Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТНТМ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: ТНТМ

    Може ли да откриете сметка (лична?) в някоя банка. Всички сме правили ремонти и знаем, че първоначално пресметнатите разходи се надвишават с поне 30%. Така ще може и други хора да се включат въпреки, че са далеч.
    There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
    No wahalla.

    Коментар


    • До: ТНТМ

      Майсторе, предлагам да опишеш по-подробно какво има за правене и след това материалите. От написаното не ми става ясно за какво е тръбата Ф110 вероятно за канал, но това е стока с двойно предназначение ... може и за много други неща да се използва.
      Другите материли също не ми е ясно за какво ще се използват и какво ще се гради.
      Дай малко повече описателна част, пък спецификацията после.
      Ако може и малко помощ със снимков материал, цена няма да имаш (ти вече нямаш т.е. безценен си).
      Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
      LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
      Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

      Коментар


      • До: ТНТМ

        На Трамп - благодаря. Ще го имаме в предвид.
        Дейности , необходими и достатъчни, преди да пуснем някое дете.
        1. Няма в залата ВиК и трябва да изградим ВЦ. Кнал и вода има на 15м. Мои са си и няма нужда от разрешителни. Трябва: изкоп 15м с дълбочина 60см. , полагане на канал ПВЦ ф110, водопровод 1/2", изграждане на ВЦ кабина 120х100 см от гипсокартон - вътре в помещението, монтаж на клекало, казнче, малка мивка. А забравих - и малко ток за цъкане на крушката във ВЦ-то.
        Вчера хванах двама младежи , яки студенти 5-ти курс, и поразместиха, понаместиха имането на Стефан.
        Стефане, всичко си е там, нищо не е изхвърлено.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • До: ТНТМ

          Ф 110 имам две мизерни парчета. И сигурно 2 метра полипропилен, ама без вложка.
          Някви жици докарахме, в къщи има още. Както и ключове, фасунки и контакти. И табла с бушони. И електромери има, и май водомери.
          Голямата неръждаема мивка още не е уредена(((

          Коментар


          • До: ТНТМ

            осигурих едно такова стирлингче много ме кефи, разглабя се цялото .

            Стефане звънни кат тръгваш към мястото , дано се вместя и аз с каса бира , че друго май нямам засега
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • До: ТНТМ

              Пълен гърч! С това май няма да стигнем и до бирата. Ще си ходим ударени с мокър парцал и трезви.

              Коментар


              • До: ТНТМ

                Четох оттатък за шапки и марихуани, четох, и ми стана съвсем криво. В последните постове е казано всичко, проблемът е изяснен. Кой как не си гледа работата е друг въпрос, а това което можем да направим ние, е ето това. Хубаво да кълнем, ама е по-хубаво да предложим истинска алтернатива.
                Дайте тия дни поне да сглобим шкафовете, та да може да се подреди, и полека - лека да се започне. Щото всеки ден в който се мотаем, някое дете получава цигара, вместо шепа гайки. И е куул дебила с увиснали до коленете панталони и празен поглед, а не този, който знае и може разни неща.
                На тия години, те все някак трябва да се социализират, и някъде трябва да ходят. Пък то няма къде, освен в агитката на Левски, агитката на ЦСКА, и кварталната градинка. Дето алкохолици и джойнт.
                Излиза че ние сме виновни.

                Коментар


                • До: ТНТМ

                  Стефане, кажи кога да дойдем с хора и да свършим нещо. Че сега и времето е по-добро.

                  Дай разбивка на необходимите материали и дейности.
                  Show must go on!
                  LZ1VES

                  Коментар


                  • До: ТНТМ

                    Разбивката по-горе я направи Пламен.
                    За времето няма да казвам нищо, понеже до края на месеца съм в отпуска. Демек съм по-свободен, и тоя въпрос трябва да се определи от по-заетите. Когато могат те.

