Обява

Свий

Правила на Форум "Купувам"

Уважаеми колеги,
Форум "Купувам" е място в портала, което е предвидено за улеснение и услуга на участниците, за да могат да обявят търсене на вещи, имоти или услуги. В него участниците могат да обявяват търсене на определени предмети за лична употреба, несвързани с осъществявана от тях търговска дейност.

Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Потребителите със статут "Младши участник", обозначени с Тъмносив /DimGray цвят (вж. Цветовете на потребителските имена и съкращенията под тях) могат да публикуват обяви във форум "Купувам", но не могат да публикуват оферти в чужди обяви.

2. Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

3. В обявите за търсене следва да се конкретизират изискванията към съответния търсен предмет (вид, количество и най-вече - цена). Теми, публикувани без телефон и населено място, ще бъдат изтривани без предупреждение.

4. Не се разрешава публикуването на обяви за търсене на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

5. В темите, съдържащи точно посочване на търсения предмет и цена, на която участниците са съгласни да го закупят, се допускат отговори с оферти от всички останали участници, които отговарят на обявеното търсене (вид, количество и най-вече - цена). Неотговарящите на това изискване отговори (примерно - търсят се гуми 15", а се предлагат 16" или са предлагата предмети на цена, надвишаваща посочената от купувача), ще бъдат изтривани като "спам", а авторите на подобни мнения, ще бъдат официално предупреждавани.

6. Отговорите с оферти от всички участници по възможност трябва да съдържат цена, актуални снимки, населено място и телефон за връзка.

7. При приключване на сделки, пишете "намерен/ а/ о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Ако желаете да преустановите търсенето, пишете в темата, същата да бъде заключена. Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и ще бъдат премествани в раздел „Архив”.

8. "Повдигане" или "Ъп" на тема се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.


Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване. При неспазване на горепосочените правила, темите ще бъдат изтривани.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Купувам", няма да се отчитат отброяча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

За контакти с модераторите на форум "Купувам", ползвайте лични съобщения до: Malkiya Rumba, Plamen Alexandrov, silverfox и STROIL.


Пожелаваме Ви успешни сделки!
Вижте повече
Вижте по-малко

Търся класическа китара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Купувам: Търся класическа китара

    Търся класическа кухарка. Грифът трябва да е широк поне 5 см. в края (откъм ключовете) кутията трябва да е поне 10 см. дълбока и поне 40 см. в най- широката си част. Осмица или девятка- няма значение, според състоянието на инструмента съм готов да платя до 500 лв. Оферти под зададените параметри не ме интересуват, имам си достатъчно други кухарки. Фламенко изпълненията също бих ги разгледал, но тук не става дума за тях.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

  • #2
    Като гледам изискванията ще става въпрос за професионален инструмент. Може да се огледаш за някой Овейшън. За мен това е върха на акустичните китари. Преди 30г свирех на една, която ми струваше 3 бона, но вадеше изумителен звук. Резонансната кутия отзад беше заоблена като на бузуки. За съжаление поради здравословни проблеми от 20г не свиря и всичко разпродадох. До колкото ми е известно в Бг няма представител на Овейшън, но в Солун имат много добри инструменти. Може да разгледаш и тези, зависи колко пари си готов да отделиш за хубав инструмент. Струва ми се 500лв ще са малко за нещо професионално.
    https://www.muzikalen.bg/kitari/akus...stichni-kitari
    https://shop.visiarts.net/bg/shop/%D...B0%D1%80%D0%B8
    https://www.thomann.de/gb/search_dir...vation&x=6&y=0
    https://www.ovationguitars.com/

    Коментар


    • #3
      Изискванията, макар и поотделно, се изпълняват от много инструменти, достъпни на пазара по за 200-250 лв. Масово, обаче, са с достатъчно големи кутии, но със стеснени грифове (4 - 4,2 см) или с широки грифове (5 см и повече) но с по- малки кутии. Не знам на какво се дължи това.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • piron45
        piron45 коментира
        Редактиране на коментар
        Грифа трябва да се съобрази с пръстите на свирещия. При дълги пръсти може и по широк гриф, но тесния гриф изисква по тънки пръсти. Затова е най добре с проба, инструмента трябва да е удобен и да не натоварва ръката.

      • Тропчо
        Тропчо коментира
        Редактиране на коментар
        Ми-и-и-и, търсенето ми е основано точно на проби. Петте сантиметра гриф на малката, учебна ямаха на щерката са ми точно по мярка, но тя е с малка кутия и ми липсва дълбочина на звука.

    • #4
      А знаеш ли на някой да трябват детски инструменти?
      Акордеонче, истинска малка хармоника, тя е нова. И истински метроном имам.
      И още нещо имаше, ама не помня
      А, и ноти.
      Да, цимбала.
      И палки за барабанче.
      Къде са устните хармонички още не знам((

      Скъпо ги давам. Ще искам да чуя как са се научили.
      Последно редактирано от Стефан; 12-12-20, 04:06.

