Обява

Свий

Правила на Форум "Купувам"

Уважаеми колеги,
Форум "Купувам" е място в портала, което е предвидено за улеснение и услуга на участниците, за да могат да обявят търсене на вещи, имоти или услуги. В него участниците могат да обявяват търсене на определени предмети за лична употреба, несвързани с осъществявана от тях търговска дейност.

Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Потребителите със статут "Младши участник", обозначени с Тъмносив /DimGray цвят (вж. Цветовете на потребителските имена и съкращенията под тях) могат да публикуват обяви във форум "Купувам", но не могат да публикуват оферти в чужди обяви.

2. Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

3. В обявите за търсене следва да се конкретизират изискванията към съответния търсен предмет (вид, количество и най-вече - цена). Теми, публикувани без телефон и населено място, ще бъдат изтривани без предупреждение.

4. Не се разрешава публикуването на обяви за търсене на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

5. В темите, съдържащи точно посочване на търсения предмет и цена, на която участниците са съгласни да го закупят, се допускат отговори с оферти от всички останали участници, които отговарят на обявеното търсене (вид, количество и най-вече - цена). Неотговарящите на това изискване отговори (примерно - търсят се гуми 15", а се предлагат 16" или са предлагата предмети на цена, надвишаваща посочената от купувача), ще бъдат изтривани като "спам", а авторите на подобни мнения, ще бъдат официално предупреждавани.

6. Отговорите с оферти от всички участници по възможност трябва да съдържат цена, актуални снимки, населено място и телефон за връзка.

7. При приключване на сделки, пишете "намерен/ а/ о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Ако желаете да преустановите търсенето, пишете в темата, същата да бъде заключена. Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и ще бъдат премествани в раздел „Архив”.

8. "Повдигане" или "Ъп" на тема се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.


Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване. При неспазване на горепосочените правила, темите ще бъдат изтривани.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Купувам", няма да се отчитат отброяча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

За контакти с модераторите на форум "Купувам", ползвайте лични съобщения до: Malkiya Rumba, Plamen Alexandrov, silverfox и STROIL.


Пожелаваме Ви успешни сделки!
Вижте повече
Вижте по-малко

нова ел инсталация в стара къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Купувам: нова ел инсталация в стара къща

    Търся човек да окабели новата ми стара селска къща, която се намира на 40км. от Сф. Само окабеляване, без връзване на контакти, ключове, лампи и т.н.
    Материалите ги осигурявам аз.

    Ако има желаещ, да се обозначи тук, на л.с. или на 088871881шест
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

  • #2
    В коя посока от София
    колко етажа е къщата,колко табла ще има.Земно ще се прави ли.Проект има ли?
    Сот и камери,домофони,интернет предвиждат ли се в окабеляването.
    Стените на тухла ли са,итонг или червени тухли,канали ще се копаят ли някъде .Колко кухни са планирани.Колко е спешен въпроса
    Последно редактирано от Roninn; 02-12-20, 20:53.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      В коя посока от София
      колко етажа е къщата,колко табла ще има.Земно ще се прави ли.Проект има ли?
      Сот и камери,домофони,интернет предвиждат ли се в окабеляването.
      Стените на тухла ли са,итонг или червени тухли,канали ще се копаят ли някъде .Колко кухни са планирани.Колко е спешен въпроса
      Посоката е по магистрала Струма, къщата е стара и сега я възстановявам, сутерен и 1 етаж по около 60 м2 всяко. плътни тухли единички са, бетонни плочи няма,гредоред е и то открит отдолу, тепърва ще се затваря мазилката е повредена на места и ще се измазва после. Проект няма, СОТ, камери и външно осветление да, без домофони.
      з​​​​​​аземяване и дефектнотокова казват че е хубаво да има, аз съм апартаментно чедо и не съм живял в къща , та ми е тъмна индия малко.
      една кухня, но две бани.
      не толкова спешно, че и без това сега е студ и сняг там, но ако може да се свърши до пролетта, ще е ОК
      Ще кача примерни схеми на двата етажа. Аз ги броя около 40 точки за силнотоковото, за слаботоковото не знам.

      не гледай, че се разминават стените и вертикалите, това е само на рисунката.


