Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хвърчила

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хвърчила


    Тия дни който трябва ще направи разделите на темата, доколкото знам вече се работи по въпроса. Първата тема беше точно за хвърчилата и балоните. Само че е надута до потенциална полезност, и до там че да става за различни интереси. "Въздушно наблюдение и свръзка за целите на МСС". Така или иначе, военните и полярните радисти отдавна вдигат антените си с хвърчила, в най-големите и кървави морски сражения в историята, артилерийския огън и разузнаването са били коригирани по телефона от хвърчила и привързани аеростати. А сега има какви ли не евтини фотоапаратчета със стабилизация на изображението. Който иска прави хвърчило и надува балон и го пълни с апаратура, който иска - пише софтуера за тая работа, който иска - наземния комплекс за обработка на информацията. Достатъчно широкопрофилна задача, и при това решима. При реална полезност на устройствата.

  • #2
    До: Хвърчила

    Стефан си е Цар-я на идеите признавам! Та на въпроса. Понеже знам колко всички деца харесват хвърчилата подкрепям с двете ръце идеята една от първите развити теми да е ХВЪРЧИЛА... Нека за начало да не поставяме много високи цели..., просто да помогнем на които деца искат да си направят наистина голямо и сериозно хвърчило..., по-късно най-умелите да включим и в това за което говори Стефан..., много хляб има там..., даже и за радио връзки нещо си мисля...


    МОЛЯ ВСИЧКИ КОИТО ИМАТ КНИГИ, ЛИТЕРАТУРА, ЧЕРТЕЖИ И ПРОЧИЕ ЗА ХВЪРЧИЛА ДА ПОМАГАТ...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      До: Хвърчила

      Зависи какво хвърчило.Най простото -от вестник ,пръчки от джанка и зидарски канап.Пръчките се подбират с еднаква дължина и се връзват с канапа на шестоъгълник,след това с канап се обикаля шестоъгълника и се залепва вестника като се обръща на канапа който обикаля.Прави се опашка с три- четири дължини диаметъра на главата, като в предния край се прави триъгълник като рамене половин дължина на пръчката.На опашката се захващат с клуп 20 -25 ленти с шрочина 3 -4 см изрязани от вестник.водещия канап се захваща за средата на главата, като се пускат две нишки с дължина половината летва и се връзват там където е вързана опашката или в противополжния край. Дефакто тези две определят ъгъла на атака на главата ,ако бяга наляво или надясно се скъсяват съответните .Ако опашката е лека и то бяга наляво-надясно се добавят още ленти. Ако е тежка се махат.При силен вятър трябва да е по тежка опашката-по дълга. С такова хвърчило съм развивал 150 м канап.Оптималния размер на главата е около 0.80 см-1 м.
      Не знам чия е конструкцията но имам направени поне към 20 хварчила по тази технология от дете.
      И за да епо красиво може да се направи от цветни хартии,но навремето нямах такива екстри.
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от Георги Крумов; 17-08-09, 09:31. Причина: картинка

      Коментар


      • #4
        До: Хвърчила

        Да разбира. От описаното от Флай Фрий, през натрупването на опит, до бързо излитащите китайски змейове и стабилизираните, с много голяма товароподемност, кутии.
        Освен просто да летят, ще трябва да се научим да ги влачим накъдето искаме, да се реши въпросът с ориентацията им, със спасяването на товара, с прибирането на паднало. В това време някой друг ще изследва възможностите за дистанционно управление на фотоапаратите от голямо разстояние, стабилизираните платформи, и толкова любимата на мнозина гпс навигция И какво може тя без компаси и построители на вертикали Някои трети хора ще правят водилото и буксира за наземния комплекс, програмите за запис и обработка на изображенията. Някои хора ще трябва да решат и въпросите с локалната метеорология.
        Който обича радиото, ще смята антени с дълги линии, и гръмозащитата им.
        А видимо простите балони са отделна трудност, понеже в случай на бедствие, на никой няма да му е до производство на хелий. Пък монголфиерите искат гориво, и управлението му.

        Коментар


        • #5
          До: Хвърчила

          Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
          Зависи какво хвърчило.Най простото -от вестник ,пръчки от джанка и зидарски канап.Пръчките се подбират с еднаква дължина и се връзват с канапа на шестоъгълник,след това с канап се обикаля шестоъгълника и се залепва вестника като се обръща на канапа който обикаля.Прави се опашка с три- четири дължини диаметъра на главата, като в предния край се прави триъгълник като рамене половин дължина на пръчката.На опашката се захващат с клуп 20 -25 ленти с шрочина 3 -4 см изрязани от вестник.водещия канап се захваща за средата на главата, като се пускат две нишки с дължина половината летва и се връзват там където е вързана опашката или в противополжния край. Дефакто тези две определят ъгъла на атака на главата ,ако бяга наляво или надясно се скъсяват съответните .Ако опашката е лека и то бяга наляво-надясно се добавят още ленти. Ако е тежка се махат.При силен вятър трябва да е по тежка опашката-по дълга. С такова хвърчило съм развивал 150 м канап.Оптималния размер на главата е около 0.80 см-1 м.
          Не знам чия е конструкцията но имам направени поне към 20 хварчила по тази технология от дете.
          И за да епо красиво може да се направи от цветни хартии,но навремето нямах такива екстри.
          Да доразвия малко мнението на колегата - на този тип хвърчила им казвахме еркени и ги правихме от оризова хартия стават по леки от вестника.Освен това технологията изискваше поставянето на две кръстосани пръчки като напречната два пъти по къса от надлъжната. По този начин се осигуряваше по добра аеродинамичност на хвърчилото.
          Състезавахме се кой ще го задържи максимално дълго в небето.

          Коментар


          • #6
            До: Хвърчила

            Ето тука има доста снимки и инфо - http://air.azholding.com/services
            Аз много се бях запалил - купих си метеорологични балони от щатския ибей, които трябва да се напълнят с хелии, ама така и не ги напълних, това лято трябва да пробвам
            Грандоман WJ 3.1 QD

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X