работиш стабилно,колелата трябва да са изнесени поне на 50 см по правата на два срещуположни ъгъла.

    1.Не,не и да усетиш 2.Имам 8 или 9 метра,но не се продава
    3.Каквото и да бъде скелето,ако не се ползват диагоналите ,ще е паянтово.Имам метално и алуминиево...предпочитам алуминиевото.

    Второто го събирам на тавана на малкия Форд транзит до 4.5 м.работна височина.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • ikristiqn
      ikristiqn коментира
      Редактиране на коментар
      Аз го взимам, по-скоро за лични нужди. Пред двата семейни магазина всичко е перфектно равно и пред двата ми 15+ годишни клиенти също. И аз не искам да съм стабилен, а спокоен. Което ще ме направи разликата от стълба. Винаги има човек така или иначе още един, та ми се стори "металното", по-стабилно.

      2. Ясно.
      3. Пределно ясно, въпросът е с тях дали е ок ;-) Ще се разходя до Пловдив и ще дам отчет.

  • #3
    Предимство на металното е че можеш да го ремонтираш в движение.Е повечето случаи рлектрожена стои върху него...нататък са само недостатъци.Алуниевото трябва пък да го пазиш...
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #4
      Първоначално публикуван от ikristiqn Преглед на мнение
      ...
      След прозвъняване на повечето фирми в интернет, стигнах до извода, че след три наемания, по-добре да си купя. ..
      Три наемания по 40-50 лева са 150. След още четири пъти по толкова ще си вече ти
      Ма ще се налага и да го съхраняваш някъде. Алуминиевото, дето е леко и удобно, струва повече.

      Коментар


      • ikristiqn
        ikristiqn коментира
        Редактиране на коментар
        Ако намериш скеле в София, с докарването за 50 лв., ще съм благодарен. Аз не попадам на такива оферти. Да не говорим и за 400 лв. депозит. Да не би информацията да е стара или да си го взимал от приятел?

      • сто
        сто коментира
        Редактиране на коментар
        https://www.cimex.bg/aluminievo-skele-pod-naem-4-metra.

        Аз вземам и за 40 плюс депозит, ма не съм в София
        Докарване и прибиране нямаше в условието.

      • ikristiqn
        ikristiqn коментира
        Редактиране на коментар
        А, благодаря. Тези ги бях пропуснал. Ще ги пробвам в понеделник.

    • #5
      40 лв.е само доставката,депозит не оставяме щото имаме договор с рент услугите.....40 лв.е и таксата да дойдат да го приберат ...ако ще да е скеле,платформа или каквато и да е техника.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • ikristiqn
        ikristiqn коментира
        Редактиране на коментар
        За т'ва става въпрос. Най-дървената оферта, която получих беше 70 лв. докарване, 20 лв. на ден (но минимум 5 дни), 70 лв. прибиране. Общо 240 лв. с ДДС. И... дори не се ядосах. Просто промених фразата на търсене, после помислих какво точно ми трябва и сега ще отида да ги пробвам в Пловдив. Точни три използвания и съм напред с едно скеле (имам склад за кучешките храни, където да го съхранявам), което дори да тежи, няма да ми пречи. Пък мога и аз да го давам под наем ;-)))

    • #6
      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20211221_131239.jpg Прегледи:0 Размер:125.0 КБ ID:6801377
      Днес се сетих за твоята тема.Това е нашето,Тук е около 4.50 метра ...има още две секции и стига мисля 9 и малко работна височина.

      п.п Всъщност то се вижда,малката врата е 2 метра ,остъкленото отгоре може би 2.5 метра...
      Което грубо прави 5 метра обща височина,на 4 платформата,което значи 6 и малко работна височина в тая композиция.
      Последно редактирано от Roninn; 21-12-21, 22:10.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #7
        Вече не съм в строителството - но да вкарам още един вариант !
        И аз съм на мнението на Кристиян - не става с наемане - причината е че скелето е малко - и просто никой не иска да си играе с наемане.Няма сметка просто.
        От друга страна - наемането има още един проблем - когато ти потрябва няма 100% гаранция че ще ти го дадат - точно навреме.
        Затова покупката е добра идея - това е метал - само по скъп ще става с времето и не иска много място.
        Проблема с тази платформа е че не е стабилна - достатъчно - затова аз съм решавал въпроса по следния начин
        На същата тази платформа качих един дебелак - и ме достраша - затова я доукрепих с два метални пръта с 2 жабки. Просто с жабки вързани на височина около 2 метра и подпрени в земята. Получава се нещо като диагонали - невъзможно е да падне и два метални пръта с 2 жабки не струват големи пари.
        И си готов!