                    Коментар


                    • До: ТНТМ

                      Ако организирате нещо за почивните дни - бройте ме
                      LZ1DWW

                      Коментар


                      • До: ТНТМ

                        В събота (12.12.09 г.) след 15 ч., и в неделя (13.12.09 г.), в предоставените от Пламен (Майстора) помещения, ще има подреждане и сортиране на материални активи. В заключение - обсъждане на следващите действия. Съпричастните са добре дошли.
                        За бири и жени - вход свободен.

                        Коментар


                        • До: ТНТМ

                          Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                          По - яко, друг път!

                          И най-елементарния фоерверк от Метро, слага в джоба си нашите ракетки от едно време...

                          Разберете, това са презадоволени деца, с нищо не можете да ги впечатлите! Ако нещо не знаят, тракат с хилавите пръсти и след минути са доста по-наясно от соц. научен сътрудник!

                          Но нищо не пречи да си мечтаете!

                          Между другото съм впечатлен от разбиранията на дванайсетокласника - маниак на Победа... Това показва, че все още има някакъв остатъчен интелект тук-там в новата генерация...

                          А останалите хич не ги мъчете - ние сме туристическа дестинация, трябват ни келнери, бармани, шофьори и жени за туристите!

                          Ето тук е разковничето, мисля. Мечтите. Знаят ли родителите за какво мечтаят децата им? Това трябва да дадем на децата. Да Ги научим да мечтаят за стойностни неща. То тука, аслъ, много личен пример трябва.
                          А колкото до "туристическа дестинация". Никак не вярвам, че ще се "оправим" с търизъм. Ние можем да сме добри роби но сме лоши слуги.
                          E = mc2 / Прави си сметката! И умната!

                          Коментар


                          • До: ТНТМ

                            Не съм много убеден дали е по темата, но все пак.

                            http://jt-arxiv.narod.ru/

                            На тоя линк има много броеве на списание "Юный Техник"

                            Коментар


                            • От: ТНТМ

                              Здравейте, какво стана с идеята, отдавна никой не е писал нищо по темата?

                              Искам да ви разкажа нещо - не вярвах, че има все още такива хора, ентусиасти - да посяват зрънцата на знанието и уменията в детските умове и души, а то един ми бил под носа в Пловдив. Запознахме се случайно - споделих с една учителка, че ми трябва помощ по физика за малкия син, а тя каза, че познава точният човек - Васил Базелков, бивш учител по физика. Сега води клуб "Квант" в Пловдив (www.quant-bg.info), към Общинския детски център, деца от 3-4 клас до студенти вече, някои учат в чужбина и все пак, при всяка възможност идват при него да помагат, да говорят, да правят опитни установки, да творят. За мен този човек е един от съвременните будители, пълен с енергия, идеи, ентусиазъм. Клубът има нужда от помощ - всяка година организират и участват в състезания и различни други мероприятия. Г-н Базелков има и огромното желание да се направи музей на физиката, с работещи опитни установки, където всяко дете да може да види с очите си и опита с ръцете си как действат физичните закони. От клубът ще са доволни на всичко - спонсорство за награди за състезанията, материали, работещи модели, срещи с интересни хора-практици и пр.
                              Ако имате възможност и искате да помогнете можете да се свържете с В.Базелков- vbazelkov@abv.bg

                              А ако идеята по темата е замряла, поне можете да решите да помогнете за направата на музея и/или действащи модели; пък и дори само да обмените идеи, да се запознаете.
                              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                              Коментар


                              • От: ТНТМ

                                Моя целия джип вече е ТНТМ. Ама пусто съм далеч за връзка.
                                Иначе с радост бих споделил кое как съм го мислил и правил. Макар и да няма нищо общо с науката-на децата ще им е интересно да видят как се правят самоделни конструкции, да научат за пробите и грешките, да видят как накрая нещата проработват.

                                Поне така си мисля де, като бях лапе умирах да контактувам са такива хора, ама рядко се срещаха.
                                В сегашните времена в които децата са запленени от айфони и чалга не можем да пропуснем шанса да работим с тези които проявяват признаци на здрав разум.

                                Ако човекът има интерес от моите откачени конструкции-знаеш ми координатите.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X