Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ордени и медали

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ордени и медали

    Моля, препоръчайте ми читав работещ форум за колекционери на ордени и медали.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    При поредното разчистване у дома намерих Народен орден "За гражданска заслуга", само от метал. Не е семейна реликва, като хлапе го трампих за шепа абета. Този орден е учреден от княз Фердинанд I на 2 август 1891 г. Има шест степени (4+2). Намерих снимки на различни места, но моят е само кръст с дъбови клонки, без емайл. Предполагам три възможности:
    - да е V или VІ-та степен, сребро;
    - да е заготовка, чакаща довършване според необходимата степен;
    - да е отливка, копие, но това е малко вероятно, защото е у дома повече от 50 години.
    Въпросът ми е има ли и други предположения?

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Народен орден За гражданска заслуга-2.JPG Прегледи:0 Размер:480.1 КБ ID:6909736

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Народен орден За гражданска заслуга-1.JPG Прегледи:0 Размер:540.5 КБ ID:6909737
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      Принципно съм повече по монетите и ордени имам малко, не съм спец по ордени, но това лично на мен ми прилича на заготовка. Специално този орден, преди 50+ години, едвали е представлявал някакъв интерес за направа на реплика.
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • #4
        Баща ми има за смелост от 90 години, при първа възможност ще го снимам.
        0-

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X