Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разобличиха ни! Хората, които се дразнят от правописни грешки, са гадняри!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Разобличиха ни! Хората, които се дразнят от правописни грешки, са гадняри!

    Бе задници не знам, ма имаше една теория (психо-обоснована/насочена), че вманиачаването в правопис е условен рефлекс при "еднокнижие".

    ПП
    Когато аз учех граматика, след нещо сложено в скоби - ако без тях би се полагало - си се слагаше запетайка. Сега се наблюдава едно интензивно деятелство от страна на Банските старци и май препинателни знаци не се слагат един след друг.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #17
      От: Разобличиха ни! Хората, които се дразнят от правописни грешки, са гадняри!

      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      Е, няма такава Държава, мамка му!
      Ами прав си,те дори и песен написаха хората за това!
      Иво (таксито) Андреев
      0988 91 80 50
      Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

      Коментар


      • #18
        От: Разобличиха ни! Хората, които се дразнят от правописни грешки, са гадняри!

        Т. нар. "вметка" в изречението може да се отдели със запетая или скоба, рядко с тире. Два препинателни знака, поставени един след друг, се считат (по- скоро се считаха) за излишно претрупване на израза. Изключение прави/ правеше многоточието, по разбираеми причини. Доколко скобата е препинателен знак, не знам. Факт е, че претрупването на знаци започна от края на изречението, май !??! После се премести и вътре, в него- изречението имам предвид- баси, казуса.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • #19
          От: Разобличиха ни! Хората, които се дразнят от правописни грешки, са гадняри!

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          след нещо сложено в скоби
          Що съм с печатлене дето преди нещо...

          Където си трябва. Скобите допълват или обясняват.
          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

          Коментар


          • #20
            От: Разобличиха ни! Хората, които се дразнят от правописни грешки, са гадняри!

            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
            Т. нар. "вметка" в изречението може да се отдели със запетая или скоба, рядко с тире. Два препинателни знака, поставени един след друг, се считат (по- скоро се считаха) за излишно претрупване на израза. Изключение прави/ правеше многоточието, по разбираеми причини. Доколко скобата е препинателен знак, не знам. Факт е, че претрупването на знаци започна от края на изречението, май !??! После се премести и вътре, в него- изречението имам предвид- баси, казуса.
            Скобите са препинателен знак отвсякъде, многоточието представлява един препинателен знак, съставен от три точки. Това с удивителни и въпросителни знаци заедно накрая, е допустимо, но има малко общо с контекста, който ти визираш, това е част от маниера за ползване на пиктограми.
            А това, което казвам, за когато учех граматика е точно така. Въпросът е, че май не е точно така сега. Има наистина някакво бурно развиване/демонстриране на дейност от страна на въпросните. Някакси паника като че ли - за смисъла на функцията им.



            ПП
            Божич, мола'т'са - това си е за превод...
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #21
              От: Разобличиха ни! Хората, които се дразнят от правописни грешки, са гадняри!

              Мислят да махат точката след см., кг. и т.н. Ти к'во ш'кайш? Малииииий, пак разплетохме преждата.
              Ама свърших добра работа с читанката на сина и сега ми се полага малко разтуха.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #22
                От: Разобличиха ни! Хората, които се дразнят от правописни грешки, са гадняри!

                Та то след символите на мерни единици винаги не се е слагало точка, също и на най-разпространените, стандартни съкращения - ул; гр/с (град/село); млрд и под.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #23
                  От: Разобличиха ни! Хората, които се дразнят от правописни грешки, са гадняри!

                  Съкрушен съм ,
                  Мисля да се СамъОбесиа , слид тъва дасаудава и после да се самозастрелямсритниквукоту.
                  зъпо4въмновживотиве4инямадъсъмгъдняр.

                  Трудно се пише така - предпочитам в ада да се пържа ....Е кво сега , изтраял съм толкова неща - и гадняр да ми кажат - ще го преживея .
                  Абе няма и да го чуя де - не се напрягайте!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Разобличиха ни! Хората, които се дразнят от правописни грешки, са гадняри!

                    Грешки в бързината се допускат ,особено от таблет или андроид,груби са ми пръстите и немогА да натиснА точно!Ма и да съм от задниците гуема работа,я колко много сме били ,а аз мислех ,че не сме чак толкова много,освен групата на тийнейджърите!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Разобличиха ни! Хората, които се дразнят от правописни грешки, са гадняри!

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Та то след символите на мерни единици винаги не се е слагало точка, също и на най-разпространените, стандартни съкращения - ул; гр/с (град/село); млрд и под.
                      Мдаа, особено ако се спазва SI
                      Ама кой ли е чувал вече за това....

                      Коментар


                      • #26
                        От: Разобличиха ни! Хората, които се дразнят от правописни грешки, са гадняри!

                        SI (Systeme international d'unites) - за туй ли става дума или за нотата СИ?
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #27
                          От: Разобличиха ни! Хората, които се дразнят от правописни грешки, са гадняри!

                          Да, за SI - International System of Units - нали си говорим за технически мерки - с точки и многоточия пред и след тях.

                          Аз се впечатлих от мнението на Тропчо, че някой нашенски олигофрен е решил да се изпъчи пред световните стандарти.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Разобличиха ни! Хората, които се дразнят от правописни грешки, са гадняри!

                            Добреде , и аз се старая , щото ме дразни( явно и аз съм гъз ), ама граматиката не е мислена да се води комуникация в мрежата. Има си слаби места в изразяването на емоции и чувства. Хората в мрежата приемат някои , грешни според граматиката прийоми, да се изразяват.Като сложим в картинката милионите мобилни устройства-неудобни за повечето ръчички и получавама сегашната ситуация
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • #29
                              От: Разобличиха ни! Хората, които се дразнят от правописни грешки, са гадняри!

                              Аз съм избирателен задник - дразня се само от откровенна неграмотност. Например: Убиден, раСплакан и т.н.
                              Мразя мърлящината...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Разобличиха ни! Хората, които се дразнят от правописни грешки, са гадняри!

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                .. ма имаше една теория (психо-обоснована/насочена), че вманиачаването в правопис е условен рефлекс при "еднокнижие"....
                                Така едни приятели ловяха турбо зубрачите (немислещите хора) - всяка забележка на тема правопис при обсъждане на технически проблем, автоматично водеше до "бан" Те поставяха по-високо това, че губят времето на отбора + създаване на безсмислено напрежение помежду им.

                                пп
                                Яко ежедневно-фантастична тема
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X