Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изведнъж някак уран бликна отвсякъде.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Изведнъж някак уран бликна отвсякъде.

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    ...за балканския бъбречен синдром не си ли чувАл?
    Гагич, зарежи го това. Партенка. Регионите на разпространение на балканската ендемична нефропатия не корелират с урановите залежи.
    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

    Коментар


    • От: Изведнъж някак уран бликна отвсякъде.

      Още малко психоза и паника сред населението.
      В Северозападна България, част от Североизточна Сърбия и в Югозападна Румъния
      много хора заболяват от бъбречна недостатъчност, известна като Балканска ендимична
      нефропатия (фиг. 5)... Питейните води в ендемичните райони преминават през геоложки формации,съдържащи оловни, цинкови, медни, баритни, фосфорни и апатитни орудявания, които
      несъмнено оказват влияние върху микроелементния състав на водата. Успоредното
      изследване на питейните води от ендемичните селища с тези от контролните
      (неендемични) показват повишени концентрации на фосфати, олово, кадмий, манган, мед,
      кобалт, уран, алуминий, барий, волфрам, сребро и хром... Радиактивността над определена стойност е опасна за човека. Допустима стойност за
      гама фона съгласно европейските норми е 0.6 микросиверта за час. На фиг. 7 са
      илюстрирани места на повишена радиактивност, причинена от антропогенна дейност -
      хранилища или отвали с радиoактивни отпадъци...

      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Изведнъж някак уран бликна отвсякъде.

        Уффф. Ясен разправяше, че ще въведе данък за неиздържалите изпит с въпрос "Що е то Теория и с какво се яде" ... май трябва да разширим конспекта още малко ... "Хипотеза" ?

        Допуска се, че в ендемичните селища населението консумира естествено омагнитенавода, която постепенно уврежда полупроводниковите свойства на ДНК, а това довежда донарушаване на регулационните клетъчни функции. Все още няма никакви доказателства вподкрепа на тази хипотеза, но тя разкрива възможности за нови изследвания в различниаспекти на проблема. Ако тя бъде подтвърдена, би било твърде благоприятно, защотодемагнитизирането на водата за пиене е напълно възможно, а това означава, че е намеренои радикално средство за профилактика на болестта
        Стига де, магнитче на ауспуха? Тия да не са студенти първи семестър?
        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

        Коментар


        • От: Изведнъж някак уран бликна отвсякъде.

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Явно не е и толкова вреден щом целия български народ не свети .
          То нищо не е случайно,но въпоса е кой и защо??????
          А има толкова много места по планетата с активни разломи в кората и по високи стойности на "238" във водата,но там не "плачат".
          Или не занаят или не искат---или са си свикнали от Хирошима -с урана------------ .
          Хайде да затворим и всички термални извори,че и там водата ееееееееееееееееееееее, "дошла" от дълбоко и носи -абвгде...опасен.............."менделей"!

          Коментар


          • От: Изведнъж някак уран бликна отвсякъде.

            Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
            Стига де, магнитче на ауспуха? Тия да не са студенти първи семестър?
            Те са от НБУ, простено им е.
            Но не е хипотеза, а...natural deduction: "Ако нещо прилича на патица, кряка като патица, ходи, клатейки се като патица, е, в такъв случай, за нас то ще е патица и нищо друго".
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Изведнъж някак уран бликна отвсякъде.

              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
              Не е лошо да се знае, че "два пъти над нормата" е равно на "една пета от опасното"... Има термини...
              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Същото намквоси се е просмуквало в същото намдеси още от намкогаси, бая преди някой да копа там.
              Тъй, тъй аз съм с наднормено съдържание на стронций във водата на къщата и си я ползвам вече 22години, баф`го даже не съм се интересувал как влияе
              По темата - Един (Той) спомена: ....щом формираме правителство и ще им пробием нови кладенци.......
              За мен е ясно на къде текът ..............парите( не е вода със стронций, ми си е баш рАкия)
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • От: Изведнъж някак уран бликна отвсякъде.

                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                Тъй, тъй аз съм с наднормено съдържание на стронций във водата на къщата и си я ползвам вече 22години, баф`го даже не съм се интересувал как влияе
                ...
                За мен е ясно на къде текът ..............парите( не е вода със стронций, ми си е баш рАкия)
                Тъкмо щях да кажа, че ти вОда не пиеш, гледам си си допълнил поста.
                Най-добрата защита от радиация, нали знаем каква е?
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Изведнъж някак уран бликна отвсякъде.

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  Тъй, тъй аз съм с наднормено съдържание на стронций във водата на къщата и си я ползвам вече 22години, баф`го даже не съм се интересувал как влияе
                  По темата - Един (Той) спомена: ....щом формираме правителство и ще им пробием нови кладенци.......
                  За мен е ясно на къде текът ..............парите( не е вода със стронций, ми си е баш рАкия)
                  Стронция не е задължително да е радиоактивен. Природния не е. А останалите му свойства, поне според ровичкането ми от чисто любопитство, не са интересни. Неприятното му свойство е да се трупа в костите, и когато е радиоактивен от това произлизат бедите, понеже трудно и бавно се извежда от организма.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Изведнъж някак уран бликна отвсякъде.