      Коментар


      • #5
        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        А знаеш ли на някой да трябват детски инструменти?
        Акордеонче, истинска малка хармоника, тя е нова. И истински метроном имам.
        И още нещо имаше, ама не помня
        А, и ноти.
        Да, цимбала.
        И палки за барабанче.
        Къде са устните хармонички още не знам((

        Скъпо ги давам. Ще искам да чуя как са се научили.
        Моите деца пораснаха за подобни инструменти. Ако пуснеш обява в "Продавам / подарявам" може и да се намерят мераклии. Малко ми е странно, че се появяваш след толкоз години и то, в подобна тема... честно казано, малко ми липсваше (ако си този Стефан, за когото си мисля, де) добре дошъл отново!
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • #6
          Имам Ария АК30 за на заем докато си намериш каквото търсиш. Гриф 5.3см, дълбока 10 см, резонатор 36см. Озвучена е и с що годе нови струни. В София се намира. Плътен звук има. Ако искаш давам на заем и процесор със сумай ти звуци в банките и мишпулт за семплър.
          Черно, мирише и разваля характера!

          Коментар


          • #7
            Ей я.
            Прикачени файлове
            Черно, мирише и разваля характера!

            Коментар


            • Тропчо
              Тропчо коментира
              Редактиране на коментар
              Екстра е китарката, точно нещо такова търся, но с малко по- широка кутия. Ще помисля.

          • #8
            Не, не искам да продавам такова. Нито други детски неща.
            И да пускам обяви нямам сили. Ще съм благодарен, ако някой просто ги вземе оттука.

            Коментар


            • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
              ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
              Редактиране на коментар
              Бих ти помогнал, ама си далече.

            • ctef
              ctef коментира
              Редактиране на коментар
              Аз бих се заинтересувал от хармониката, но ако става за мен, защото сега се уча.
              От хармоника до хармоника има голяма разлика. Диатонична, хроматична, тремоло. Отделно тоналност.
              Може ли марка и модел, ще ги открия в нета.

          • #9
            Я, да питам и още нещо. Някой опитвал ли е да си "рециклира" струните?
            Ясно е, че с течение на времето между навивките се задръства с мазнина, кожа и какво ли не, започват да глъхнат и т.н. Продават разни спрейчета с кърпички... някой пробвал ли е такива маймунджулъци и имат ли ефект?
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • mishomishev
              mishomishev коментира
              Редактиране на коментар
              Стига бе Тропчо!
              Комплект чисто нови струни (класическа/акустична) е 6-7 кинта... Не са маркови - но не са боклуци - масово се ползват...
              За левче на струна - просто не си струват екпериментите....

            • kameno karp
              kameno karp коментира
              Редактиране на коментар
              Едва ли мотива за тия изблици е финансов. По-скоро звездите нещо ....😁

            • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
              ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
              Редактиране на коментар
              Преди години , когато струни се намираха трудно и бяха скъпи за простолюдието , си чистехме струните , ама на сегашните цени , не оправдава изгубеното време
              Виж с тази ултразвукова вана , не знам какъв ще е ефекта , имай предвид , че освен замърсяването струните си стареят , разтягат се и смянат си е належаща

          • #10
            Струни- всякакви. Последните звучаха много добре, но вече се зацапаха. По спомен, струваха 35-6 кинта. Сега съм си взел едни 012" бронз и фосфор, за двайсетина кинта... но да, мотивите не са точно финансови. Просто, рядко попадам на струни, които да са ми ок на дебелина, на звук, на мекота, да не дрънчат... и т.н. Е, винаги мога да си купя 20 комплекта. Проблемът е, че таман ти харесат някакви и хоп- следващия път ги няма в магазина. Постоянно "въртят" моделите.
            Както и да е. Имах конкретен въпрос, но, както обикновено... абе, все тая.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #11
              Варене на струни за бас. Инак яко слап докато заминат праговетe, но ефектът е временен.
              Черно, мирише и разваля характера!

              Коментар


              • #12
                https://m.youtube.com/watch?v=0Bcf32...XD5BVzJlA4CdKJ

                Нещо такова
                Черно, мирише и разваля характера!

                Коментар


                • #13
                  А китара намери ли?

                  Защото с сетих, че може и с по-малко тяло, но с някакъв ефект и усилвател да нагласиш звук.

                  Ако не си намерил-що не идеш до завода в Казанлък? Може би нещо такова
                  https://www.kremona.com/en/performer/s65cw-gg-kremona
                  Последно редактирано от drago_pishinkov; 17-01-24, 20:25.
                  Черно, мирише и разваля характера!

                  Коментар


                  • Тропчо
                    Тропчо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Засега съм се кротнал на един ЛАГ. Минах през две други Стаг и Ямаха, тази за момента ми е най- удобна и звучна. За Казанлък може и да се поразходя за следващия Дядо Мраз.

                • #14
                  Пробвал ли си "плътни струни от найлон" , не помян как точно се казваха , като бяхме тинейджъри имаше такива , бяха чисто черни и нямаха намотки. "Класиците" от музикалното свиреха само с такива, ама ние нали бяхме "гадни метъли" и не ни звучаха добре , много мекичко , няма "жица" ефекта
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • #15
                    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                    Пробвал ли си "плътни струни от найлон" , не помян как точно се казваха , като бяхме тинейджъри имаше такива , бяха чисто черни и нямаха намотки. "Класиците" от музикалното свиреха само с такива, ама ние нали бяхме "гадни метъли" и не ни звучаха добре , много мекичко , няма "жица" ефекта
                    Ванка, мисля че съм слагал веднъж такива, преди много години. Звучат наистина чисто, като за класическа китара. Прекалено чисто и рафинирано. Няма ги обертоновете, нямат богатството и дълбочината на звука, които дават облечените струни.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X