      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:електро етаж.JPG Прегледи:0 Размер:204.5 КБ ID:6679073Натиснете снимката за да я уголемите  Име:електро сутерен.JPG Прегледи:0 Размер:270.4 КБ ID:6679074

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20201119_144431 (2).jpg Прегледи:0 Размер:856.9 КБ ID:6679076
      Прикачени файлове
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        Аз бих го поел обекта, разстоянието ме спира леко ,по точно времето за стигане до мястото от Пловдив.Иначе 400 км.са нищо за ден.Ам тракия ,южното околовръстно ,през люлин ли се излиза за Струма.Пиши населеното място на лично ,да видя времето .
        Грубо това е работа за около две работни седмици,без да се бърза.

        Поизчакай ако има по близо колега който е свободен ,ако няма ще се чуем.

        п.п Не бързай с осигуряването на кабелите,ти вероятно имаш нещо предвид,но само да кажа че ние ползваме солидни отстъпки от материалите,и не само ние,а всички колеги .Отделно че има голяма вероятност много неща да ти останат излишни.Ние имаме възможност и да връщаме излишните материали на 100% на доставчиците и плащаме само това което сме ползвали.Отделно ако логистиката е от теб,това може да рефлектира на срока за изпълнение,а това се случва много често,макар че твоя случай е лесен
        Последно редактирано от Roninn; 03-12-20, 08:01.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          ...
          Материалите ги осигурявам аз.
          ...
          Не мисля, че ще ти излезе по-евтино. Ако купиш предварително, без да имаш яснота какво и колко ти трябва, ще трябва да караш на принципа "За да стигне - трябва да остане". Ама и това, което ще остане, струва пари.
          По-добре да намериш някой читав жичкаджия, да му опишеш подробно къде какво ти трябва и той да ти даде ценова ориентация. Ако те устройва като бюджет - остави го той да си достави проводници, кутии и т.н.

          А намиране на читав изпълнител за обект извън София е малце трудно. Читавите обикновено си имат работа и не им се много разкарва, особено, когато става въпрос за нещо по-дребно.



          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            за материалите идеята е, че и аз ще ползвам хубави отстъпки, но ако изпълнителя ми ги даде с отстъпката, а не да остане за него като при авточатите, нямам против той да ги осигури.
            а това за извън София е така, но пътуването в случая от ОК е 30-35 минути без бързане, в час пик по-бавно стигам до центъра.
            Точно ценовата ориентация за труд търся, защото получавам различни оферти, от 10 -15-20 лева на точка, със или без отделна цена за полагане на кабел, до 3000лв. топтан.
            Това само за силнотокова инсталация де.

          • Чавдар (V93)
            Чавдар (V93) коментира
            Редактиране на коментар
            Реален пример - 20-30 лв на контакт/ключ с полагане на проводник (средно 6-7 м) . материали от изпълнителя. Аз си взех само таблата и пълнежа им, че имах възможност за много добра отстъпка

        • #6
          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Аз бих го поел обекта, разстоянието ме спира леко ,по точно времето за стигане до мястото от Пловдив.Иначе 400 км.са нищо за ден.Ам тракия ,южното околовръстно ,през люлин ли се излиза за Струма.Пиши населеното място на лично ,да видя времето .
          Грубо това е работа за около две работни седмици,без да се бърза.

          Поизчакай ако има по близо колега който е свободен ,ако няма ще се чуем.