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Не свети, но пък блести с уникална тъпотия и простотия. Забелязана първо от Алеко, но постепенно ставаме нарицателно в целия свят
                    Иначе - за балканския бъбречен синдром не си ли чувАл?
                    Аз съм торбАл. Ма ени Учени твърдЪт , шо да а имало камъняк у бъбреците и на други индивиди , представени от човековете. И както каза Станьо -нема значение какво си изпил.Требе а се намажеш , та да светнеш (или омажеш )
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • От: Изведнъж някак уран бликна отвсякъде.

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Те са от НБУ, простено им е...
                      На тях да, на теб обаче не.

                      ПС: Крякащото би било патица. Обаче в случая е беличко и кудкудяка. А го наричат "патица" в най-добрият случай за целите на курсов проект на тема "как се пише патица"... някой ще вземе и да ти повярва...
                      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                      Коментар


                      • От: Изведнъж някак уран бликна отвсякъде.

                        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                        Аз съм торбАл.
                        Може ли превод от... ъ-ъ-ъ-ъ... белгийски?
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Изведнъж някак уран бликна отвсякъде.

                          Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                          Мисля, че не разбра какво казва Ясен:
                          Моля за извинение, наистина не съм разбрала
                          It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
                          Mark Twain
                          https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

                          Коментар


                          • От: Изведнъж някак уран бликна отвсякъде.

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Може ли превод от... ъ-ъ-ъ-ъ... белгийски?
                            Може друже.На български - чувал.От теб.Аз по-малко знае , значи - торба'л. Найс? Проз певод Ф ефир.Къф белгиИски , рупаме жанки.Или и тех да пишеме с "и" съкратено .За най-интересно?
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • От: Изведнъж някак уран бликна отвсякъде.

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Не свети, но пък блести с уникална тъпотия и простотия. Забелязана първо от Алеко, но постепенно ставаме нарицателно в целия свят
                              Иначе - за балканския бъбречен синдром не си ли чувАл?
                              Ами от рекламите разбрах че имам простата и един куп други вътрешни органи дето трябвало да имам проблеми с тях и без да съм пил радиоактивна вода Какво да ти кажа един куп старци на село изкараха почти до 100 пиейки от радиоктивната вода цял живот без да знаят че имат простата ; жлъчка ; панкреас и други неща със странни имена
                              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                              То нищо не е случайно,но въпоса е кой и защо??????
                              А има толкова много места по планетата с активни разломи в кората и по високи стойности на "238" във водата,но там не "плачат".
                              Или не занаят или не искат---или са си свикнали от Хирошима -с урана------------ .
                              Хайде да затворим и всички термални извори,че и там водата ееееееееееееееееееееее, "дошла" от дълбоко и носи -абвгде...опасен.............."менделей"!
                              В момента най много уран добиват все държави които не са баш в третия свят пък не съм чувал да имат някакви проблеми около добива и метода химическо излужване . Забележи една Германия в която се отказаха от атомната енергетика не спира добива . Като изключим лидерите които обикновено са в челната тройка Казахстан ; Канада и Австралия картинката е такава . Асоциацията посочва още няколко държави със значителни обеми по добив на уран: - 7-мо място- Узбекистан – 2500 тона - 8-мо място - САЩ – 1537 тона - 9-то място - Украйна – 890 тона - 10-то място - Китай – 885 тона - 11-то място - Малави – 846 тона - 12 място – ЮАР – 582 тона - 13 място – Индия – 400 тона - 14 място – Бразилия – 265 тона - 15 място – Чешката република – 229 тона - 16 място – Румъния – 77 тона - 17 място – Германия – 52 тона - 18 място – Пакистан – 45 тона - 19 място – Франция – 6 тона
                              Последно редактирано от sek.1; 25-04-17, 06:26.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Изведнъж някак уран бликна отвсякъде.

                                Чернобил 30 години след радиоактивното заразяване, 2016 г.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06-Chernobyl-animals.adapt.590.1.jpg
Прегледи:1
Размер:44.8 КБ
ID:5751217
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03-Chernobyl-animals.adapt.1190.1.jpg
Прегледи:1
Размер:212.0 КБ
ID:5751218
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01-Chernobyl-animals.adapt.1190.1.jpg
Прегледи:1
Размер:209.3 КБ
ID:5751219

                                Що хранилки правиме всяка години и нашият дивеч по мършав от чернобилският бре. Има и елени и сърни ама не ги намерих. И едно пластмасово шише не виждам там ?
                                В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                                В. Иванов

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X