Гледам напоследък масово по официални, неофициални медии, телевизия, радио, компютърни игри, социални медии и т.н. се е почнала една кампания или традиция да се излива с голямата кофа помия по родното черноморие и туризма ни.
Хранят ги здраво- таратор 9 евро, цаца 12 евро, дюнер 18 евро, шезлонг 50 евро, паркинг 15 евро, въздух за дишане 10 евро и така в тоя ред на мисли.
Аз това си го знам и жокер ми не требва, поради което и от доста години съм забравил пътя на изток от Пловдив.
Ама сега имам чувството, че гнева народен се е отпушил масово и мощно и закопават и малкото останало читаво там, ако и до колко го e ималo.
Та се зачудих дали ситуацията действително е толкова зле или се преувеличава, за толкова години не се ли научиха морските хазяи малко от малко на по читаво поведение и услуги?
Още ли не са спрели добетонирането на местата където природата си е позволила да покаже зелена тревичка или ивица пясък?
Мразя да обобщавам и да слагам под общ знаменател. Bярвам, че тук-таме има и читави места и хора. Друг е въпроса, че принципно не ми се занимава да търся, при условие че това по другите държави с море такива неща са си по дифолт, а не като да играеш на тото и да уцелиш джакпота
В мен се е загнездил пъкления, мазохистичен план да си жертвам живота и тая година да се разходя до черноморието да се порадвам на хубости и да погледам малко сеир. Дали ще съжалявам или много ще съжалявам?
пример
България остава единствената дестинация на Балканите, която бележи трайна стагнация и дори спад в туризма
Хранят ги здраво- таратор 9 евро, цаца 12 евро, дюнер 18 евро, шезлонг 50 евро, паркинг 15 евро, въздух за дишане 10 евро и така в тоя ред на мисли.
Аз това си го знам и жокер ми не требва, поради което и от доста години съм забравил пътя на изток от Пловдив.
Ама сега имам чувството, че гнева народен се е отпушил масово и мощно и закопават и малкото останало читаво там, ако и до колко го e ималo.
Та се зачудих дали ситуацията действително е толкова зле или се преувеличава, за толкова години не се ли научиха морските хазяи малко от малко на по читаво поведение и услуги?
Още ли не са спрели добетонирането на местата където природата си е позволила да покаже зелена тревичка или ивица пясък?
Мразя да обобщавам и да слагам под общ знаменател. Bярвам, че тук-таме има и читави места и хора. Друг е въпроса, че принципно не ми се занимава да търся, при условие че това по другите държави с море такива неща са си по дифолт, а не като да играеш на тото и да уцелиш джакпота
В мен се е загнездил пъкления, мазохистичен план да си жертвам живота и тая година да се разходя до черноморието да се порадвам на хубости и да погледам малко сеир. Дали ще съжалявам или много ще съжалявам?
пример
България остава единствената дестинация на Балканите, която бележи трайна стагнация и дори спад в туризма
От 15 години ходя на едно и също място - година с година не си прилича, но общо взето проблемите са като има повече навляци, дето спират където си искат, независимо че апарт-хотелчето, където ходя, запазва между 4 и 8 места за сезона, настрани е и лудница няма. Колко се е изложило с цените ресторантчето, където се храним, тепърва ще видим. До миналата година си беше човешко.
Народо е фрашкан со пàре и 9 € за таратор нема го накара да мигне.
Коментар