          п.п Не бързай с осигуряването на кабелите,ти вероятно имаш нещо предвид,но само да кажа че ние ползваме солидни отстъпки от материалите,и не само ние,а всички колеги .Отделно че има голяма вероятност много неща да ти останат излишни.Ние имаме възможност и да връщаме излишните материали на 100% на доставчиците и плащаме само това което сме ползвали.Отделно ако логистиката е от теб,това може да рефлектира на срока за изпълнение,а това се случва много често,макар че твоя случай е лесен
          мястото е по магистрала Струма 37 км. и после още 5 по хубав асвалт......далече е за пътуване от Пловдив, още повече за цели две седмици, то само транспорта ще е 500лв.
          за материалите идеята е, че и аз ще ползвам хубави отстъпки, но ако изпълнителя ми ги даде с отстъпката, а не да остане за него като при авточатите, нямам против той да ги осигури.
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #7
            Изпълнителя ще си реши дали му е далече , това теб не те бърка стига офертата да те устройва. Ще ти дам пример: Преди 20г. работих на един комсомолец , беше направил една голяма къщичка високо във Витоша. Та и той като тебе почнал да събира оферти от родните фирми , и всичко му скъпо. Но понеже има бизнес партньор в Германия , споделил и с него какъв му е проблема. Та се беше оказало , че от Германия има оферта която е по-ниска от най-ниската в България. И двама души немци си пътуваха със самолет от Германия всяка седмица , и му направиха цялата инсталация с изцяло техни материали. Дори качествена дървена стълба си бяха докарали от там , щото с такава се работело по техните закони.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #8
              Анатолий, ще се утрепеш от пътуване, ако мислиш всеки ден. Няма добра и бърза връзка между Тракия и Струма. Поне според мен. По-пряко е през Ихтиман и Самоков, ама точно пътя между последните е калпав. И въпреки всичко, мисля, че ще се стига по-бързо и лесно. Ако пътуваш обаче един-два пъти в седмицата, е поносимо.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #9
                Да, съгласен съм напълно.Миналия месец изкарах в Бургас 4 седмици,на два три дни в двете посоки.Километрите не са много до Сф ,разходите за гориво са последна грижа,но времето до точката са около четири часа и половина на ден в Път,и то в добрия случай.Околовръстното от цариградско до камбаните сутрин е мъка.

                ​Но ако колегата е в някакъв ступор,може да свирка след няколко месеца

                П.п Из пловдивско,срещам все по често гръцки бригади ,електричари,парни инсталации и подобни.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • TigerHunter
                  TigerHunter коментира
                  Редактиране на коментар
                  И нататък до Горнобански, през Княжево, Владая, Драгичево, пак е мъка. На мен ми е близо обекта, но не се занимавам с това на такова ниво.
                  Мога евентуално да разпитам тук, но не познавам много жичкаджий и не мога да гарантирам.

                • IvanIvanovi
                  IvanIvanovi коментира
                  Редактиране на коментар
                  TigerHunter, има много работа в твойта сфера, теб ще те търся напролет

                • KingofROAD
                  KingofROAD коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ronin, какъв е проблема да си пишеш една командировка в хотел близо до целта? И да не търчиш всеки ден по 4 часа туда сюда?
                  Иначе и до Бургас за един ден съм търкалял, над 800км. туда/сюда,но ми идват множко. Дори и със служебна кола....
                  Последно редактирано от KingofROAD; 04-12-20, 00:08.

              • #10
                Ааа...няма проблем ,то от последните 10 г.6 от тях са по хотели ...не се сещам за такава дума ..(..професионални хотелски гости )


                Проблема е че обекта е малък.Разходите за заплата на трима души,нощувките и командировъчните ,горивото не го смятам ....Изяждат около 40 % от сумата.

                Аз обекта съм го остойностил,има дребни неясноти,но те не са съществени.

                Пак казвам,нека колегата да се огледа за някой по близо,ако не реши въпроса до Януари,да звънка.

                Работата като обем не е много и реално две седмици са много време.
                Последно редактирано от Roninn; 04-12-20, 07:22.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • IvanIvanovi
                  IvanIvanovi коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ще звънна, ако не намеря доверен човек по-наблизо. Ако не е много нахално, може ли да ми изптратиш остойностяването на л.с.

