Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За какво е служела естакадата на Шкорпиловци?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: За какво е служела естакадата на Шкорпиловци?

    Мидите едно време..... от пилоните на моста и от пилоните по-навътре не ги харесвахме че били расли на желязо . На към Кара Дере по-ги харесвахме ама не ходехме само за миди.....
    Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

    Коментар


    • #62
      От: За какво е служела естакадата на Шкорпиловци?

      За Шкорпиловци - на БАН е категорично.Ихтиоложка станция на БАН се води. Не знам каква е съдбата.

      Всяко лято,като ученик там падаше голям риболов.

      Не е за йод. Йода е друга система. Цеха беше към Нефт и Газ Долни Дъбник. После го прехвърлиха към Нипроруда.

      Разработката за извличане на йод си е на Нефт и Газ, съвместно с бившите БРВ-та и т.н.
      only 4 x 4,sim AWD

      Коментар


      • #63
        От: За какво е служела естакадата на Шкорпиловци?

        Нефт и газ, йод беше на разклона за сели Шкорпиловци и курорта Шкопиловци . Естакадата не за добив на йод.
        Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

        Коментар


        • #64
          От: За какво е служела естакадата на Шкорпиловци?

          Нали това съм написал. Естакадата е на БАН. Йода беше на НЕФТ и ГАЗ , после Нипроруда, а после не знам. Дали извличат днес още, също не знам.
          only 4 x 4,sim AWD

          Коментар


          • #65
            От: За какво е служела естакадата на Шкорпиловци?

            А пък аз си спомням на Шабленската естакада на горното ниво вървеше една тръба около ф300.И се говореше че съоръжението е на Нефт и газ.
            +359 889 301 623 Явор
            Suzuki Grand Vitara 2,0л.2007

            Коментар


            • #66
              От: За какво е служела естакадата на Шкорпиловци?

              Първоначално публикуван от bradi Преглед на мнение
              А пък аз си спомням на Шабленската естакада на горното ниво вървеше една тръба около ф300.И се говореше че съоръжението е на Нефт и газ.
              За шабленската ми казаха че са товарили корабче с нефт за Нефтохим Бургас
              Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

              Коментар


              • #67
                От: За какво е служела естакадата на Шкорпиловци?

                Шабленската естакада е с жълтата стрелка, а от остатъка пред червената е тръгвала още една, високо към брега. Интересно, някой помни ли нея?

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Capture.JPG
Прегледи:1
Размер:83.8 КБ
ID:5772641

                Коментар


                • #68
                  От: За какво е служела естакадата на Шкорпиловци?

                  Естакадата на Шкорпиловци е построена, когато са разработвали технология за управляемо хоризонтално сондиране. Била е част от опитната установка. Сега по нея има множество датчици за мониторинг на химико-физичните показатели на морската вода. Всичко друго казано дотук, по отношение на нея са глупости.

                  Естакадата на Шабла се възстановява защото морската границата и териториалните води на България се определят от най-крайните позиции на континенталната и част. Естакадата се явява най-източна такава и България печели десетки км2 море. Което не би било от особено значение, ако там не попадаха и предполагаеми залежи на нефт. Няколко блока за сондиране са в тези райони.
                  България по море категорично не внася зърно последните 8 години, само изнася ( пшеница - хлебна и фуражна, царевица, рапица) и то много, ама много.
                  I get High by going Down

                  Коментар


                  • #69
                    От: За какво е служела естакадата на Шкорпиловци?

                    Две интересни истории за Шкорпиловци.
                    http://www.morskivestnik.com/spomeni..._ttraqnow.html
                    http://morskivestnik.com/spomeni/trtr14122012.html
                    Естакадата в Шабла се води част от държавната ни граница.

                    Коментар


                    • #70
                      От: За какво е служела естакадата на Шкорпиловци?

                      Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
                      Естакадата на Шкорпиловци е построена, когато са разработвали технология за управляемо хоризонтално сондиране. Била е част от опитната установка. Сега по нея има множество датчици за мониторинг на химико-физичните показатели на морската вода. Всичко друго казано дотук, по отношение на нея са глупости.

                      Естакадата на Шабла се възстановява защото морската границата и териториалните води на България се определят от най-крайните позиции на континенталната и част. Естакадата се явява най-източна такава и България печели десетки км2 море. Което не би било от особено значение, ако там не попадаха и предполагаеми залежи на нефт. Няколко блока за сондиране са в тези райони.
                      България по море категорично не внася зърно последните 8 години, само изнася ( пшеница - хлебна и фуражна, царевица, рапица) и то много, ама много.
                      С риск да изглеждам "глупаво" не виждам къде е "експеримента" и къде е "хоризонталното сондиране"?
                      Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                      Коментар


                      • #71
                        От: За какво е служела естакадата на Шкорпиловци?

                        Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
                        За шабленската ми казаха че са товарили корабче с нефт за Нефтохим Бургас
                        По- старите трябва да помнят къде са били цистерните с помпената станция, в които се е събирал добития от находището нефт. Тръба до водата са строили по- късно, така че е възможно. Живи началник на сонда и гл енергетик са МС разказвали.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #72
                          От: За какво е служела естакадата на Шкорпиловци?

                          Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
                          ....къде е "хоризонталното сондиране"?
                          Фракинг, баце! Десять лет раньше и независимо от пиндогейомасонов!
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #73
                            От: За какво е служела естакадата на Шкорпиловци?

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Фракинг, баце! Десять лет раньше и независимо от пиндогейомасонов!
                            И това не го разбирам?
                            Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                            Коментар


                            • #74
                              От: За какво е служела естакадата на Шкорпиловци?

                              Добив на шистов газ

                              Коментар


                              • #75
                                От: За какво е служела естакадата на Шкорпиловци?

                                Естакадата на Шкорпиловци ,служеше за монтиране прибори за мониторинг на морската вода. Също така източно от нея имаше още две съоръжения-мачти/ диаметър 600мм/ стояще по на 2 тройки крака на дъното. Дълбочините бяха 12 и 18 м. Те имаха площадки - на водната ниво и по на горе,и служеха за същата цел. Тези две съоръжение отдавна са корозирали и са на дъното . В момента има монтиран вълнограф,с дистанционно предаване на данните/ в бялата къщичка,която се вижда на снимките/.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X