        Коментар


        • #8
          Това скеле от снимката няма как да падне.За три дни ,с колегите ....основно аз...в момента 115-120 кг тежа,.съм монтирал 420 метра тръби ф25,със скоби с винт, във метални П лайзени дебели 4 мм височината около 5 метра.Това са над 500 бр.скоби,отвори със самонарезки ,натискане и пробиване.Дори за миг не съм почиствал дискомфорт или друго.Скелето е много стабилно и не мърда.Дори сега на снимката виждам че не са правилно сложени диагоналите.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20211222_151823.jpg
Прегледи:272
Размер:554.2 КБ
ID:6801712

          Разбира се,основата ако не е здрава,е ясно че може да полетиш за кратко.Но в случая като този ,скелето е бетон.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #9
            Ааааа Мишо....ако сложа още две секции нагоре,тогава производителя дава допълнителни подпори,за които казваш,имам ги,но никога не съм ги ползвал,досега повече от 6 метра ,не ни се е налагало да се качваме.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • mishomishev
              mishomishev коментира
              Редактиране на коментар
              Не бе пич - твоето има диагонали долу - и е по стабилно. Ама и е по скъпо и по трудно за транспортиране.
              Аз говоря за елементарното на Кристиян дето го е дал в първия пост - то е по нестабилно!
              Особено ако се качи дебел човек и терена не е равен - а то почти винаги е така!
              Затова ръгам още два пръта и се застраховам

          • #10
            Скелето от снимката на Ронин, до4,50м, е 300€ ново в Баухаус Германия, може да се надгражда до 6+ м срещу още малко пари, по спомен около 160€.
            Би трябвало да се продава и в България.
            Не пада с двама души наборда, проверено.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • Roninn
              Roninn коментира
              Редактиране на коментар
              Това скеле няма нищо общо със нашето, освен наименованието.Иначе много уважавам тази марка,и от 14 стълби ,само две не са Krause.

          • #11
            Това по спомен е около 2400 лв.

            Има по евтини ,но те не се водят модулни като този тип.

            Тези евтините,на практика представляват изправени ,две сгъваеми четворни стълби.Съответно профила е правоъгълен ...сега ще намеря снимка...

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2021-12-23-21-25-41-932_com.android.chrome.jpg
Прегледи:224
Размер:179.0 КБ
ID:6801958
            Последно редактирано от Roninn; 23-12-21, 20:27.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • ikristiqn
              ikristiqn коментира
              Редактиране на коментар
              Супер е, но не се събира в колите на разположение.

            • p-pleven
              p-pleven коментира
              Редактиране на коментар
              Стълбите - ок, а другите компоненти намират ли се отделно?

          • #12
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:product_10778.jpg
Прегледи:181
Размер:35.9 КБ
ID:6802031

            https://bauhaus.bg/aluminievo-montaz...rch_id=7690741


            Марката няма какво да я коментираме.

            Обаче може да се вози само отгоре на покрива. Но пък е под половината тегло на желязното.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • ikristiqn
              ikristiqn коментира
              Редактиране на коментар
              Супер е, но не се събира в колите на разположение.

          • #13
            Благдаря на всички включили се. Накрая взех това, с надстройка. Събира се в Saab 93 ;-) Върши ми работа и вече се изби многократно. Дава се и под наем/назаем за колеги от форума. Има лека нестабилност, но дори с двама човека ако не те те страх няма проблем. НЕ му слагам разпонки/странични диагонали или анкериране към сградата, защото или го ползваме за фасада (вече ме е страх от високо) или вътре, където не стигам с ниска стълба.
            ;-)
            Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
            нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X