              • #11
                Преди 20 години купих недовършена хижа в Зап.Ст.планина. Долният етаж е от камък "зъб в зъб" - няма фуги и пробиване. Разни жичкаджии идваха, цъкаха и се пръждосваха. Накрая се "чу як писък" и сам направих цялата ел.инсталация, вкл. монтажа на ел.таблото и изолаторите до стълба. Външна е (не е вкопана в мазилката), всичко се вижда, но за нас това не е проблем. Ползвах кръгъл проводник за външен монтаж, май беше 2х6 кв.мм., мостоваци за отклонения за контактите 2х4 мм, а за осветлението - по 1,5. Преизчислено, но сигурно. Вече 20 год. няма аварии. Най-важно е да се помни цвета на фазата! Понеже това ми беше първият опит, реших, че трябва да е жицата с кафявата изолация, а О-та - с черната, а то било обратното . В крайна сметка няма никакво значение, само да не се бъркат.
                Сам се справих и с ВиК, дори сам намерих водопровода, закопан преди 100 години. Направих шахта, 2 бани, 4 мивки, 2 тоалетни и отделни отходни тръби за бани+мивки и отделно - за кенефите до септичната яма.
                Всичо това сам, за 2 месеца, вкл. ходене за риба.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • IvanIvanovi
                  IvanIvanovi коментира
                  Редактиране на коментар
                  да, ти си викал неволята и тя се е отзовала.... аз засега се опитвам да не прибягвам към нея

                • Чавдар (V93)
                  Чавдар (V93) коментира
                  Редактиране на коментар
                  Надеждата слепи човека ! Търсиш кой да свърши работа, търсиш ... па си плюеш на ръцете ...

              • #12
                Преди час работихме в една къща в гр.Първомай.
                Цял ден ръми,но към 16 часа почна да вали интензивно.Ние естествено под дъжда ,подгизнахме .При ваденето на електромерите вън,е подменен стар рекордоман и е пуснат от стълба до чашките на къщата 2х6 квадрата

                От чашките към вътрешната инсталация 2х1 квадрат ,не е грешка ,1 квадрат.

                Вижда се отвън как кабела е ставал червен и изолацията му е паднала две педи ....

                Та...трапер...6 квадрата между контактите е прекалено излишно ,по селата не можеш да извадиш такава мощност ,реално и 4 квадрата е много ,но да речем че не нива да падаш под 4-ка.

                4 квадрата в контакт си е приключение.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • trapper
                  trapper коментира
                  Редактиране на коментар
                  Е, не помня вече, беше преди 20 год. Като отида, ще ти ги снимам.

                • trapper
                  trapper коментира
                  Редактиране на коментар
                  прегледах записките: вероятно съм ползвал лустер-клеми.

                • Roninn
                  Roninn коментира
                  Редактиране на коментар
                  Това е много лошо напред във времето.От всички съединения,лустер клемата държи най-много по ток,но само толкова.Всичко останало е лошо.

                  Класирани по най издържащи са

                  1.Лустер клема
                  2.Скрутка
                  3.Ваго


                  Ако си правя нещата за мой обект и имам време и не бързам,скрутка и заварка .


                  Ако бързам,скрутка и калай
                  Ако много бързам ,само скрутка

                  Лустер клемата държи по ток,но във времето се охлабва и или клеясва болта и става заварен, същевременно кабела от топлинното разширение което се случва непрекъснато,се охлабва и почва да грее,грее ли,часовете са преброени.За влагата и лустер клемата няма да споменавам.
                  Последно редактирано от Roninn; 05-01-21, 20:16.

              • #13
                Анатолий, така е. Направих нова инсталация на няколко къщи на село. Все строени 50-те години на миналия век. Всичките бяха с 2х1 кв.мм - един чифт тръгва от таблото и обикаля по цялата къща - от стая в стая. Оригинално по един контакт и една лампа в стая. После през годините пускани разклонения.

                Нагорели връзки, разпадната изолация, намотани жици и пирони по винтовите презпазители.

                Не знам, хората на село, живеещи в такива къщи нямат пари. И се сещат за ремонт, като им замирише яко на изгоряла пластмаса.

                Преди 10-тина години купихме една кирпичена къща за баща ми и майка ми в с. Чернозем. Правихме и пълен ремонт. За късмет, била на селския ел.техник. Перфектна инсталация - трифазен ток за навеса и акумулиращата печка, връзките в кутиите - запоени, по 4-5 контакта в стая. Винтови, но автоматични предпазители.


                Последно редактирано от bullet_pk; 07-12-20, 20:07.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • Roninn
                  Roninn коментира
                  Редактиране на коментар
                  Аз имам къща в Дълго поле.Там ми е склада.

              • #14
                Миналата седмица се наложи да се направи (наново) ел инсталация на 5 стаен апартамент около 250м2 с отделна баня и тоалетна.Мисля че се равнява на "нормална" двуетажна къща?!

                - 1.Ден - двама полумайстори дялкаха дупки за разклонителните кутии +2 табла(едното за кабелна и интернет)+ канали в итонга по бързата процедура 2човека по 75лв надник = 150лв
                - 2.Същите двама полуобщаци пускаха всички кабели под надзора на най умния жичкаджия който монтира таблата и сложи разклонителните кутии+конзолите2х75 + 150 = 300лв
                - 3 - ти ден - работи само най умния жичкаджия който навърза всички разклонителни кутии+осветлението +някои дреболии = 150лв
                - Четвърти ден - умния жичкаджия свърза всички предпазители, монтира дефектно токовата, а един от полуобщаците монтира всички контакти и ключове = 75 + 150 = 225лв
                - Пети ден - умния жичкаджия (водещия ел техник майстор) до обяд изпробва инсталацията като отдели 2 часа да гони и бие един от полуобщаците (бил разменил някъв си кабел) = 150лв
                - 6.Шести ден - Всичко е наред и работи - но по стара традиция жената на собственика иска да се измести два ключа (щото объркала вратата накъде се отваря) + забравила осветление в гардероба + още някакви изменения - абе слетобяда мина единствено само в уточнения само- ама се плаща (умния жичкаджия върви след жената и се съгласява с казаното) = 150лв
                - 7. Всичко готово до обяд с измененията - ама по стара традиция се плаща като за цял ден иначе майсторите ще забравят за теб = 150лв

                Това е общия тотал на едно голямо жилище което е направено с всички изисквания - трипроводен кабел монтирана дефектно токова защита монтирани ключове контакти (без осветителни тела) всичко прозвънено и работи. Допълнително монтирани кабелна във всяка стая успоредно с кабел за интернета (тип 4 усукани двойки) оптичен кабел до слаботоковото(ако сложи рутер) и така.Кабелите се вградиха по бързия начин - по къс път като имахме един специален инструмент дето прави канали ....

                Излиза 1275 като по стара традиция закръглих на 1300 лв....
                Сега не знам как е в Софията там по принцип хората са по особено и парите са по други - отделно аз немам нерви да обяснявам че трябва да се работи качествено щото .... абе....

                Не знам много ли е малко ли е - но майсторите ми нямаха големи ядове по моя обект и бяха непрекъснато улеснени (не си даваха и много зор).
                Естетвено кафе машината беше заредена с качествено кафе без ограничение и качествена караоке тонколона дънеше непрекъснато (но не чалга).Беше топло приятно и всички материали бяха там на място - не са чакали за нищо.Приблизително в 8 и нещо почваха и си тръгваха преди 5 часа - но през останалото време работеха наистина бързо и ефективно(евала).

                Важното е че накрая те са доволни от мен(не ги юрках) но и аз съм още по доволен от тях.Защото може и по евтино ама ми е писнало да вървя подир хората.Предпочитам да си плащам на умен и кадърен (водещия умен жичкаджия) и повече да нямам проблеми с този обект.

                Коментар


                • #15
                  Миналата седмица направихме два апартамента събрани в един със два хола,две кухни ,две бани и две тоалетни,две триредови апартаментни табла ..тотала излезна 1650 лв.

                  Около 40 розетки контакти ,ключове...десетина дивиатора ,десетина двойни (серия)ключове за осветление.
                  Отделно като ти се падне някой смахнат дизайнер,с кухните имаш само два дни окабеляване.Незнам как е при вас,при нас искат печките и хладилниците на отделни ТК и с отделни ДТЗ ,отделно на аспиратори и външни вентилатори за смукане,чадъри и т.н ДТЗ
                  Осветление на кухни,плотове ,датчици ,лед ленти.Отделни ТК за съдомиялни.
                  Общата квадратура е 25х7 = 175 квадрата

                  За къщата сметките са различни,там имаш да правиш земно ,ГРТ евентуално и две етажни табла със ДТЗ
                  Отделно имаш три слаботокови инсталации,СОТ,ВИДЕО И КАБЕЛНА ОПТИКА ЛАН И КОАКСИАЛ,това като план минимум.
                  Последно редактирано от Roninn; 07-12-20, 22:06.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X